در رأس هیأتی انجام گرفت:

وزیر راه و شهرسازی عازم کهگیلویه و بویر احمد شد

به گزارش نویدتهران،وزیر راه و شهرسازی صبح امروز به همراه چند تن از معاونین خود در حوزه حمل و نقل به منظور بررسی آخرین اقدامات صورت گرفته پیرامون حادثه ناگوار سقوط هواپیمای آسمان در مسیر تهران – یاسوج عازم استان کهگیلویه و بویر احمد شد.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی صبح امروز ۳۰ بهمن جهت بررسی آخرین وضعیت سانحه هواپیمای شرکت آسمان عازم استان کهگیلویه و بویر احمد شد.

در این سفر رحمت‌اله مه‌آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و مهرداد تقی‌زاده معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی وی را در این سفر همراهی می کنند.

گفتنی است هواپیمای ATR مدل ۷۲ متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان روز گذشته پس از ۵۰ دقیقه پرواز از فرودگاه مهرآباد به سمت یاسوج در ۱۴ مایلی فرودگاه این شهر از صفحه رادار ناپدید شد.

براساس شواهد و بررسی‌ها به دست‌ امده خبر سقوط این هواپیما در حوالی روستای بیده واقع در منطقه کوهستانی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری تأیید و اعلام شد که این هواپیما به کوه دنا برخورد و سقوط کرده است.

گفتنی است عملیات جستجو لاشه آن همچنان از سوی گروه‌های امدادی و چندین تن از کوهنوردان حرفه‌ای استان‌های مجاور ادامه دارد.

از این رو وزیر راه و شهرسازی پس از وقوع این حادثه با حضور در ستاد بحران سازمان هواپیمایی کشوری به بررسی اولیه این سانحه پرداخته و در جمع خبرنگاران گفت: در تماسی که با شرکت ای تی آر در فرانسه داشتیم از این شرکت خواستیم که نمایندگان خود را به ایران اعزام کند تا برای رسیدگی به حادثه سقوط هواپیمای ای تی آر حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه به محض وقوع سانحه براساس ماده ۲۲ قانون هواپیمایی کشوری کاری که می باید انجام می دادیم ستاد بررسی سانحه بود که بلافاصله تشکیل شد و این ستاد ۱۱ گروه دارد که ابعاد مختلف سانحه را بررسی می کند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: پس از بررسی سانحه این ۱۱ گروه با اطلاعات دقیقی که به دست می آورند علت سانحه را اعلام خواهند کرد.

آخوندی افزود: علاوه بر این ستاد سانحه، ستاد دیگری را تشکیل دادیم تا بر این ستاد نظارت بکند و رسیدگی ها به صورت دقیق انجام شود و فرآیند حادثه لحظه به لحظه صورت بگیرد.