توافق يگان ويژه ناجا و جمهوري خلق چين براي تبادل دانش پليسي

%d9%86%d8%a7%d8%ac%d8%a7وزير دفاع جمهوري خلق چين گفت: يگان ويژه نيروي انتظامي يکي از قدرت هاي نظامي ايران است و اقتدار و امنیت این کشور در منطقه حاکي از تلاش نيروهاي ورزيده نظامي است.

ژنرال “چانگ وان چوان” وزير دفاع جمهوري خلق چين در راس هيئتي بلند پايه ، ضمن بازديد از دستاوردهاي يگان هاي ويژه ناجا از نزديک شاهد اجراي مانور اقتدار و نمايش تجهيزات و ادوات نوين اين يگان بود.
به گزارش نوید تهران وبه نقل ازپلیس،وي در حاشيه اين مراسم ،اظهارداشت: از اينکه در جمع نيروهاي نظامي ايران مخصوصا يگان ويژه هستم، بسيار خوشحالم و از اجراي برنامه هاي بسيار زيبا و پر اقتدار و افتخار آميز اين يگان لذت بردم.
“چوان” با اشاره به تجهيزات نوين يگان ويژه ناجا، افزود: ابزار و تجهيزات اين يگان بسيار خوب و پيشرفته است، از همه مهم تر هماهنگي بسيار نزديک و با صلابت در بين نيروها وجود دارد که فقط با تمرين زياد به بار مي نشيند که در برنامه هاي اين يگان ملموس است .
“وزير دفاع جمهوري خلق چين ” با اشاره به اهميت سفر خود به جمهوري اسلامي ايران خاطر نشان کرد: ما در اين سفر و در بازديد از يگان ويژه متوجه شديم که چرا در کشورهاي اطراف خاورميانه مشکلاتي نظير ناامني وجود دارد اما اقتدار جمهوري اسلامي ايران، امنيت آن و نيز اهميتش در منطقه حاکي از تلاش و وجود نيروهاي ورزيده نظامي آن خصوصاً يگان ويژه است؛ هماهنگي ميان اين نيروهاي نظامي، امنيت در اين سرزمين را ميسر ساخته که اين نشانه قدرت نظام جمهوري اسلامي ايران است.
اين مقام ارشد نظامي جمهوري خلق چين در پايان ضمن اهداي لوح و نشان مخصوص کشور خود به معاون هماهنگ کننده يگان هاي ويژه ناجا، تصريح کرد: يگان ويژه چين بسيار تمايل دارد تا با شما همکاري داشته باشد و آموزش هاي تخصصي را از اين يگان فرابگيرد تا هر دو کشور براي تامين و حفظ امنيت خود تلاش کنند.
در ابتداي اين ديدار، سردار مهندس “جواد شاهي” معاون هماهنگ کننده يگان هاي ويژه ناجا در ديدار با وزير دفاع خلق چين، گفت: از حضور شما و هيئت همراه تان در يگان ويژه ناجا بسيار خرسنديم و اميدواريم گام هاي موثري در راستاي گسترش و تعاملات في مابين دو کشور برداشته شود.#