دکتر عین اللهی:

پویش ملی برای گسترش خانه های بهداشت

به گزارش نويدتهران،وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر تقویت شبکه های بهداشت در سراسر کشور گفت: دغدغه ما تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب برای تقویت و گسترش شبکه های بهداشت و دسترسی سریع و آسان به آنها در سراسر کشور است که این موضوع به منابع مالی پایدار نیاز دارد.

دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه هم اندیشی اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و مدیران ارشد نظام سلامت با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت نظام سلامت در کشور گفت: تلاش و دغدغه ما این است که شبکه های بهداشت در سراسر کشور تقویت شود و سیاست ما در همین راستا است.

وی منابع مالی پایدار را از ضروریات تحقق این سیاست دانست و اظهار داشت: یکی از علل اصلی عدم ایجاد این شبکه در دوره های گذشته، تخصیص نیافتن منابع مالی بود و اگر این روند ادامه یابد، ممکن است سیاست مذکور به خوبی محقق نشود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خطاب به نمایندگان مجلس تاکید کرد: برای تقویت شبکه های بهداشت باید منابع مالی کافی در اختیار داشت.

دکتر عین اللهی همچنین با اشاره به سفرهای استانی رئیس جمهور گفت: در این سفرها تلاش می کنیم زیرساخت های نظام سلامت و مراکز بهداشتی و درمانی نیمه ساخته و مورد نیاز، تصویب شده و منابع مالی آن در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به مشکلات مراکز بهداشتی افزود: برخی از این مراکز بهداشتی، استیجاری بوده و برخی هم برون سپاری شده بودند که باید این مشکلات را رفع کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین از زحمات و تلاش های اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در تصویب بودجه سال جاری به ویژه در حوزه سلامت، قدردانی و تشکر کرد و افزود: اعضای کمیسیون در هنگام تصویب بودجه در مجلس دلسوزانه و شبانه روزی تلاش کردند.

در این جلسه مدیران ارشد نظام سلامت به ارائه گزارش عملکرد خود پرداخته و برنامه های وزارتخانه برای ارتقای جایگاه نظام سلامت را تشریح کردند.

همچنین تعدادی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به ارائه دیدگاههای خود پرداختند.