توسط معاونت پرورشي و فرهنگي آموزش و پرورش شهر تهران؛

ویژه برنامه های دهه مبارک فجر آموزش و پرورش شهر تهران اعلام شد

به گزارش نویدتهران،معاونت پرورشي و فرهنگي آموزش و پرورش شهر تهران ویژه برنامه های دهه مبارک فجر آموزش و پرورش شهر تهران را اعلام کرد.

معاونت پرورشي و فرهنگي آموزش و پرورش شهر تهران , در راستای برگزاری هرچه باشکوه تر گرامیداشت دهه مبارک فجر، برنامه های زمان بندی شده به مدارس را به شرح زیر اعلام کرد:

روز پنجشنبه (۱۲ بهمن ماه) مقارن با سالروز ورود امام خمینی(ره) به میهن اسلامی، ۵ هزار دانش آموز در مرقد امام راحل حضور پیدا کرده و با آرمان های ایشان تجدید بیعت می کنند.

معاونت مربوطه با اشاره به تدوین ۲۱ برنامه به مناسبت گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر در مدارس شهر تهران گفت: به مناسبت گرامیداشت ۱۲ بهمن ماه، یک هزار دانش آموز در محل جلوس امام خمینی(ره) در بهشت زهرا(س) حضور پیدا می کنند .

این معاونت با اشاره به نواختن «گلبانگ انقلاب اسلامی» گفت: این آیین به صورت رسمی روز شنبه (۱۴ بهمن ماه) با حضور مسئولان آموزش و پرورش در یکی از مدارس شاهد شهر تهران برگزار می شود .

معاونت پرورشی افزود: یک هزار دانش آموز مناطق یک و ۳، روز شنبه( ۱۴ بهمن ماه) برای تجدید بیعت با آرمان های امام خمینی(ره) در حسینیه امام خمینی(ره) در جماران حضور پیدا می کنند .

معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران، «مهمانی لاله ها» غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا توسط دانش آموزان و خانواده شهدا در گلزار شهدای سراسر شهر تهران و مزار شهدای گمنام محلات و مناطق، دیدار دانش آموزان عضو تشکل های دانش آموزی با خانواده شهدا و عیادت از جانبازان و ایثارگران، حضور دانش آموزان و فرهنگیان در نماز جمعه و برپایی محافل انس با قرآن کریم در مدارس و دارالقرآن ها را از دیگر برنامه های این نهاد در دهه مبارک فجر عنوان کرد .

این معاونت با اشاره به برگزاری محفل شعر انقلاب و مشاعره برای فرهنگیان و دانش آموزان در کانون های فرهنگی و هنری و مدارس فرهنگ گفت: نمایشگاه «مدرسه انقلاب» به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در مدارس دوره دوم متوسطه برپا شده و با اجرا و روایتگری دانش آموزان به چگونگی شکل گیری انقلاب اسلامی پرداخته می شود .

معاونت پرورشی وفرهنگی ، تجدید میثاق فرهنگیان و مسئولان آموزش و پرورش با آرمان های امام خمینی(ره) با حضور در مرقد امام راحل، برگزاری صبحگاه مشترک فجرآفرینان به همت تشکل های دانش آموزی، برگزاری جشن های باشکوه دهه فجر با محتوای موثر آشنایی دانش آموزان با انقلاب اسلامی در مدارس و متناسب با ایام فاطمیه و ارزش ها و هنجارهای جامعه را از دیگر برنامه های دهه مبارک فجر برشمرد .

معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: ایستگاه های فرهنگی در مسیرهای راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه به همت تشکل ها، سازمان دانش آموزی، بسیج دانش آموزی و اتحادیه انجمن های اسلامی برپا می شود .

این معاونت با اشاره به برگزاری ۱۱۰ ویژه برنامه در کانون های فرهنگی و تربیتی افزود: برپایی نمایشگاه های ویژه دهه فجر در مدارس، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری، کتاب و کتابخوانی، وبلاگ نویسی، روزنامه دیواری و نقاشی برای دانش آموزان تمامی مقاطع تحصیلی، مسابقات ورزشی مناطق با حضور دانش‌آموزان ورزشکار منتخب، مسابقات ورزشی جام فجر ویژه فرهنگیان و کارکنان ستادی، برگزاری تورهای انقلاب و بازدید از حسینیه جماران، موزه عبرت، باغ موزه دفاع مقدس و کاخ موزه ها ویژه دانش آموزان از دیگر برنامه های مدارس به مناسبت دهه فجر است .

معاونت مذکور با اشاره به افتتاح ۶ مرکز مشاوره در ۶ منطقه آموزش و پرورش شهر تهران در دهه مبارک فجر گفت: به مناسبت این دهه، خدمات ویژه مشاوره تربیتی و تحصیلی در هسته های مشاوره و مرکز روانشناختی توحید به همت اداره مشاوره معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش تهران با تخفیف به دانش آموزان ارایه می شود .

معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران، اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی جنوب در قالب مرحله دوم اردوهای «راهیان نور» را از دیگر برنامه های جنبی آموزش و پرورش تهران به مناسبت دهه مبارک فجر عنوان کرد و گفت: از دوم بهمن تا هشتم اسفندماه، در ۱۱ دوره، ۴هزار دانش آموز دختر و پسر دوره دوم متوسطه به تفکیک به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند .

این معاونت با بیان اینکه در مرحله اول اردوهای راهیان نور، ۲هزار دانش آموز به مناطق عملیاتی غرب اعزام شدند، افزود: مرحله سوم این اردوها در ۱۲ دوره از ۱۸ تا پایان فروردین در مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور با تکیه بر مناطق جنوب اجرا می شود و در مجموع سال تحصیلی ۹۷-۹۶، ۱۵ تا ۲۰ هزار دانش آموز در اردوهای راهیان نور شرکت خواهند کرد .