سرلشکر سلامی در بازدید از گروه بالگردی فتح هوانیروز سپاه:

پیشرفت بسیار خوبی در هوانیروز مشاهده می شود

به گزارش نویدتهران، فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه  پیشرفت بسیار خوبی در هوانیروز مشاهده می شود ، گفت:  پایگاه‌های هوانیروز در اقصی نقاط کشور در حال گسترش هستند و   امروز درآمایش سرزمینی و آرایش دفاعی هوانیروز به وضعیت بسیار مناسبی رسیده‌ایم ، این تلاش ها ادامه دارد و ما هرگز متوقف نخواهیم شد .

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه بازدید از  گروه بالگردی فتح هوانیروز سپاه با تاکید بر اینکه بخش اعظمی از بار و فشار امنیت ملی در کشور بر دوش نیروی زمینی سپاه است، گفت: امروز نیروی زمینی ما در مناطق مرزی مهم اعم از شمال غرب ،جنوب ،جنوب شرق و جنوب غرب کشور آرایش دفاعی بسیار خوب و اطمینان بخشی گرفته است .

سرلشکر سلامی با بیان اینکه عملیات‌های امنیتی و دفاعی در این اعماق نیازمند پشتیبانی های متنوع است ،اظهار کرد:  نیروی زمینی سپاه به دلیل اینکه از دکترین تهاجمی در عمق بهره می برد، پشتیبانی بالگردی از آن نیز یک ضرورت است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به قابلیت‌های حوزه بالگردی نیروی زمینی سپاه، گفت: چند سالی است که این نیرو با ایجاد ساختار هوانیروز در سازماندهی رزمی خود به قابلیتی  جدید دست یافته و امروز نیروی زمینی سپاه در بعد بالگردهای تهاجمی و رزمی ،جهش قابل ملاحظه‌ای به ویژه در سالهای اخیر داشته و استعداد بالگردهای رزمی خود را  افزایش داده است.

وی افزود: علاوه بر این ،سایر بالگرد های پشتیبانی و ترابری نیز رشد قابل توجهی داشته اند ،به شکلی که قادرند به خوبی مأموریت های نیروی زمینی سپاه را پشتیبانی کنند.

سرلشکر سلامی در ادامه با تاکید بر اینکه هوانیروز به خودکفایی در بسیاری از حوزه ها رسیده است ،تصریح کرد:   مدرن سازی پایگاه های نیرو و مراکز تعمیراتی آن ، به ویژه نهضت قطعه سازی در هوانیروز سپاه که نیاز ما را به قطعات از سایر کشورها و حتی در داخل از بسیاری جنبه ها برطرف کرده ،امروز به خوبی انجام پذیرفته است.

وی افزود: برادران ما در هوانیروز در زمینه آموزش کامل خوداتکا هستند و آموزش متون و مفاهیم مدرن را با کارگاه های پیشرفته عملی همراه می کنند ؛علاوه بر این در ساخت قطعات و تعمیر بالگردها در برخی بالگرد ها تا تعمیر کامل بالگرد  انجام می شود.

فرمانده کل سپاه در پایان با بیان اینکه  پیشرفت بسیار خوبی در هوانیروز مشاهده می شود ، گفت:  پایگاه‌های هوانیروز در اقصی نقاط کشور در حال گسترش هستند و  بحمدالله امروز درآمایش سرزمینی و آرایش دفاعی هوانیروز به وضعیت بسیار مناسبی رسیده‌ایم ، این تلاش ها ادامه دارد و ما هرگز متوقف نخواهیم شد و سال به سال بر این استعداد  اضافه خواهد شد و همپای رشد سایر بخشهای نیروی زمینی، هوانیروز نیز رشد قابل توجهی خواهد داشت.