رضوانه دباغ:

وضعیت جسمی مادرم خوب نیست

%d9%85%d8%b1%d8%b6%db%8c%d9%87-%d8%ad%d8%af%db%8c%d8%af%e2%80%8c%da%86%db%8c-%e2%80%8cرضوانه دباغ فرزند مرضیه حدیدچی (دباغ) گفت: مادرم به علت بیماری قلبی در بیمارستان خاتم‌الانبیا‌ء بستری است و متاسفانه وضعیت جسمی‌اش خوب نیست؛ امیدوارم با دعای مردم شفای خود را بازیابد.
رضوانه دباغ فرزند مرضیه حدیدچی(دباغ) گفت: مادرم به علت بیماری قلبی در بیمارستان خاتم‌الانبیا‌ء بستری شد اما متاسفانه وضعیت جسمی ماردم خوب نیست امیدوارم با دعای مردم شفای خود را بازیابد.

به گزارش نوید تهران وبه نقل ازفارس،مرضیه حدید‌چی ‌(دباغ) از زنان مبارز دوران ستم‌شاهی و اولین فرمانده سپاه منطقه غرب کشور از ۲ روز گذشته به دلیل بیماری قلبی در بیمارستان خاتم‌الانبیا‌ء تهران بستری است. مرضیه حدیدچی، که فعالیت‌های سیاسی خود را تقریبا از سال ۱۳۴۶ با پخش و توزیع اعلامیه آغاز کرده بود، ‌در سال ۱۳۵۳ توسط ساواک دستگیر و به همراه دختر نوجوانش رضوانه به زندان افتاد و شدیدترین شکنجه‌ها را متحمل شد.

وی پس از انقلاب اسلامی یکی از مؤسسان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و به عنوان اولین فرمانده سپاه منطقه غرب کشور مسئولیت سپاه همدان را برعهده گرفت.

مسئولیت بسیج خواهران کل کشور، نمایندگی مجلس شورای اسلامی در سه دوره‌، فرماندهی سپاه همدان، استاد دانشگاه علم و صنعت، استاد مدرسه شهید عالی مطهری، قائم مقام جمعیت زنان جمهوری اسلامی از جمله مسئولیت‌ها و سوابق اجرایی دباغ است.دباغ در دی ماه سال ۱۳۶۷ به عنوان عضوی از نمایندگان اعزامی امام خمینی(‌ره‌) برای ابلاغ پیام ایشان به گورباچف انتخاب شد.