سردار سلامی در بازدید از مناطق زلزله زده غرب کشور:

تا زمانی که آخرین نفر از زلزله زدگان در خانه دائمی خود اسکان پیدا کند در منطقه حضور خواهیم داشت

به گزارش نویدتهران،سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه به منظور بازدید ، وارد مناطق زلزله زده غرب کشور شد.

وی در این بازدید در جریان اقدامات انجام شده یگان های سپاه و روند کمک رسانی به مردم در مناطق زلزله زده قرار خواهد گرفت .

در این بازدید سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه ، اسماعیل نجار رئیس ستاد بحران کشور ، سردار سرتیپ پاسدار علی اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه ، سردار سرتیپ پاسدار محمدنظر عظیمی فرمانده قرارگاه نجف اشرف و سردار سرتیپ دوم پاسدار بهمن ریحانی فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه نیز وی را همراهی می کنند.


جانشین فرمانده کل سپاه گفت: در شرایط سخت کنار ملت عزیزمان هستیم و تا زمانی که آخرین نفر از زلزله زدگان در خانه دائمی خود اسکان پیدا کند در منطقه حضور خواهیم داشت.

سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه طی بازدید از مناطق زلزله زده غرب کشور در گفتگویی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران اقدامات مهمی را در جهت بهبود وضعیت زلزله زدگان انجام داده است؛ عنوان داشت: امروز به همراه فرمانده نیروی زمینی سپاه و مسئولین از بسیاری از روستاها بازدید کردیم . نظر به اینکه این زلزله ابعاد اجتماعی و جغرافیایی آن بسیار وسیع بوده است اما خوشبختانه بسیاری از نیاز های اولیه مرتفع شده و اسکان اضطراری و اولیه مرتفع شده که این هم به زودی مرتفع می شود.

وی با اشاره به اینکه از همان لحظات اولیه یگان های سپاه و نیروی زمینی سپاه یک اقدام جدی را برای حل مشکل زلزله زدگان انجام داد؛ افزود: ما به تدریج در حال غلبه بر مشکلات اثرات اولیه این حادثه هستیم.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: ۴ واحد مهندسی نیروی زمینی سپاه برای حل مشکلات زلزله زدگان اعزام شد و این توان استعدادی معادل ۱۰۰۰ لودر و بیل بوده که برای آوار برداری و اقدامات جانبی به کار گرفته می شود. همچنین ۶ بیمارستان صحرایی در منطقه توسط نیروی زمینی سپاه ایجاد شده که هزاران مراجعه کننده را پذیرش می کند. صدها عمل جراحی در این بیمارستان ها انجام شده است.

وی تصریح کرد: واحدهای رزمی نیروی زمینی سپاه و قرارگاه نجف اشرف این نیرو وظیفه توزیع اقلام را بر عهده دارند. این واحدها وظیفه توزیع پوشاک و پتو را بر عهده گرفته اند و الحمدالله در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است.

سردار سلامی تاکید کرد: سپاه نبی اکرم کرمانشاه در امر امداد رسانی کاملا شبانه روزی فعال است؛ هنوز فرمانده نیروی زمینی سپاه، فرمانده قرارگاه نجف اشرف و جانشین سازمان بسیج مستضعفین در منطقه حضور دارد و مسائل مرتبط با امداد و نجات را مدیریت کردند. نیروی هوافضا و هوانیروز سپاه یک نقش مهم و ارزشمند را در انتقال مجروحان ایفا کرده است.

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه نیروی زمینی در امر خدمت رسانی به حادثه دیدگان یک نقش مهم و راهبردی را بر عهده دارد؛ گفت: سپاه با بسیج تمام امکانات خود کمک و خدمت رسانی به زلزله زدگان را پیگیری کرد و مسائل درمانی زلزله زدگان با توجه به تجربیاتی که سپاه از مدیریت بحران در شرایط جنگی و زلزله بم و آذربایجان شرقی رخ داد؛ دارد به کمک زلزله زدگان شتافت.

سردار سلامی تصریح کرد: با توجه ره کسرت و حجم و درجه تخریب روستاها ؛ یگان های سپاه همه تلاش خود را کردند تا اوضاع به شکل قابل قبولی برگردد.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه برخی برنامه ریزی های اولیه برای زلزله زدگان برای ماه های سرد سال صورت گرفته؛ عنوان داشت : سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مواقع سخت در کنار و در خدمت مردم هستیم و تا زمانی که آخرین نفر در خانه دائمی خود اسکان پیدا کند در این منطقه حضور خواهیم داشت.

سردار سلامی گفت: سپاه های استانی ما مشغول جمع آوری کمک ها و انتقال آن به مناطق زلزله زده غرب کشور هستند. با اراده و همدلی ملی مطمئن هستیم که این حادثه را به زیبایی پشت سر خواهیم داشت.

وی با بیان توصیه ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری سپاه و نهادهای مختلف در حال کمک رسانی به مردم زلزله زده هستند ؛ گفت: قول می دهیم که تا پایان برای کمک به زلزله زدگان در صحنه حضور خواهیم داشت و در کنار مردم با شرف این منطقه باشیم.