پیام سازمان تبلیغات اسلامی به‌مناسبت ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی‌ (ع)

در آستانه فرارسیدن، سالروز شهادت حضرت علی‌ (ع) و در دومین شب از شب‌های قدر، سازمان تبلیغات اسلامی با صدور پیامی سالروز شهادت آن امام همام را به عموم مردم میهن اسلامی تسلیت گفت.

به گزارش نویدتهران، دراین اطلاعیه آمده است:

حضرت مولای متقیان، امام علی (علیه‌السلام) فرزند کعبه و شهید محراب، حقیقتی بزرگ به درخشندگی خورشید است که مانند موجی در دریای بیکران انسانیت گسترش یافت و تا سواحل دوردست کمال پیش رفت. جان پیغمبر،همسر زهرا، وصی مصطفی، اسدالله،امیر المؤمنین علی(ع) همانند ابری است که همواره بر بیکران دل‌های مشتاق، رحمت و آزادگی فرو می‌بارد، و حماسه‌آفرینی است که ملائک آسمان بر دستان توانایش در خیبر و خندق و بدر و حنین بوسه می‌زدند.
ابرمردی که هل اتی درشأن آن نازل شد، هر کس برای اولین بار او را در میدان جنگ و مبارزه مشاهده می‌کرد گمان می‌کرد که با پهلوانی روبه‌روست که عمرش را جز در پیکار و رزم و آموزش فنون نظامی سپری نکرده‌ است و هرگز گمان نمی‌کرد که این پهلوان عرصه نبرد همچنین حکیمی بی همتا، اسوه و الگوی زاهدان و عابدان روزگار یار مستمندان و همبازی یتیمان است. شهادت جانسوز این یگانه دهر، مقارن است با دومین شب از لیالی پربرکت قدر که مشتاقان لقاء محبوب را به خود می‌خواند تا با احیاء این شب و حضور در مساجد و خانه‌های خدا، ناب‌ترین و زلال‌ترین صحنه‌های نیایش انسان در مقام بندگی را به نمایش بگذارند و فروریختن حصارهای جهل و بیگانگی مخلوق از خالق را با اِعراض از خواهش‌های نفسانی در فراسوی هیاهوی زندگانی با تمسک به ولایت و محبت علی(ع) درنیایش و نماز میسر سازند، و عطر معنویتی دل‌انگیزتر از رایحه باغ‌های بهشتی را استشمام کنند و انوار معرفت را که از چشمه ناب خورشید حقیقت متجلی شده است،با احیاء شب قدر درک نمایند.

سازمان تبلیغات اسلامی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم مؤمن و خداجوی ایران اسلامی، توفیق درک فیوضات بیکران شب‌های قدر را از خداوندتبارک و تعالی برای این ملت مسئلت دارد و ایام مصیبت شهادت امام اول شیعیان و پیشوای عدالت‌خواهان جهان حضرت علی علیه‌السلام را به محضر امام عصرعجل‌الله تعالی فرجه الشریف، مقام معظم رهبری و ملت حقیقت‌جوی میهن پاکمان تسلیت و تعزیت می‌گوید.