سردارحسین رحیمی خبر داد:

پاک سازی 210 قهوه خانه و باشگاه بدنسازی متخلف در پایتخت/ پلمب 16 انبار دپوی کتب غیرمجاز

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اجرای چهارمین مرحله از طرح دستگیری اراذل و اوباش شهر تهران، گفت: 210 واحد صنفی متخلف همچون قهوه خانه و باشگاه بدنسازی، مورد پاک سازی قرار گرفت.

سردارحسین رحیمی با حضور در جمع خبرنگاران، ضمن اشاره به اجرای چهارمین مرحله از طرح برخورد با اراذل و اوباش، گفت: در 48 ساعت گذشته با اجرای این طرح، 240 نفر از اراذل و اوباش، مزاحمان نوامیس، زورگیر، مخلان نظم عمومی و کسانی که در فضای مجازی اقدام به تشویش اذهان عمومی کرده بودند، دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی، عنوان داشت: بر اساس گزارش های دریافتی از شهروندان، تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 و تحقیقات انجام شده از سوی پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، این مرحله از طرح انجام و 225 عملیات در نقاط آلوده اجرا شد که طی آن 210 واحد صنفی متخلف همچون قهوه خانه و باشگاه بدنسازی، مورد پاک سازی قرار گرفت.

وی افزود: در این طرح 68 تفرجگاه و پارک از لوث وجود اراذل و اوباش پاک سازی و 25 نقطه معرفی شده از سوی شهروندان نیز مورد پاک سازی قرار گرفت.

رئیس پلیس پایتخت، با اشاره به اینکه 45 تن از دستگیرشدگان زیر 18 سال سن دارند، گفت: افراد دستگیر شده پس از انجام تحقیقات و بررسی های لازم، به خانواده هایشان تحویل داده شدند.

سردار رحیمی، با اشاره به اینکه 51 نفر از افراد دستگیر شده سابقه دستگیری و بازداشت به جرم اوباشگری داشته اند، تصریح کرد: در این طرح در مجموع، 64 قبضه سلاح سرد، 10 قبضه کلت کمری، 2 قبضه کلاش و 2 قبضه نارنجک کشف شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از پلمب 16 انبار دپوی کتب غیرمجاز و برخورد با کسانی که به نشر کتاب های غیرمجاز می پرداختند، خبرداد و افزود: در این عملیات 333 هزار جلد کتاب که همگی فاقد مجوز چاپ، کپی غیرقانونی و بدون اجازه ناشر به چاپ رسیده بود، کشف و در این راستا 15 نفر دستگیر شدند.

وی عنوان داشت: این اقدام در راستای حمایت همه جانبه از حقوق ناشران، نویسندگان و کتابفروشان به اجرا درآمد و هماهنگی لازم با اتحادیه های صنفی مرتبط انجام شد تا کتب فاقد مجوز، ضاله، غیر قانونی و کپی های بدون اجازه جمع آوری شوند.

رئیس پلیس پایتخت، به دستگیری افرادی اشاره کرد که با جعل عنوان پلیس اماکن به واحدهای صنفی مراجعه کرده و از مالکان آنها اخاذی می کردند.

سردار رحیمی، در بخشی دیگر از سخنان خود به دستگیری یک کلاهبردار اینترنتی سابقه دار اشاره و تصریح کرد: این متهم پیش از این به جرم کلاهبرداری اینترنتی دستگیر و بیش از 7 ماه به زندان افتاد اما پس از طی دوره محکومیت مجددا به سراغ تخلفات خود رفته بود که به جرم کلاهبرداری 4.5 میلیاردی دستگیر شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان به وضعیت بسیار مطلوب امنیت اشاره و تصریح کرد: سرقت های خرد از جمله سرقت تلفن همراه افزایش داشته که طرح هایی را در حوزه کلانتر های شهر تهران، برای کاهش آن آغاز کرده ایم.