رحمانی فضلی:

زائران اربعین از امروز به کشور بازگردند

%d8%b1%d8%ad%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%81%d8%b6%d9%84%db%8cوزیر کشور از زائران اربعین حسینی خواست از امروز شروع به بازگشت به کشور کنند.
وزیر کشور گفت: در برگشت حتماً ۲ تا ۳ میلیون نفر می خواهند ظرف دو سه روز به کشور برگردند که قطعاً مرزهای ما کشش ورود این همه زائر را ندارد.

وی گفت: همانطور که ما قبلاً پیشنهاد و از مراجع عظام هم استفتاء کردیم و آنها نظر داده اند افرادی که به کربلا می رسند و زیارت می کنند ثواب زیارت را برده اند و باید به سرعت برگردند و حتی خود عراقی ها هم همین کار را می کنند.

به گزارش نوید تهران وبه نقل ازصدا وسیما،رحمانی فضلی افزود: برغم اینکه تاکنون حدود ۴۰۰ هزار نفر برگشته اند اما باز هم حجم زائران در مسیرهای اربعین به سمت کربلا بسیار زیاد است و ما از زائران می خواهیم که از امروز شروع به بازگشت کنند چون اگر برنگردند در روزهای پایانی در مرزها دچار مشکل خواهند شد.

وزیر کشور گفت: البته ما با تلاش فراوان همه امکانات را فراهم کرده ایم اما ارائه این میزان از امکانات و تدارکات برای همه زائران در یک لحظه کار بسیار سختی خواهد بود پس خواهش ما از زائران این است که از هم اکنون به مرور برگردند.