وزير آموزش و پرورش:

پانزده درصد دانش آموزان به مدارس مراجعه كردند

به گزارش نویدتهران،وزير آموزش و پرورش در بخش اول نشست خبري با اصحاب رسانه و خبرنگاران از حضور ۹۵ درصدي معلمان در مدارس و حضور ۱۵ درصد دانش آموزان پس از بازگشايي مدارس و از ديروز ۲۷ ارديبهشت ماه خبر داد.

محسن حاجي ميرزايي پيش از ظهر امروز در سومين نشست خبري با اصحاب رسانه و خبرنگاران كه در سالن اجتماعات ساختمان شهيد رجايي برگزار شد، اظهار كرد: از همدلي ها، تلاش‌ها و فعاليت‌هايي كه شما خبرنگاران و اصحاب رسانه براي انتقال صداي ما به جامعه و صداي جامعه به ما انجام مي‌دهيد سپاسگزاري مي‌كنم.

وي افزود: شيوع كرونا مجموعه‌هاي فرهنگي و اقتصادي را متاثر كرد و با يك تعطيلات طولاني در واحد‌هاي آموزشي مواجه شديم بنابراين بايد تدبيري براي وقفه آموزشي مي‌كرديم كه موجب كاستي در امر آموزش نشود.

وزير آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: تجربيات كشورهاي مختلف را بررسي كرديم و از مجموعه تجربيات گذشته و ساير كشورها، تدابيري امكان پذير اتخاذ شد.

وي در ادامه افزود: پس از چند روز از اعلام تعطيلي مدارس آموزش‌هاي تلويزيوني ابتدا از شبكه آموزش و در ادامه از شبكه چهار آغاز شد.

حاجي ميرزايي تصريح كرد: تا پايان ارديبهشت ماه مجموعه تمامي آموزش‌هاي برنامه درسي از طريق تلويزيون ارائه مي‌شود كه با استقبال خوبي نيز از سوي دانش آموزان روبرو شده است.

وي ادامه داد: بيش از ٢٧ ميليون بار محتويات دروس پخش شده از تلويزيون دانلود شده است و اين نشان مي‌دهد كه محتواي دروس ارائه شده مورد اقبال دانش آموزان بوده است.

وزير آموزش و پرورش با بيان اينكه آموزش‌هاي تلويزيوني ارتباط يك سويه است،گفت: در آموزش به دانش آموزان نياز به تعامل دو طرفه داريم تا امكان پاسخگويي به پرسش دانش آموزان، رفع ابهام و ارزيابي از آموزش‌ها ميسر باشد؛ لذا سامانه شاد راه اندازي شد كه تا كنون ۱۲،۵ ميليون دانش آموز، ٩٨ درصد از مديران و بيش از ٨٢ درصد از معلمان به شبكه شاد پيوستند و همچنان فعال هستند.

حاجي ميرزايي اذعان كرد: به دليل اينكه به انتهاي سال تحصيلي نزديك مي‌شديم و بايد تمهيداتي براي دانش آموزاني كه ممكن بود به تلويزيون، اينترنت و گوشي هوشمند دسترسي نداشته باشند لذا روش‌هاي متنوع ديگري را پيش بيني كرديم.

وي با بيان اينكه توليد بسته‌هاي خودآموز آموزشي را براي دانش آموزاني كه دسترسي به گوشي هوشمند را نداشتند تهيه كرديم، گفت: در برخي مناطق كم جمعيت روستايي كلاس‌ها به صورت حضوري برگزار شد و برخي از معلمان با حضور در روستاها و با رعايت فاصله گذاري اجتماعي ماموريت خود را انجام دادند.

وزير آموزش و پرورش با تاكيد بر اينكه براي اعلام پايان سال تحصيلي بايد از دسترسي تمام دانش آموزان به آموزش اطمينان پيدا مي‌كرديم، افزود: مدارس از ديروز بازگشايي شده است تا ارائه خدمات به دانش آموزان انجام بگيرد و با اطلاعاتي كه از سراسر كشور دريافت كرديم بين ٩۵ تا١٠٠ درصد معلمان در مدارس حاضر بودند و دانش آموزان نيز بين ١٠ تا١۵ درصد به مدرسه مراجعه كرده‌اند و به ابهامات آنان نيز پاسخ داده شده است.

حاجي ميرزايي تصريح كرد: تازماني كه دانش آموزان به آموزش نياز داشته باشند در اين يك ماه آموزش‌ها انجام خواهد گرفت و مدارس به طور كامل ضدعفوني شده‌اند و تمهيدات لازم پيش بيني شده است و در مدارس بايد پروتكل‌‌هاي بهداشتي رعايت شود .

وي در پايان گفت: مديران و معلمان و خانواده‌ها حداكثر مراقبت را انجام دهند تا اين مرحله را پشت سر بگذاريم و اگر در سال تحصيلي آينده مجددا با چنين وضعيتي مواجه شديم امكان پاسخگويي دقيق‌تر و كامل‌تر ميسر باشد تا در امر آموزش دانش آموزان اخلالي ايجاد نشود.