قائم مقام وزیر بهداشت خبر داد:

پذیرش 5346 نفر از مصدومین مناطق زلزله زده در بیمارستان ها/ درمان سرپایی و ترخیص 4148 نفر از مصدومین

به گزارش نویدتهران،قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت پس از بازدید و بررسی وضعیت امداد رسانی به آسیب دیدگان زلزله در بیمارستانهای کرمانشاه و مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان این که تعداد 5 هزار و 346 نفر از مصدومین تاکنون پذیرش شده اند، گفت: 4 هزار و 148 نفر بصورت سرپایی درمان و ترخیص شدند و تعداد 274 نفر از مصدومین به سایر بیمارستان های استان و شهر همدان اعزام شدند.

دکتر ایرج حریرچی ضمن بیان این مطلب افزود: متاسفانه تعداد 207 نفر در این حادثه فوت کردند.

دکتر حریرچی با اشاره به اعزام یک فروند هواپیما جهت انتقال مجروحین به تهران به منطقه، افزود: در حال حاضر بر اساس بررسی ها به شرایط پایداری از لحاظ تعداد و انتقال مجروحین رسیدیم.

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر این که آواربرداری، کماکان در روستاها ادامه دارد، افزود: تلاش می کنیم با تخلیه بیمارانی که خدمات گرفته و ترخیص می شوند جهت پذیرش مصدومین احتمالی، آمادگی لازم را داشته باشیم.

وی با تاکید بر این که تعدادی از همکاران پزشک و متخصص از تهران جهت ارائه خدمات عازم استان هستند، گفت: از تمامی کادر درمان به خصوص جراحان، ارتوپدها و پرستاران در بیمارستانهای اصلی استان کرمانشاه که از شب گذشته بدون وقفه در حال خدمت رسانی به هموطنان آسیب دیده هستند نهایت تشکر را داریم.