آذری جهرمی در جمع استارتاپ ها در آذربایجان:

وزارت ارتباطات با تمام توان در کنار فعالان کسب و کارهای حوزه ICT است

به گزارش نویدتهران،وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در جمع استارتاپ ها و شرکت های حاضر در باکوتل سخن می گفت، با اشاره به اینکه سهم صادرات ما در حوزه ICT بسیار کم است، تاکید کرد: وزارت ارتباطات با تمام توان در کنار فعالان کسب و کارهای حوزه ICT قرار دارد تا زمینه برخورداری از مزایای یک بازار منطقه ای ۴۰۰ میلیونی را هموار کند.
محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور در جمع فعالان استارتاپ ها و شرکت های ایرانی حاضر در باکوتل ۲۰۱۸ در سخنانی، از فعالان ایرانی حوزه ICT در نمایشگاه باکوتل و همچنین از میزبانی وزیر ارتباطات آذربایجان و همکارانشان و سفیر جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان تشکر کرد.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه سهم ما از صادرات در حوزه ICT بسیار کم و بازار های داخلی ما محدود است، گفت: در شرایطی که بیشتر کالاها وخدمات ما از کشورهایی وارد می شود که امکان صادرات به آنها نداریم، ناچاریم برای ایجاد تعادل، روابط خود را با کشورهای همسایه افزایش دهیم تا همه با هم رشد کنیم.
جهرمی با اشاره به اینکه بیش از یک سال است که به طور خاص در صدد تقویت روابط با کشورهای منطقه در این حوزه هستیم، افزود: قرار است یک مرکز توانمند سازی استارتاپ ها را به همراه کشورهای روسیه، ترکیه و آذربایجان به صورت منطقه ای ایجاد کنیم تا این روابط بیش از پیش تحکیم شود.
وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه باید قواعد حضور در بازار های جهانی و کشورهای مختلف را یاد بگیریم گفت: نمایشگاه به عنوان وسیله ای برای دستیابی به هدف بازارهای جهانی است و برای دستیابی به این هدف باید با مطالعه و بررسی، پتانسیل های موجود را قبلا سنجیده و ظرفیت های خود را بالا ببریم.
وی افزود: کشور ما به رغم توان علمی و پزشکی بالا و با توجه به اینکه به عنوان توریسم سلامت، مورد اقبال همسایگانی چون آذربایجان قرار دارد، اما به دلیل نقص در ارایه خدمات مطلوب، اغلب نمی توانیم رضایت آنها را فراهم کنیم.
آذری جهرمی، تاکید کرد: استارتاپ ها می توانند با تقویت حضور و عملکرد خود ، مشکلات و موانع را در این زمینه ها مرتفع و خدمات دهی را تسهیل کنند.
وی با بیان اینکه رشد و پیشرفت شرکت های ایرانی در نمایشگاه باکوتل ۲۰۱۸ مورد تحسین همسایه آذری قرار گرفت، افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تمام توان در کنار فعالان کسب و کارهای حوزهICT است تا با کمک به آنها برای رفع موانعی که بر سر راهشان قرار دارد، زمینه برخورداری از مزایای یک بازار ۴۰۰ میلیونی(منطقه ای) را هموار کند.
بر اساس این گزارش، در ابتدای این دیدار، جواد جهانگیرزاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو طی سخنان کوتاهی به اهمیت سفر وزیر ارتباطات به باکو اشاره و استقبال مقامات عالیرتبه جمهوری آذربایجان از وزیر جوان کشورمان را بی سابقه توصیف کرد.
به گفته وی غرفه های ایرانی در نمایشگاه باکوتل نیز مورد توجه ویژه رییس جمهور آذربایجان و سایر بازدیدکنندگان قرار گرفت.
در ادامه این جلسه برخی از غرفه داران و نمایندگان شرکت کننده در باکوتل به بیان دیدگاه ها و طرح مسایل و پیشنهادهای خود با وزیر ارتباطات پرداختند.