آیت‌الله خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه روز قدس:

«ولایت فقیه»، «نفرت از رژیم صهیونیستی» و «اقتدار موشکی»، عناصر وحدت ملت ما است

به گزارش نویدتهران، خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت: ولایت فقیه، نفرت از رژیم صهیونیستی و اقتدار موشکی، عناصر وحدت ما هستند؛ همه مردم ما با هر سلیقه‌ای رهنمود‌های مقام معظم رهبری را فصل الخطاب می‌دانند.
آیت‌الله خاتمی امروز همزمان با روز قدس در خطبه‌های نماز جمعه تهران اظهار کرد: حرکت مقدس امروز شما در خیابان‌های سراسر کشور به ویژه تهران یک عبادت سیاسی بود که جایگاه والایی دارد؛ این حرکت مقدس شما گامی دشمن ستیز بود و قرآن کریم این اقدام شما را عبادت می‌داند.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: شعار‌های باشکوه شما علیه ظالمان عصر در راهپیمایی امروز مصداق عمل صالح و مثل نماز و روزه و حج می‌باشد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه حرکت امروز شما مصداق جهاد بود افزود: تردید نکنید شعار‌های مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل که شما امروز سر دادید مصداق جهاد با زبان است؛ آروزی نتانیاهو و ترامپ این است که روزی این شعار در جامعه ما نباشد که ما به آن‌ها می‌گوییم تا این خوی استکباری در وجود شما است به یاری خداوند برطنین مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل ما افزوده خواهد شد.

وی در ادامه اظهار داشت: حرکت مقدس شما در راهپیمایی روز قدس مصداق خشم برای خدا بود؛ در ۹۰۰ شهر کشور با زبان روزه راهپیمایی کردید تا بگویید ما به شدت از اینکه یک ملت ۷۰ سال است آواره است خشمگین هستیم.

آیت الله خاتمی در ادامه با طرح این سوال که امروز چه دشمنی برای اسلام بالاتر و ذلیل‌تر از ترامپ و نتانیاهو است گفت: شما در راهپیمایی باشکوهتان از دشمنان خدا ابراز برائت و تنفر کردید و برای این امر خداوند به شما اجر فراوان می‌دهد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه امام راحل با اعلام جمعه آخر ماه رمضان به عنوان هروز قدس خدمت بزرگی رابه آرمان قدس شریف روا داشتند اظهار کرد: تلاش دشمنان به فراموشی کشاندن ظلم به فلسطینان بود که امام راحل این توطئه را خنثی کردند.

وی افزود: انقلاب امام رژیم صهیونیستی را مهار کرد چرا که شعار این غاصبان از نیل تا فرات بود وا گر قدرت داشتند حرمین شریفین را هم اشغال می‌کردند، اما امروز رژیم صهیونیستی به چنان ذلتی افتاده که اصطلاحا کلاهش را محکم می‌گیرد تا باد نبرد. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچون گدایان سیاسی در اروپا دوره گردی می‌کند و دراوج ذلت مصاحبه می‌کند که لااقل نگذارید که در لندن مرگ بر اسرائیل بگویند.

وی در ادامه در خطبه‌های دوم نماز جمعه امروز پایتخت با بیان اینکه راهپیمایی امروز تنها علیه صهیونیست‌ها نبود گفت: راهپیمایی امروز شما مردم روزه‌دار علاوه بر اینکه علیه صهیونیست‌ها بودعلیه آمریکا هم بود؛ چرا که آمریکا حامی بی، چون و چرای رژیم غاصب وجلاد صهینونیستی است وا خیرا نیز برای تکمیل اشغالگری سفارت خود در سرزمین‌های اشغالی را به قدس منتقل کرده است.

آیت الله خاتمی بیان کرد: راهپیمایی امروز شما علیه سازشکاران مرتجع منطقه نیز بود؛ سازشکاران مرتجعی که برای به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی با یکدیگر مسابقه گذاشته اند، اما آن‌ها باید بدانند که این مسابقه، مسابقه سقوط آنهااست و به یاری خداوند ملت‌های خودشان آن‌ها را به ذلت خواهند کشاند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادمه با اشاره به عناصر وحدت جامعه ما گفت: ولایت فقیه، نفرت از رژیم صهیونیستی و اقتدار موشکی، عناصر وحدت ما هستند؛ همه مردم ما با هر سلیقه‌ای رهنمود‌های مقام معظم رهبری را فصل الخطاب می‌دانند؛ همچنین در کشور ما یک نفر نیست که از رژیم صهیونیستی تجلیل کند و همه متفق القولند که این رژیم باید از بین برود.

وی ادامه داد: سومین عنصر وحدت ما اقتدار موشکی است در این رابطه مقام معظم رهبری و همه مسئولان یکصدا می‌گویند که ما پای این اقتدار موشکی ایستاده ایم و هر چقدر بخواهیم موشک تولید می‌کنیم و بر برد آن می‌افزاییم و برگ برنده ما این است.

آیت الله خاتمی در ادامه با بیان اینکه ولایت فقیه در این ۴۰ سال بن بست شکنی کرده است، گفت: جنگ در همه کشور‌ها بحران ساز است، اما ۸ سال این کشور مشغولجنگ بود، اما به برکت رهبری امام یک روز ملت ایران بحران ندید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: در عصر ما نیز روزی بر ملت ما گذشت که دشمنان می‌گفتند حتی اجازه داشتن سه سانتریفیوژ را هم ندارید و در جلسات تصمیم گیری برخی از احتمال حمله به ایران سخن می‌گفتند، اما رهبری دور اندیش ما فرمود که تولید کنید؛ و ما بر پایه این فرمایش به ۱۹ سانتریفیوژ رسیدیم تا جایی که دشمنان خودشان پذیرفتند ما ۶ هزار سانتریفیوژ داشته باشیم و ۱۲ کیلو اورانیوم غنی شده داشته باشیم. این موضوع حکایت از بن بست شکنی ولایت فقیه دارد.

وی بیان داشت: در همین قضایای اخیر که اروپا و آمریکا تقسیم نقش کرده اند دشمنان می‌خواستند یک برجام معیوب را به ما تحمیل کنند که هم تحریم‌ها را تحمل کنیم و هم از فعالیت‌های هسته‌ای دست بکشیم واین خواب آشفته‌ای بود.

آیت الله خاتمی گفت: از مسئولان تشکر می‌کنم که امر رهبری در زمینه افزایش ظرفیت غنی سازی را اجابت کردند و دست به کار شدند و خدا را شاکریم بر این رهبر زیرک و دور اندیش.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در پایان خاطر ناشن کرد: شعار ما می‌توانیم شعار عزت و غیرت ماست و شعاری قرآنی است؛ ایجاد یاس و ناامیدی از ناحیه هر کس که باشد کار دشمن است و ملت ما در این ۴۰ سال گردنه‌های سختی را پشت سرگذاشته است.