پیام تسلیت دبیر شورای نگهبان به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی شاهرودی

به گزارش نویدتهران،آیت الله جنتی در پیام تسلیت به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی شاهرودی گفت: هرگز منافع شخصی و جناحی نتوانست ایشان را از مسیر انقلاب، نظام و رهبری دور کند.به گزارش  آیت الله جنتی در پی ارتحال آیت الله هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو فقهای شورای نگهبان پیام تسلیتی به این شرح صادر کردند.
بسم‌الله الرحمن الرحيم
انالله و انا الیه راجعون
قال رسول الله (ص): اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء
با كمال تأسف و تأثر مطلع شديم عالم مجاهد و پارسا حضرت آيت‌الله هاشمي‌شاهرودي رضوان‌الله تعالی علیه به لقاءالله پيوست.
این عالم بزرگوار از چهره‌های اثرگذار و یاران صمیمی نظام جمهوری اسلامی بود و در همه عرصه‌های خدمت به مردم، صادقانه ایفای نقش کرد. از عضویت در شورای نگهبان، ریاست قوه قضائیه، عضویت در مجلس خبرگان رهبری، ریاست هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه تا ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام از جمله مسئولیت‌های خطیر این عالم مبارز و انقلابی بود که در همه این عرصه‌‌ها هرگز منافع شخصی و جناحی نتوانست ایشان را از مسیر انقلاب، نظام و رهبری دور کند.
فقدان اين عالم فاضل و سكان اطمينان‌بخش دوست‌داران انقلاب، موجب تأثر و تألم جبران‌ناپذيري است؛ چرا كه به یقین مي‌توان گفت آيت‌الله هاشمي‌شاهرودي در هر جايگاهی که قرار گرفت، به حد اعلي موجب سكون و آرامش بود.
اینجانب ضمن آرزوي علو درجات براي آن مجاهد پارسا، اين ضايعه موسعه و سنگين را به حضرت صاحب‌الزمان (عج)، مقام معظم رهبري، علمای اعلام، حوزه‌هاي علميه، شيعيان جهان، بیت شریف آن عالم فرزانه و ملت شريف ايران تسليت عرض مي‌نمايم.
احمد جنتي
دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس خبرگان رهبری