رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد؛

پرهیز از خطر، آرامش در سفر؛ شعار نوروزی همیاران پلیس

به گزارش نویدتهران، رئیس پلیس راهور ناجا، پرهیز از خطر، آرامش در سفر  را شعار نوروزی همیاران پلیس در سال جدید اعلام کرد.

سردار  تقی مهری  در آئین  آماده باش نوروزی همیاران پلیس  با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این برنامه، اظهار داشت: لازم می دانم از همکاری خوب دکتر  کاظمی ؛ معاون وزیر آموزش و پرورش و دیگر مسئولان آموزشی استان تهران در همکاری با پلیس برای برگزاری این آئین تشکر کنم.

وی افزود: بیش از10 سال است همکاری خوبی میان پلیس و وزارت آموزش و پرورش در راستای تربیت و آموزش همیاران پلیس و فرهنگ یاران وجود دارد؛ همیاران پلیس در ارتقاء فرهنگ ترافیک و پیشگیری از حوادث جاده ای نقش موثری دارند.

این مقام عالی انتظامی،  پرهیز از خطر، آرامش در سفر را شعار نوروزی همیاران پلیس اعلام و بیان کرد: امید است، همیاران پلیس با وظایفی که برعهده دارند امسال نیز پلیس را در کاهش سوانح جاده ای یاری کنند.

وی خطاب به همیاران پلیس و دانش آموزان، گفت: تذکر برای بستن کمربند ایمنی توسط راننده، سرنشین جلو، سرنشینان عقب (در جاده ها)، جلوگیری از خوردن و آشامیدن راننده هنگام رانندگی، استفاده نکردن از تلفن همراه توسط راننده و … بخشی از وظایف همیاران پلیس است.

سردار مهری یادآور شد: در سال 84 بیش از 28 هزار نفر سالانه در تصادفات کشته می شدند اما تا پایان سال گذشته از این میزان جان باختگان، 16 هزار نفر کاهش پیدا کرده و این مهم محقق نمی شد مگر به همت همگانی و همکاری همه مردم با پلیس و در این میان نقش همیاران پلیس بسیار ویژه و پررنگ است.

وی گفت: امید است، امسال شاهد سفرهای نوروزی در آرامش و امنیت کامل و بدون سوانح و تصادف جاده ای باشیم.

گفتنی است، در این آئین احکام همیاران پلیس و فرهنگ یاران ترافیک توسط سردار  مهری  به برخی از دانش آموزان منتخب و فرهنگیان ارائه شد؛ این آئین در دبستان  سعادت  ( آموزش و پرورش منطقه 9) به همت پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا برگزار شد.