پيگيري اجراي دستورالعمل مديريت بحران استان‌هاي معين شهر تهران

به گزارش نویدتهران،صبح امروز نشست تصویری پيگيري اجراي دستورالعمل مديريت بحران استان‌هاي معين، جانشين و پيشتاز كلانشهر تهران برگزار شد.

اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در این نشست خاطر نشان کرد: تعیین نقش و وظایف دقیق، نحوه فراخوان، شیوه اعزام، استقرارو اقدامات استان های معین، پیشتاز وجانشین در کلان شهر تهران، در جریان وقوع حوادث محلی و ملی از اهم موارد پرداخته شده این دستورالعمل است.
دبیر ستاد ملی پیشگیری، هماهنگی و عملیات پاسخ به بحران با اشاره به اهداف دستورالعمل مذکور، اذعان کرد: هم افزایی هرچه بیشتر استان های معین جهت امدادرسانی در زمان طلایی و ساعات اولیه وقوع حوادث، به حداقل رساندن زمان اعزام و حضور به موقع استان های معین در محل های ماموریت تعیین شده، ارزیابی کاستی های موجود و انجام اقدامات عاجل در خصوص رفع آن، برنامه ریزی و گسیل نیروها و امکانات از منابع استانی براساس نیازهای مناطق آسیب دیده، و نیز استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانمندی های کشور در مدیریت بحران از جمله اهداف این دستورالعمل می باشد.
در ادامه این نشست رئيس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال‌احمر گزارشی در خصوص ليست پايگاه‌هاي اقماري در تملك و مشخصات مربوطه در تهران و شهرستان‌هاي اطراف شامل محل قرارگيري، مسير دسترسي، مساحت (متراژ مسقف و فضاي باز به تفكيك)، تعداد سوله‌ها به تفكيك پايگاه، ظرفيت‌هاي امداد هوايي و امكانات موجود ارائه کرد.
همچنین مديركل مديريت بحران استانداري تهران درباره جمع‌بندي پيشنهادات استان‌هاي مربوطه جهت معرفي ظرفيت‌هاي مكاني مناسب در اطراف تهران جهت احداث و تجهيز پايگاه‌هاي اقماري موجود گزارشی ارائه کرد.
كرمي رئيس سازمان پيشگيري و مديريت بحران شهر تهران نیز گزارشی از مذاكرات انجام شده سازمان پيشگيري و مديريت شهر تهران با مديريت شهر فرودگاهي حضرت امام خميني (ره) جهت ايجاد نقطه آمادگاهي دوم و تخصيص بارانداز به جمعيت هلال‌احمر استان تهران به حاضران ارائه کرد.
در ادامه مديران كل مديريت بحران استانداري اصفهان، قم، قزوين، مركزي، سمنان و مازندران گزارش استان‌های متبوع خود پيرامون اقدامات انجام شده بر اساس تکالیف قانونی و دستورالعمل فوق را تشریح کردند.