به دلیل صدمات جسمی و روحی؛

پلیس کاپیتول از دونالد ترامپ شکایت کرد

به گزارش نویدتهران،پلیس کاپیتول از دونالد ترامپ به دلیل صدمات جسمی ، احساسی ناشی از شورش شکایت کرد
دو افسر پلیس کاپیتول از رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ به اتهام تحریک و شورش کاپیتول و جراحات جسمی و روحی به آنها، شکایت کرده اند.

نیوزویک نوشت:افسران جیمز بلاسینگام و سیدنی همبی ، ادعا می کنند که ترامپ جمعیتی را که به خشونت در ساختمان کاپیتول در ژانویه 6 به راه انداخت. تقریباً سه ماه پس از وقوع حمله ، همچنان از درد جسمی و ضربه روحی ناشی از حمله رنج می برند.

بلاسینگام می گوید که او توسط گروهی بی نظم از طرفداران ترامپ مورد اصابت قرار گرفت و به ستون فقرات و سر او ضربه وارد کردند

در این شکایت آمده است: [بلاسینگام] همچنان از ناحیه کمر درد دارد ، وهمچنین خسارات عاطفی شدیدی، دراین شورش به افسر بلاسینگام وارد آمده است.

سیدنی همبی یکی دیگر از شاکیان ادعا می کند که در حالی که قصد داشت جلوی ورود جمعیت به ساختمان را بگیرد ، او را کنار درب له کردند. وی می گوید که آشوبگران طرفدار ترامپ با نادیده گرفتن درخواست های کمک ، مواد شیمیایی به او پاشیدند و بارها و بارها با مشت و هر آنچه در دست داشتند او را زدند.

در نتیجه حمله ، دست چپ و زانوی افسر همبی متورم وصدمه دیده و با اسپری های شیمیایی به ناحیه صورت و بدن او پاشیده شد. افسر همبی تحت مراقبت با یک متخصص پزشکی ارتوپدی است و هفته ای دو تا سه روز برای گردن و کمر خود فیزیوتراپی می کند .

در این شکایت همچنین آمده است که ترامپ مسئول جراحات وارده به افسران است. ترامپ برای دومین بار به جرم تحریک شورشگران ، که منجر به کشته شدن 5 نفر و بیش از 100 زخمی شد ، توسط مجلس نمایندگان استیضاح شد. وی هفته ها بعد توسط سنا تبرئه شد. در حالی که اکثریت سناتورها متهم بودند که ترامپ مقصر تحریک شورش است.