سردارحسین اشتری:

پلیس راهور در هوشمند سازی پیشتاز باشد

به گزارش نویدتهران، فرمانده نیروی انتظامی در رزمایش ترافیکی تابستانه پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با عنوان “ارتقاء توان و تحرک عملیات پلیس راهور “؛ بر تقویت ناوگان خودرویی این پلیس تاکید کرد.
رزمایش ترافیکی تابستانه پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با عنوان “ارتقاء توان و تحرک عملیات پلیس راهور ناجا” با حضور سردار “حسین اشتری”؛ فرمانده نیروی انتظامی، سردار “سیدکمال هادیانفر”؛ رئیس پلیس راهور ناجا و … در دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار شد.

فرمانده ناجا پس از حضور بر مزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان؛ در این رزمایش، اظهارداشت: بر روح و بلند و ملکوتی حضرت امام خمنیی (ره) درود و رحمت می فرستیم و یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حریم امنیت جمهوری اسلامی ایران به ویژه شهید سپهبد “حاج قاسم سلیمانی” را گرامی می داریم و برای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) آرزوی طول عمر توام با سلامتی داریم.

وی افزود: از تمام همکاران عزیز در مجموعه پلیس راهور ناجا، پلیس راه استان ها و تک تک سبزپوشان مجاهدی که شبانه روز در خدمت مردم عزیز و بزرگوار میهن اسلامی هستند، قدردانی می کنم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به تلاش شبانه روزی نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: انصافا اقداماتی که شما عزیزان انجام می دهید، قابل تقدیر است؛ شما مجاهدان فی سبیل الله در ایام تعطیل و غیرتعطیل، در سرما و گرما ، در تمام ایام سال و در تمام نقاط کشور در مسیرهای تردد مردم حضور دارید و صادقانه و بی منت خدمت کرده و به این مهم افتخار می کنید.

سردار اشتری تاکید کرد: امروز نیروی انتظامی افتخار خدمتگزاری مردم عزیز و بزرگوار میهن اسلامی را دارد؛ پلیس ملجاء و پناهگاه مردم است و شاهد اعتماد مردم به این مجموعه عظیم خدمتگزار هستیم که از این بابت نیز خداوند متعال را شاکریم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به برگزاری رزمایش ارتقاء توان و تحرک عملیاتی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، تصریح کرد: در این رزمایش شاهد تقویت ناوگان خودرویی پلیس راهور هستیم و ۲۶۰ خودرو جدید به ناوگان خودرویی پلیس راهور ناجا اضافه و الحاق می شود و ان شاء الله روند الحاق خودرو به این پلیس در جهت تحرک و توان عملیاتی تا پایان سال ادامه خواهد داشت .

فرمانده ناجا تاکید کرد: علیرغم تحریم ها در وضعیت خاصی اعم از بودجه و اعتبارات هستیم اما باید بگویم بر مبنای اولویت ها، تجهیزات، اعتبارات و امکانات را به پلیس های مختلف تزریق می کنیم و هرگز در مسیر رشد و پویایی بن بست نمی بینیم، البته در تزریق و تخصیص اعتبارات، امکانات و تجهیزات، جایی که منشاء اثر برای امنیت و آرامش مردم است برای ما اولویت دارد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح پنج رویکرد اصلی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در سال جاری اشاره و بیان کرد: انتظام بخشی به جریان ترافیک با به کارگیری توان تجهیزاتی و انسانی با هدف تسهیل در تردد ، رویکرد اصلی است و نظم بخشی به ترافیک و ارتقاء فرهنگ ترافیکی باید برای پلیس راهور ناجا یک اولویت باشد.

وی افزود: کاهش تصادفات به ویژه فوتی و جرحی از دیگر راهبردهای ما می باشد؛ مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سنوات گذشته و همواره بر کاهش تصادفات و تلفات جاده ای تاکید داشتند و در شهریورماه سال ۹۶ در همین مکان مقدس یعنی دانشگاه علوم انتظامی امین بر این مهم اشاره کردند که ناجا تمام توان و ظرفیت خود را برای کاهش تصادفات و تلفات جاده ای پای کار بیاورد که در همین راستا به سهم سایر دستگاه ها نیز اشاره فرمودند.

سردار اشتری با بیان اینکه دستگاه های مسئول می توانند در کاهش تصادفات موثر باشند ادامه داد: ان شاء الله با برنامه ریزی بهتر و تمرکز بیشتر شاهد این روند کاهشی باشیم.

فرمانده ناجا اضافه کرد: تقویت سیستم های هوشمند و به کارگیری فناوری های روز از دیگر راهبرد های این پلیس و سایر پلیس ها می باشد؛ یکی از برنامه هایی که در نیروی انتظامی از سال گذشته آغاز شده و امید داریم که تا پایان سال ۱۴۰۰ به تحقق برسد بحث هوشمند سازی پلیس است که بحمدالله در این حوزه گام های خوبی برداشته شده و البته پلیس راهور باید در هوشمندسازی پیشتاز باشد که بحمدالله هوشمندسازی در این پلیس تجلی پیدا کرده و بخشی از ماموریت ها و خدمات دهی به مردم با روند هوشمندسازی دنبال و اجرایی می شود.

وی خاطر نشان کرد: توجه به رویکردهای آموزشی و فرهنگی با به کارگیری همه ظرفیت ها در راستای آگاه سازی مردم ، ارتقاء فرهنگ ترافیک و … از دیگر راهبردهای اولویت دار این پلیس است.

فرمانده ناجا تسهیل در ارائه خدمات پلیسی به مردم در راستای تحقق دولت الکترونیک را از دیگر رویکردهای جدی پلیس راهور در سال جاری معرفی کرد و گفت: این مهم باید به جد دنبال شود البته ناجا در تحقق این موضوع از سال های گذشته گام هایی را برداشته است.

وی اضافه کرد: زمینه هوشمندسازی ، الکترونیکی شدن است که در ناجا شاهد هستیم این روند در حال اجرایی شدن است به گونه ای که ثبت کروکی هوشمند ، هوشمند سازی ثبت جرایم و … بخشی از این اقدامات است.

فرمانده ناجا با اشاره به تنوع و گستردگی ماموریتی پلیس، یادآور شد: نیروی انتظامی در سال بیش از ۷۰ میلیون خدمت ارائه می کند که بخشی اعظمی از این خدمات را پلیس راهور انجام می دهد و امید که با سرعت و دقت بیشتری به هموطنان عزیز خدمت کنیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور خاطر نشان کرد: امروز اقتدار، تدبیر، هوشمندی، رأفت و مهربانی پلیس، توأمان در دستان همکاران بنده است و پلیس در مقابل قانون گریزان با اقتدار ظاهر می شود همچنان که با رأفت، مهربانی، تدبیر، هوشمندی در خدمت مردم است.

سردار اشتری در پایان گفت: امید است این خدمات مورد عنایت خداوند تبارک و تعالی و رضایت مردم باشد.