عبدالرضا رحمانی فضلی:

پلیس در برخورد با خشونت لحظه ای تردید نمی کند

به گزارش نویدتهران، وزیر کشور گفت: برای جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مقتدر انتظامی برخورد با خشونت، لحظه ای تردید وجود ندارد اما تمام این نیرو اینست که صف اقلیت از اکثریت در برخوردها مشخص شود.

عبدالرضا رحمانی فضلی ضمن تسلیت به خانواده های شهدای نیروی انتظامی و بسیج که در این حادثه و همزمان با ایام فاطمیه (س) فرزندانشان شهید و به ملکوت پرواز کردند، اظهار داشت: همچنین به همه عزیزان در نیروهای مسلح به ویژه نیروهای انتظامی ، امنیتی و خانواده های عزیز شهدا و مقام معظم رهبری تسلیت عرض می کنم و امیدوارم خداوند متعال ما را قدردان شهدا قرار دهد.

جانشین فرماندهی معظم کل قوا در نیروی انتظامی تصریح کرد: در مکتب شیعه ، شهادت طی طریق سلوک الی الله است، ما در فراق و عشق وصال و دیدار یار هستیم، خوشا به حال آنان که در این مسیر با اهداء جان خود در عمل سربلند بیرون می آیند .

وزیر کشور خاطر نشان کرد: به طور حتم شهدا اسوه ها ، نشانه ها و ذکر هستند برای ما ذکر به معنای توجه به غفلت هاست ، شهید هم ذکر است چون سبب می شود از غفلت هایی که به طور روزمره به آنها می پردازیم جدا شویم که همه اینها نشانه هایی است برای اینکه با این میزان، حق و باطل را تشخیص دهیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه شهدا گواه هستند که مسیر الی الله را چگونه طی کنیم ، گفت: ما در مواجهه با انواع و اقسام توطئه ها در مسیر انقلاب اسلامی روبه رو بوده و هستیم برای اینکه پیمان و تعهد و میثاق مان ، ما را در مسیری گذاشت که هویت دینی ، انقلابی، اسلامی، عزت و غیرت است.

وزیر کشور افزود: مجموعه فشارهایی که در حوزه های مختلف نظامی ، اطلاعاتی، سیاسی ، اقتصادی و … بر ما وارد می شود ناشی از کینه ای است که آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی نسبت به ما دارند و به واسطه ضرب و شستی که نیروهای ما در مدت شش سال در عراق ، سوریه، لبنان و یمن به وهابیت ، آمریکا و … زدند.

جانشین فرماندهی معظم کل قوا در نیروی انتظامی تصریح کرد: مستکبران انواع و اقسام توطئه ها علیه ایران را برنامه ریزی می کنند و هم آمریکا و هم تکفیری ها و اذنابش در دی ماه مجموعه اقداماتی در سطح کشور انجام دادند. تحریک و تشویق ایادی خارجی را هم شاهد بودیم، براساس برخی اطلاعات مطلع شدیم آنان سعی می کنند با استفاده از برخی بسترهای اجتماعی در کشور اغتشاش ایجاد کنند.

وزیرکشور با بیان اینکه شیطان همیشه با هویت اسلامی و غیرت انسان در تضاد است، افزود: ملت راه خود را شناخته و تحت لوای مقام معظم رهبری با اعتقاد انقلابی و دینی خود مسیر شهدا را طی می کند.

وی خاطر نشان کرد: بعد از آن حادثه اطلاع داریم که به دنبال ایجاد حوادث دیگری در حوزه های اقتصادی و اجتماعی هستند تا به امنیت کشور خدشه وارد کنند؛ سعی کردند با تجمع عده قلیلی و اعتراض های واهی این مسئله را به وجود بیاورند که فضا را امنیتی کنند و ایران را که در منطقه به عنوان کشوری باثبات مطرح است در دنیا ناامن جلوه دهند.

وزیر کشور تأکید کرد: در حادثه خیابان پاسداران، نیروی انتظامی مظهر نظم و امنیت و اقتدار بود ما مدیون این نیرو هستیم با وسعت و گستردگی مأموریت هایی که در اقصی نقاط کشور دارد به خوبی و درایت و هوشمندی، اقتدار و قوت خود را به اثبات رسانده است.

