وزیر امور خارجه در نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی در مالزی جنایات علیه مسلمانان میانمار را محکوم کرد

%d8%b8%d8%b1%db%8c%d9%81محمد جواد ظريف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، امروز در سخنانی در نشست فوق العاده وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی در کوالالامپور – مالزی، جنایات صورت گرفته علیه مسلمانان میانمار را محکوم کرد.

ظریف با اشاره به محروميت مسلمانان روهینگیا از حق مسلم تابعیت، و تبعیض سیستماتیک، خشونت و نفرت گسترده عليه آنان، خواستار اتحاد جهان اسلام در حمايت از مسلمانان روهینگیا به عنوان وظيفه جمعی کشورهای مسلمان شد.

به گزارش نوید تهران،وزير خارجه كشورمان با انتقاد از سکوت رسانه های جهانی در قبال وضعیت مسلمانان روهینگیا گفت متاسفانه تصاویر دهشتناک کودکان غرق شده مسلمان ميانماري در ساحل دریا در صدر اخبار رسانه های جهانی جایی نیافته است.

ظريف همچنین از بی توجهی جامعه بین المللی به موضوع مسلمانان ميانمار انتقاد کرده و خواستار تمرکز سازمان ملل متحد بر این بحران، که عملا موجب محروم شدن کل یک جمعیت از حق مسلم تابعیت و شهروندی گرديده است، شد.

ایشان از دولتهای عضو سازمان همكاری اسلامی خواست که با استفاده از تمامی امكانات خود بر دولت میانمار فشار آورند تا حقوق مسلمانان روهینگیا را رعایت کند. وی با اشاره به گامهای مثبت دولت میانمار در حرکت به سوي مردم سالاری اضافه كرد که همه مردم میانمار از جمله مسلمانان باید از این اقدامات بهره مند شوند.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه خواستار ارسال کمکهای فوری بشردوستانه و بدون مانع به مسلمانان روهینگیا چه در داخل میانمار و چه به آنها که مجبور به ترک خانه خود و پناه گرفتن در کشورهای همسایه شده اند گرديد و از سازمان همکاری اسلامی و دبیر کل آن خواست که همچنان به حمایت و کمک به مسلمانان روهینگیا ادامه دهند.

وزير امور خارجه كشورمان در پايان به موضوع فلسطين و قدس شريف نيز پرداخته و با اشاره به جنايات مستمر رژيم صهيونيستی عليه مردم فلسطين در سكوت رسانه هاي بين المللی، گفت: جامعه بين المللی و قدرتهای بزرگ بايد بدانند كه هيچ موضوعی، حتي اختلافات درونی جهان اسلام، ما را از هدف اصلي خود در حمايت از مقاومت قهرمانانه مردم فلسطين در برابر تهاجم، اشغالگری و جنايات رژيم صهيونيستی منحرف نخواهد كرد.