رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا ؛

پایان امسال آخرین مهلت برای قانون جریمه مشمولان غایب

به گزارش نویدتهران،رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا پایان امسال را آخرین مهلت برای قانون جریمه مشمولان غایب عنوان کرد و گفت: ابلاغیه جدیدی برای اجرای این طرح در سال آینده به این سازمان اعلام نشده است.

سردار بهرام نوروزی در حاشیه بازدید از معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: در این بازدید نحوه اعزام مشمولان عادی که 19 بهمن ماه و مشمولان کارشناسی و بالاتر که دوم اسفند به خدمت مقدس سربازی فراخوانده شدند، مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

وی همچنین از پایان امسال به عنوان آخرین مهلت برای قانون جریمه مشمولان غایب خبر داد و گفت: کسانی که بیش از 8 سال غیبت دارند و واجد شرایط استفاده از قانون معافیت از خدمت سربازی می شوند فقط تا پایان اسفند ماه امسال مهلت دارند به مراکز پلیس+10 مراجعه و با پرداخت جریمه های تعیین شده براساس مصوبه امسال کارت معافیت خود را دریافت کنند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه ابلاغیه جدیدی برای اجرای این طرح در سال آینده به این سازمان اعلام نشده افزود: اجرای طرح مذکور در سال آینده نیازمند تصویب مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان و ابلاغ ستادکل نیروهای مسلح است.

سردار نوروزی در ادامه با اشاره به قانون معافیت مشمولان دارای والدین با سابقه ایثارگری اظهار داشت: براساس این قانون تمامی کسانی که پدر یا مادر آنها دارای سابقه 28 و 29 ماه حضور در جبهه باشند می توانند با مراجعه به سازمان های مربوطه مانند ارتش، سپاه و ناجا سوابق خود را در قالب فرم های مربوطه اخذ و با مراجعه به دفاتر پلیس+10 نسبت به ثبت مشخصات خود اقدام کنند.

این مقام عالی نیروی انتظامی اظهار داشت: در این قانون مجموع سابقه حضور در جبهه و جانبازی نیز در نظر گرفته شده و به طور مثال کسانی که دارای 14 ماه حضور در جبهه و 15 درصد جانبازی باشند در مجموع برای آنها 29 ماه محسوب شده و یکی از فرزندان آنها از خدمت سربازی معاف می شود.

سردار نوروزی با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع و افزایش میزان رضایتمندی مردم از ارائه خدمات در دستور کار جدی سازمان وظیفه عمومی ناجا است ،گفت: بحمد الله تلاش ها و اقدامات خوبی در معاونت وظیفه عمومی استان اصفهان به منظور تسریع و سهولت در کار مردم انجام گرفته و در مجموع رسیدگی به پرونده های مشمولان با دقت قابل قبولی انجام می شود که این گونه کارها رضایتمندی مردم را نیز به همراه داشته است.