رییس سازمان اورژانس کشور:

پرسنل اورژانس در جبهه فوریت‌های پزشکی، بدون خاکریز وارد فضای خدمت می‌شوند

به گزارش نویدتهران،رییس سازمان اورژانس کشور گفت: همکاران بنده در جبهه فوریت‌های پزشکی، بدون خاکریز وارد فضای خدمت می‌شوند و در زمان خدمات‌رسانی مامن و محافظی ندارند و به این خدمت به مردم نیز افتخار می‌کنیم.

دکتر جعفر میعادفر رییس اورژانس کشور در سی و پنجمین همایش روسای اورژانس کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان برگزار شد، گفت: بعد از تشکیل دولت جدید و بهبود شرایط کرونایی، اولین جلسه را در این منطقه داشتیم تا با شهدا پیمانی دوباره ببندیم و به ایشان بگوییم که راه شما همچنان تداوم دارد و ما نیز آنچه در توان داریم را در پیشبرد نظام و خدمت به مردم به کار می‌بندیم.

وی با تاکید بر این مهم که اورژانس کشور در ایام پاندمی کرونا 19 شهید را تقدیم مردم عزیز کرده است، بیان کرد: یکی از همین شهدا از دانشگاه علوم پزشکی آبادان بود، در همین راه بیش از نیمی پرسنل ما که بالای 10هزار نفر می‌شوند نیز به این بیماری مبتلا شدند اما هیچگاه خدمات اورژانس متوقف نشد.

دکتر میعادفر خاطرنشان کرد: اگر بخواهم نقش فوریت‌های پزشکی را در ایام دفاع مقدس متصور شوم، عزیزان جهاد سازندگی در ذهن من نقش می‌بندد، بزرگانی که سنگرسازان بی‌سنگر بودند.

وی تصریح کرد: همکاران بنده در جبهه فوریت‌های پزشکی، بدون خاکریز وارد فضای خدمت می‌شوند و در زمان خدمات‌رسانی مامن و محافظی ندارند و به این خدمت به مردم نیز افتخار می‌کنیم.

رییس اورژانس کشور افزود: ما امروز اینجا جمع شدیم تا پیمان ببندیم و قسم بخوریم که در این روزهای سخت کشور که بحران اقتصادی و هجمه‌های بین‌المللی زیادی را در خود دارد، زحمت بیشتری بکشیم تا در گرفتاری‌های مردم مرهمی بر زخم‌های آنها باشیم.

اهدای نشان درجه یک خادم‌الشهدا به خانواده شهید مدافع سلامت آبادان

گفتنی است، در این همایش، نشان درجه یک خادم‌الشهدا از سوی سردار نادر ادیبی دبیر ستاد مرکزی راهیان نور به خانواده شهید جعفر شریفی مدافع سلامت اورژانس آبادان اهدا شد.

همچنین در این آیین از سوی دانشگاه علوم پزشکی آبادان و رییس اورژانس کشور از پدر، همسر و فرزندان این شهید بزرگوار تقدیر شد.

شهید شریفی در زمان انجام وظیفه به کرونا آلوده و بعد از 2 ماه مبارزه با کووید ۱۹ در نهایت آسمانی شد.