سردارحسین اشتری:

پیام رهبری به ناجا، روح تازه ای در کالبدمان دمید

به گزارش نویدتهران،فرمانده نیروی انتظامی در رزمایش ارتقاء توان و تحرک عملیاتی پلیس راهور ناجا با اشاره به پیام مقام معظم رهبری همزمان با هفته ناجا و ابلاغ سلام و قدردانی ایشان گفت: پیام فرماندهی معظم کل قوا روح تازه ای در کالبد همه فرماندهان و کا رکنان دمید و تشکر و سپاس ویژه خود و همه همکارانم را محضر ایشان اعلام می کنم.

سردار ” حسین اشتری” در چهارمین رزمایش ارتقاء توان و تحرک عملیاتی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با تبریک حلول ماه ربیع الاول اظهار داشت: یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حریم نظم و امنیت کشور به ویژه سپهبد شهید “حاج قاسم سلیمانی”، شهدای نیروی انتظامی و شهیدان پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا را گرامی می دارم و بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) درود و رحمت می فرستیم و برای فرماندهی معزز کل قوا آرزوی طول عمر توام با سلامتی دارم.

وی با اشاره به پیام قدردانی مقام معظم رهبری از نیروی انتظامی افزود: سپاس و تشکر ویژه خود و همه همکارانم را محضر فرماندهی معظم کل قوا “مدظله العالی” اعلام می کنم که با پیام سراسر مهر و محبت خود ما را مورد لطف و عنایت قرار دادند و باعث ارتقاء روحیه و توان همه فرماندهان و کارکنان شدند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه پیام مقام معظم رهبری در قدردانی از ناجا روح جدیدی در کالبد همه همکاران دمید، ادامه داد: خداوند را به واسطه وجود چنین رهبری حکیم و فرزانه شکرگزار هستیم و ان شاءالله سرباز لایقی برای مقام معظم رهبری باشیم.

سردار اشتری با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری چهارمین رزمایش ارتقاء توان و تحرک عملیاتی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا به ویژه سردار”سیدکمال هادیانفر” ادامه داد: از همه همکاران عزیزم در پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا برای برگزاری چنین رزمایش بانظم و باشکوهی قدردانی می کنم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن خیرمقدم حضور مهمانان این برنامه به ویژه معاونان رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و خانواده معظم شهدا خاطر نشان کرد: امروز در کنار اجرای ماموریت هایی چون ارتقاء نظم و امنیت و آرامش و انتظام بخشی در جامعه، یکی از اقدامات خوب و مطلوب صورت گرفته در حوزه کاهش تصادفات و جان باختگان جاده ای است؛ مقام معظم رهبری در این حوزه به شدت دغدغه دارند و خطاب به ناجا فرمودند:” تلاش کنید که جان باختگان جاده ای و تصادفات به حداقل اقل برسد. “

فرمانده نیروی انتظامی بیان کرد: براساس مطالبات مقام معظم رهبری “مدظله العالی” و همچنین در راستای انجام وظایف ذاتی و قانونی تلاش می کنیم که جان باختگان سوانح جاده ای و تصادفات را به حداقل اقل برسانیم و در کنار تحقق این مهم برای ارتقاء فرهنگ ترافیک در جامعه تلاش می کنیم.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به برگزاری رزمایش ارتقاء توان و تحرک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا مطرح کرد: امروز و در این رزمایش چندین دستگاه خودرو و موتورسیکلت به ناوگان خودرویی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا الحاق می شود.

وی ادامه داد: طی دو سال اخیر تلاشمان ارتقاء توان و تحرک عملیاتی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا بوده است و معتقدم که پلیس باید مجهز به بهترین امکانات و تجهیزات باشد. تزریق تجهیزات خودرویی به ناوگان حمل و نقل پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا به موفقیت های این پلیس در جریان ماموریت ها کمک شایانی می کند. علاوه بر این باید بگویم که الحاق خودرو و موتورسیکلت به پلیس راهنمایی و ر انندگی ناجا در کاهش تصادفات جاده ای و شهری بسیار موثر بوده است.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه مردم ما باید در امنیت و آرامش کامل باشند، ادامه داد: پلیس برای کاهش جان باختگان جاده ای تمرکز و تلاش ویژه ای دارد اما کاهش تصادفات و جان باختگان نیازمند همکاری صنعت خودرو و ارتقاء ایمنی خودروها، تامین زیرساخت های جاده ای و رفع نقاط حادثه خیز و دقت مردم در رانندگی و توجه به قوانین است.

وی با اشاره به رویکرد ناجا برای تحقق “پلیس هوشمند” بیان کرد: طی یک برنامه مدون یعنی تا پایان سال ۱۴۰۰ برنامه هوشمندسازی پلیس را دنبال و اجرایی می کنیم و معتقدم که پلیس های خدمات رسان به مردم باید در این حوزه پیشقدم باشند؛ در این میان پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در فرآیند هوشمندسازی پیشگام است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: امید است این روند روبه رشد و پیشرفت نیروی انتظامی که موجب رضایت فرماندهی معظم کل قوا نیز شده است با سرعت بیشتری تداوم داشته باشد.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از توجه ستاد کل نیروهای مسلح در ارائه مجوز خرید خودرو و سایر تجهیزات و الحاق خودرو جدید و موتورسیکلت به پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اظهار کرد: همکارانم در پلیس راهور توجه و دقت داشته باشند که اعمال قانون توام با ادب و اخلاق باشد؛ ما باید به گونه ای عمل کنیم که در تراز جمهوری اسلامی ایران باشیم.

وی تاکید کرد: اخلاق مداری، مردمداری، اعمال قانون با ادب و اخلاق، ابتکار عمل و اقتدار توام با رأفت باید رویکرد همه سبزپوشان ناجا باشد.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه با اشاره به شیوع ویروس کرونا درکشور بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی همزمان با اجرای ماموریت ها تاکید کرد و گفت: نیروی انسانی را بالاترین سرمایه سازمان می دانم و تاکید دارم که نیروهای پلیس از سلامت خود صیانت کنند.

گفتنی است، پیش از سخنان سردار “اشتری”، سردار “سیدکمال هادیانفر”؛ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گزارشی از عملکرد این پلیس ارائه کرد.