جانشین فرماندهی معظم کل قوا در نیروی انتظامی یادآور شد: ماهی نیست که شاهد به شهادت رساندن نیروهای مومن و سلحشور نیروی انتظامی نباشیم ما تعهد ، میثاق و عهد با خداوند منان ، ولایت و مردم داریم ما کینه و خشم از شیطان ، ایادی اش و مستکبران داریم و خود را مکلف به دفاع از حریم اسلام می دانیم.

وی در ادامه افزود: همه آنهایی که در لباس مقدس نیروی انتظامی و امنیتی هستند بی صبرانه منتظر شهادتند هر چند برای ما و جامعه سخت است عزیزی را از دست دادن ، عزیزی که پیمان خون با انقلاب اسلامی بسته است، ما همه داغداریم به ویژه خانواده های عزیز این شهدا ولی این موضوع مانع از رشادت وشهادت طلبی و انجام مأموریت ها و وظایف ما نیست .

وزیر کشور تصریح کرد: طراحی و برنامه ریزی برای حادثه اخیر شده بود آنان می خواستند موضوع را از یک کانون کوچک و ایجاد تهییج ، تهدید و اغتشاش های محلی به مناطق مختلف در اقصی نقاط کشور تا سطح ملی بگسترانند هدف این بوده است که با ایجاد درگیری، عواطف و احساسات مردمی را در سراسر کشور و اقصی نقاط آن جذب و در جاهایی که اقلیت وجود دارد کشور را دچار تلاطم کنند.

وی خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی به نحو مطلوبی توانست موضوع را ساماندهی کند براساس اخبار دقیقی که داریم اغتشاش گران به دنبال پروژه کشته سازی بودند تا بتوانند انگیزه لازم را برای تحریک ایجاد کنند اما نیروی انتظامی با دادن فرصت، اقدامات درایت مندانه، تعقل ، هوشیاری و احساس مسئولیت تلاش کرد این موضوع اتفاق نیفتد.

رحمانی فضلی اظهار داشت: ما از همه تحرکاتی که برای ایجاد بحران انجام می دهند مطلع هستیم، برخورد سریع و قاطع با این نوع نیروها برای ناجا کار ساده و آسانی است اما می دانستیم اغتشاش گران قصد اجرای پروژه کشته سازی از نیروهای خود را دارند بنابراین ناجا فرصت داد با اجرای کار اطلاعاتی دقیق و شناسایی سرشاخه ها اتمام حجت را در آنان تمام کرد و سپس ظرف مدت کوتاهی (۱۰ دقیقه) کار را تمام کرد.

وزیر کشور با بیان اینکه ما اقتدار، شجاعت ، خرد و عقلانیت را در کاهش هزینه ها می دانیم ، گفت: شمایی که این عزیزان را مظلومانه به شهادت رساندید، بدانید کار مهمی انجام ندادید ، یک نفر بی عقل پشت خودرو می نشیند و به طرف نیروهای انتظامی حمله می کند ما نمونه این نوع رفتار را در خشونت داعش و تکفیری ها دیده ایم ما نمی دانستیم کسانی که ادعای عرفان دارند با خنجر و دشنه به نیروهای انتظامی حمله می کنند .

وی اضافه کرد: برای جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مقتدر انتظامی برخورد با خشونت، لحظه ای تردید وجود ندارد اما تمام سعی و تلاش آنان این است که صف اقلیت از اکثریت در برخوردها مشخص شود امیدواریم به برکت خون شهدا و به لطف خداوند متعال و حمایت های مقام معظم رهبری بتوانیم به وظایف خودمان در عرصه نظم و امنیت ادامه دهیم و کماکان پرچمدار این جبهه باشیم.

جانشین فرماندهی معظم کل قوا در نیروی انتظامی تصریح کرد: آماده ایم به هر نوعی که خداوند متعال مقدر کند به وظایف مان عمل کنیم، شهادت آرزوی تک تک عزیزانی است که لباس مقدس ناجا را به تن دارند دشمنان بدانند کسی نیست که این لباس مقدس را به تن داشته باشد و آرزویش وصال درگاه حق تعالی نباشد، امیدوارم پروردگار یکتا به همه ما درک و معرفت عمل در راه شهدا را عنایت فرماید.