پیام تسلیت مقام معظم رهبری، بمناسبت درگذشت حجت‌الاسلام محمّدعلی شرعی

%d8%b1%d9%87%d8%a8%d8%b1%db%8cحضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی بمناسبت درگذشت عالم مجاهد مرحوم حجة‌الاسلام والمسلمین شیخ محمّدعلی شرعی را تسلیت گفتند.
به گزارش نوید تهران وبه نقل ازدفتر مقام معظم رهبری،متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسمه‌تعالی

درگذشت عالم مجاهد مرحوم حجة‌الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمّدعلی شرعی رحمة‌الله‌علیه را به خاندان و بازماندگان و ارادتمندان به ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

این روحانی پُرتوان و پُرکار و خدوم و بااخلاص، عمر بابرکتی را در خدمت اسلام و انقلاب و مردم گذرانید و فرزند طلبه‌ی جوان خود را نیز تقدیم درگاه شهادت کرد. رحمت خدا بر او و حشر او با اولیاء اطهارش باد ان‌شاءالله.

سیّد علی خامنه‌ای
۱۴ دی ماه ۱۳۹۵

حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ محمدعلی شرعی، از شخصیت‌های مبارز و فعال روحانی در انقلاب اسلامی بود که در سال ۱۳۴۷ اجازه‌ی تصدی امور حسبیه و اخذ وجوه شرعیه از حضرت امام خمینی (رحمه‌الله) را دریافت نمود. وی در دوران جمهوری اسلامی، مسئولیت‌ها و خدمات مختلف علمی، اجتماعی و سیاسی از جمله دو دوره نمایندگی مردم قم در مجلس شورای اسلامی، عضویت در هیئت مؤسس مکتب خواهران قم (جامعةالزهرا) از سوی حضرت امام خمینی (رحمه‌الله) و همچنین ریاست مرکز مدیریت حوزه‌ی علمیه‌ی خواهران را عهده‌دار بود.
این عالم مجاهد که یک فرزندش را نیز در دفاع مقدس هشت ساله تقدیم اسلام نمود، صبح یکشنبه (۱۳۹۵/۱۰/۱۲) در سن ۸۱ سالگی دار فانی را وداع گفت.