وزیر آموزش و پرورش در آئین تجهیز 58 پژوهش سرای دانش آموزی کشور:

پژوهش یک نیاز حیاتی است که برای زیست با کیفیت به آن نیازمندیم

به گزارش نویدتهران،وزیر آموزش و پرورش در آئین تجهیز ۵۸ پژوهش سرای دانش آموزی کشور، پژوهش را یک نیاز حیاتی عنوان کرد و گفت: برای زیست با کیفیت به پژوهش نیازمندیم.
محسن حاجی میرزایی در آئین تجهیز ۵۸ پژوهش سرای دانش آموزی کشور که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و در پژوهش سرای فارابی منطقه ۱۲ تهران برگزار شد، با تقدیر از کسانی که در تجهیز پژوهش سراها تلاش می کنند، اظهار کرد: معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور به عنوان شریک اصلی آموزش و پرورش، در توانمندی های دانش بنیان همکاری خوبی با آموزش و پرورش داشته است.

وی سخن از پژوهش را، سخن از اقتدار ملی دانست و افزود:. تمدن هایی که در دنیا مشاهده می کنیم محصول اندیشیدن، دیدن و شنیدن بشر است بنابراین همه تمایزهایی که در سطح جهانی وجود دارد مربوط به کیفیت شنیدن، دیدن و اندیشیدن است.

حاجی میرزایی تصریح کرد: پژوهش گام موثری برای روش مند کردن این مهم است، وقتی سخن از پژوهش می شود از یک نیاز حیاتی صحبت می کنیم همچنان که انسان ها به تنفس برای ادامه حیات نیازمندند و برای زیست با کیفیت نیز به پژوهش نیاز دارند و درجه توانمندی ما محصول بهره مندی از این قابلیت ممتاز است.

وی ادامه داد: در سند تحول بنیادین تربیت دانش آموزی هدفگذاری شده است که پرسشگر و پژوهشگر باشد وخوب ببیند، بشنود و بیاندیشد.

وزیر آموزش و پرورش تحقق این هدف را موجب اقتدار ملی دانست و خاطرنشان کرد: به طور خاص در حوزه زیست فناوری اقدامات خوبی انجام شده و تجهیز ۵۸ پژوهش سرای دانش آموزی و نحوه توزیع استانی آن نشان دهنده توجه بیشتر به مناطق محروم است .

عضو کابینه تدبیر و امید بر توسعه همکاری های بین دو دستگاه تاکید و اظهار کرد: برای همه دانش آموزانی که در این حوزه فعال هستند آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم بتوانیم شاخه های مهم و مورد نیاز جامعه را در سطح مدارس توسعه دهیم و دانش آموزان موثرتری در پیشرفت کشور تربیت کنیم.