دبیر ستاد انتخابات کشور:

پروتكل هاي بهداشتي براي برگزاري مرحله دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي تدوين شده است

به گزارش نویدتهران، سيد اسماعيل موسوي دبير و سخنگوي ستاد انتخابات كشور در همايش معاونین سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداري هاي سراسر كشور كه به صورت ويدیوكنفرانس در محل وزارت كشور برگزار شد، با بيان اينكه بعد از نشست هاي متعدد با متوليان حوزه بهداشت، در نهايت قرار بر برگزاري مرحله دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي شد؛ اظهار داشت: امروز با هماهنگي كميته امنيتي و اجتماعي ستاد ملی مديريت مقابله با بيماري كرونا، پروتكل هاي بهداشتي جهت برگزاري انتخابات مرحله دوم مجلس شوراي اسلامي تدوين شده است.

دبیر ستاد انتخابات كشور با اشاره به اين كه با هدف حفظ سلامت شركت كنندگان در انتخابات قرار شده است روساي دانشگاههاي علوم پزشكي استان ها هم عضو ستاد انتخابات استان شوند تا نظارت دقیق تری بر رعايت اصول بهداشتي در فرایند انتخابات داشته باشند.
وي اضافه كرد: ستادهای تبلیغاتی نامزدها در ۹ استان كشور فعالیتی نخواهد داشت و تبلیغات انتخاباتی صرفا در عرصه مجازي صورت خواهد گرفت.
موسوي هم چنين با اشاره به اين كه تلاش داريم زمينه استفاده از ظرفيت هاي صدا و سيما را در استان ها براي نامزدها فراهم سازيم، گفت: استفاده از ظرفیت های اطلاع رسانی صدا و سيما شرايط مناسبی را براي نامزدها جهت ارائه برنامه ها و ايده هايشان با مردم حوزه انتخابيه خود ايجاد مي كند.
مدیر کل انتخابات وزارت کشور در پايان خاطر نشان كرد: تلاش بر اين است كه تا حد امکان انتخابات در محیط های باز برگزار شود تا به توقف چرخه انتقال بيماري یاری برساند.