سخنگوی تعزیرات خبر داد:

وصول جریمه چهل میلیارد ریالی سه پرونده در تهران

به گزارش نویدتهران،سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از وصول جریمه ۴۰ میلیارد ریالی در سه پرونده خبر داد.

سیدیاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومت در نشست خبری گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان سیستان و بلوچستان در بازرسی از یک دستگاه خودروی تریلی نفتکش محموله ۱۶ هزار و ۹۸۹ لیتر نفت گاز قاچاق شامل ۷۰ درصد نفت‌گاز با هیدروکربن مخلوط شده را کشف کردند و شرکت صادر کننده کالا با توجه به مستندات موجود به پرداخت ۶ میلیارد و ۳۳۷ میلیون ریال و ممنوعیت از فعالیت به مدت یکسال و ضبط سوخت مکشوفه محکوم شد.در پرونده دیگری مقدار ۳۲ هزار و ۵۰۰ لیتر نفت سفید از درون مخزن گاز کشف و متهم به پرداخت ۴ میلیارد و ۲۲۸ میلیون ریال و ضبط سوخت مکشوفه محکوم شد و همچنین به دلیل عدم اطلاع صاحب خودرو میزان ۸۰۰ میلیون ریال معادل ارزش ریالی خودرو نیز به جریمه متخلف افزوده شد.
سخنگوی سازمان تعزیرات گفت: همچنین مأمورین گمرک میلک این استان، در بازرسی از کامیون‌های ورودی از کشور افغانستان توانستند تعداد ۴۵۳ هزار نخ سیگار قاچاق را کشف و دو نفر قاچاقچی را دستگیر کنند که پس از رسیدگی و احراز تخلف، شعبه رسیدگی کننده حکم به ضبط سیگارهای مکشوفه و جزای نقدی به میزان ۶ میلیارد و ۴۰ میلیون ریال صادر کرد.
رایگانی گفت: مدیرعامل یک شرکت در استان سمنان، به دلیل گرانفروشی ۴ دستگاه اتوبوس به پرداخت ۱۹ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال جزای نقدی و ممهور کردن پروانه به مهر تخلف مرتبه اول و جبران خسارت وارده محکوم شد. در استان آذربایجان غربی، یک قاچاقچی ۳۰ هزار دلار آمریکا به ضبط ارز و پرداخت ۲ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال جزیمه نقدی محکوم شد. همچنین حکم یک میلیارد ریالی قاچاقچی ۱۰ هزار لیتر نفت کوره نیز توسط اجرای احکام وصول شده است. در استان فارس فردی که اقدام به نگهداری لوازم خانگی قاچاق کرده بود در تعزیرات شیراز به ضبط محموله و پرداخت ۴۰ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.
به گفته سخنگوی سازمان تعزیرات، مدیرعامل یک شرکت در خسروشاه آذربایجان شرقی، مقدار ۳۰ تن برنج سهمیه‌ای تایلندی از اتحادیه شرکت تعاونی و روستایی مرکز استان برای توزیع بین اعضای این شرکت دریافت کرده ولی اقدام به فروش خارج از شبکه کرده است که در بررسی‌ها مشخص شد هیچ‌کدام از اعضای هیات مدیره از تخصیص و دریافت سهمیه برنج مطلع نبوده اند و نهایتا متهم به پرداخت ۶ میلیارد ریال جریمه به عنوان جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد. در استان مازندران نیز متهمین پرونده قاچاق ۴۰۰ دستگاه ماینر استخراج کننده ارز دیجیتال را به پرداخت ۱۸ میلیارد و ۲۲۳ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.
رایگانی گفت: در استان زنجان، با کشف ۹۰ دستگاه گوشی تلفن همراه از آبسرد کن اتوبوس و ۳ دستگاه ماینر، پرونده تخلف در تعزیرات مورد رسیدگی قرار گرفت و نهایتا حکم به ضبط کالاهای مکشوفه و پرداخت ۴ میلیارد و ۶۹۰ میلیون ریال جزای نقدی صادر شد. فردی که در استان کردستان قصد انتقال محموله ۳۲ هزار لیتر نفت‌گاز با بارنامه صوری و پلمب دست‌ ساز را داشت، به تعزیرات حکومتی احضار و پس از احراز تخلف به پرداخت ۴ میلیارد و ۳۶۹ میلیون ریال جریمه نقدی و ضبط محموله صادر شد.
به گفته سخنگوی سازمان تعزیرات، متهمین پرونده قاچاق گازوئیل در استان اردبیل به پرداخت ۲ میلیارد و ۴۱۷ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند. همچنین در استان قم، پرونده احتکار ۳۴۰ تن کاغذ به ارزش ۲۰ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال تشکیل و در حال رسیدگی است. در استان تهران، جریمه ۲۴ میلیارد ریالی یک شرکت برای گرانفروشی مواد اولیه پوشاک و دستمال کاغذی، جریمه ۱۴ میلیارد ریالی شرکت پگاه به دلیل گرانفروشی لبنیات و حکم ۲ میلیارد ریالی یک شرکت به دلیل گرانفروشی موز واردتی توسط واحد اجرای احکام وصول شد.
وی ادامه داد: در استان خراسان شمالی، با شکایت مدیرعامل یکی از بانک‌ها از یک شرکت وارداتی به دلیل عدم ایفای تعهدات و بررسی پرونده مشخص شد که این شرکت ۸ میلیون و ۳۲۵ هزار لیر ترکیه را برای واردات مواد افزودنی به بتن دریافت کرده اما اقدامی برای واردات نکرده که در همین راستا حکم به اعاده عین ارز و تعلیق کارت بازگانی به مدت شش ماه صادر شد. فردی به دلیل قاچاق ۲۳ هزار و ۵۰۰ لیتر نفت سفید به ضبط محموله و پرداخت ۲ میلیارد و ۲۶۸ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد. همچنین در استان همدان، ۴ متهم پرونده قاچاق ۱۹ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۵۸۰ لیتر سوخت به پرداخت ۵۸ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند و پرونده از جهت عرضه خارج از شبکه همچنان در حال رسیدگی و بررسی است. در استان خراسان جنوبی نیز پرونده قاچاق ۴۰ دستگاه ماینر در دو پرونده به ارزش ۶ میلیارد ریال تشکیل شده و در حال رسیدگی است.