فرمانده مرزبانی ناجا تاکید کرد:

وجود امنیت پایدار در مرزهاو آماده برای سرمایه‌گذاری

به گزارش نویدتهران،فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر لزوم همراهی رسانه‌ها در مطالبه‌گری حق و حقوق مرزبانان از مسئولان گفت: سرمایه گذاری با امنیت مرزها آغاز شده و خوشبختانه در حال حاضر در نقاط صفر مرزی مشکل سرمایه گذاری نداریم.
سردار قاسم رضایی در نشستی با اصحاب رسانه در آذربایجان غربی ضمن تشریح وضعیت مرزهای کشور گفت: متأسفانه برخی اشخاص و دستگاه‌ها با اظهارنظرهای غیرقانونی در موضوعات مختلف از جمله کولبری، باعث تضعیف روحیه مرزنشینان و مرزبانان شده و خلاف قانون نظر می‌دهند.

وی با اشاره به دستگاه‌های نظارتی که در برابر الفاظ نامربوط غیرقانونی برخی افراد نسبت به مرزبانان سکوت می کنند، ادامه داد: چرا دستگاه های مربوطه در برابر تیراندازی قاچاقچیان به مرزبانان سکوت می‌کنند اما در صورت مقابله با وارد کنندگان سلاح و اقلام غیرمجاز فرهنگی متهم می‌شویم؟!

فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر اینکه باید افرادی که چنین نظراتی دارند توضیح دهند و رسانه‌ها نیز باید از آن‌ها توضیح بخواهند، گفت: مرز و مرزبانی نماد وحدت و همبستگی ملی در کشور است و همگان در معرفی و برجسته سازی این ارزش نقش اساسی دارند.

سردار رضایی با بیان اینکه با وجود شیطنت استکبار در منطقه در حال حاضر روابط بسیار خوب و گسترده ای با همه کشورهای همجوار در ۱۵ نقطه مرزی داریم، تصریح کرد: امروز احساس امنیت در نقطه به نقطه مرزی کشور دیده می‌شود اما در این بین تلاش مرزبانان مغفول مانده است.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: در بازدیدی که از برخی از پاسگاه‌های مرزی در مرز مشترک ایران و ترکیه در آذربایجان غربی داشتم به رغم همه سختی‌ها و مشکلات، عشق و ایثار را در چهره‌ و گفته‌های مرزبانان دیدم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی طرحی را آماده و در اختیار مراجع مختلف قرار داده‌ایم، ادامه داد: یکی از حرکت‌های جالب توجه در نتیجه این طرح ورود مستقیم رئیس جمهور به بحث امنیت مرزی و دستور به وزرا و سازمان برنامه و بودجه برای تقویت مرزبانی است، این دستور باید به نتیجه برسد و در این حوزه نیازمند ورود جدی رسانه‌ها هستیم.

سردار رضایی تاکید کرد: ارائه خدماتی نظیر ساخت شهرک مسکونی برای مرزبانان جزو درخواست‌هایی است که در صورت همراهی رسانه‌ها می‌توانیم شاهد تحقق آن باشیم.

وی ادامه داد: پیگیری از قانون‌گذاران و برنامه ریزان و سازمان برنامه و بودجه برای ارائه خدمات به مرزبانان، جزو وظایف رسانه است و خواستار توجه اصحاب رسانه به آن هستیم.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه شاهد ورود تجهیزات و امکانات خوبی در حوزه مرزی هستیم اما افزایش این امکانات موجب بازدارندگی می‌شود، عنوان کرد: برای تحقق امر بازدارندگی مرزی در حوزه قانون‌گذاری نیازمند پیگیری رسانه‌ای هستیم تا شاهد ورود جدی نمایندگان و مسئولان باشیم.

سردار رضایی با بیان اینکه هیچ دغدغه امنیتی در حوزه مرزی برای دوران انتخابات نداریم، گفت: در حوزه مرزی اشراف کامل همراه با انسجام میان دستگاه‌های امنیتی و قضائی وجود دارد؛ سرمایه گذاری با امنیت مرزها آغاز شده و خوشبختانه در حال حاضر در هیچ نقطه صفر مرزی مشکل سرمایه گذاری نداریم.

فرمانده مرزبانی ناجا به موضوع پیاده روی اربعین حسینی (ع) نیز اشاره و عنوان کرد: موضوع پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) را نباید دستکم بگیریم، در این حوزه یکی از بالاترین روابط دیپلماسی را با مرزبانی کشور عراق شاهد هستیم که امنیت مرزی تامین و تردد زائران بدون هیچ گونه مشکلی انجام می شود.

مقام عالی مرزبانی ناجا با اشاره به صفر رسيدن خروج دام زنده از مرزهاي کشور، خاطر نشان کرد: خروج غيرمجاز دام به صفر رسيده و در سال گذشته، تنها ۱۰ تا ۱۵ هزار راس دام از کشور خارج شدند و ادعاي برخي در رابطه با خروج گسترده دام مولد، از کشور کذب بوده است.