امیر سرلشکر موسوی در اختتامیه جشنواره جوان سرباز:

وجود امنیت بستگی به وجود سرباز دارد

به گزارش نویدتهران،فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: وجود امنیت بستگی به وجود سرباز دارد و در این نگاه، سربازی ضامن تداوم و ادامه حیات ملت است.

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در مراسم اختتامیه دهمین جشنواره جوان سرباز حضرت علی اکبر(ع) نیروهای مسلح که به میزبانی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرکز آموزش شهدای وظیفه ۰۱ نزاجا برگزار شد، طی سخنانی ضمن تبریک فرارسیدن میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان گفت: زیباترین روز انسانیت و بشریت و امیدبخش‌ترین روز ارزش‌ها و آرمان‌ها، میلاد حضرت ولی‌عصر(عج) را پیش رو داریم. امیدوارم باشیم و ببینیم آن روز دیدنی را که ایشان ندای الله اکبر سر خواهد داد و کاخ‌های ظلم و ستم، استکبار و نظام سلطه به یکباره فرو خواهد ریخت.

وی افزود: سربازی در همه جوامع یک کار ارزشمند است و در طول تاریخ نیز چنین بوده است. سربازی و سپاهی‌گری همواره در چشم مردم جایگاه ویژه‌ای داشته است، اما اسلام عزیز بالاتر از همه سربازی را یک عبادت می‌داند.

فرمانده کل ارتش یادآور شد: در آموزه‌های دینی ما سربازان دژهای پولادین امت، زینت زمامداران و موجب امنیت و پایداری جامعه هستند.

امیر سرلشکر موسوی تصریح کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی در کلام و تدبیر رهبران بزرگوار این انقلاب، عالی‌ترین مفاهیم را برای سربازی بیان کرده است.

وی یادآور شد: حضرت امام خمینی(ره) آنقدر برای سربازی ارزش، اعتبار، احترام و افتخار قائل بوده و که می‌فرمودند که ای کاش نام مرا هم در فهرست سربازان در صحیفه خداوند ثبت کنند.

فرمانده کل ارتش در ادامه گفت: در دنیای امروز و در بین همه نظریه‌پردازان نظامی، کامل‌ترین و روشن‌ترین نظریه راجع به سربازی را مقام معظم رهبری دارند که از بیانات و تدابیر ابلاغی ایشان استنباط می‌شود.

وی افزود: ما بر اساس این نظریه ها به سربازی به عنوان یک برهه ممتاز از زندگی جوانان می‌نگریم که از دو جهت حائز اهمیت بسیار بالاست.

امیر سرلشکر موسوی در تشریح این دو جهت، گفت: اول این که حضور، وجود و آمادگی سرباز، امنیت زاست و قدرت ملی و بازدارندگی ایجاد می کند و اجازه نمی‌دهد در مخیله کسی فکر تجاوز شکل گیرد که این نقش بسیار مهمی است.

وی یادآور شد: وقتی همه فعالیت‌ها و اقدامات زیر چتر امنیت قابل اجرا است و اگر امنیت نباشد، هیچ کاری شدنی نیست و وجود امنیت نیز بستگی به وجود سرباز دارد؛ در این نگاه، سربازی ضامن و تکیه گاه تداوم حیات ملت است.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: جهت دوم این که این برهه‌ای دوران تحکیم روح انقلابی در وجود جوانی است که برای سربازی آمده است.

وی اضافه کرد: این مقطع از زندگی، دورانی است که تدین و تشرع باید در باورها، گفتارها و رفتارها نهادینه شود.

امیر سرلشکر موسوی گفت: خدمت سربازی باید دورانی باشد که اعتماد به نفس، آگاهی به توانایی‌ها و به تبع آن امید به آینده در روح جوان زنده شود، جان بگیرد و موتور محرک او برای آینده شود.

وی تاکید کرد: این دوران دورانی است که نیروهای مسلح باید پاکی‌ها، پاکیزگی‌ها، زیبایی‌ها، برجستگی‌ها و محاسن خود را به عنوان الگو پیش چشم جوانان نشان دهند و پیاده کنند، آنگونه که او ویژگی‌های مثبت نیروهای مسلح و ویژگی های برجسته نظام مقدس جمهوری اسلامی را که نیروهای مسلح پرچم و نشانه آن هستند را بشناسد، به آن ها آگاه شود وبه آن ها ببالد و غرور ملی و غیرت دینی در این دوران به حداکثر استقرار و پایداری خود در قلب جوانان ما برسد.

فرمانده کل ارتش با بیان این که «سربازی مردان شایسته‌ای را برای جامعه تربیت می‌کند» گفت: به شما همرزمان سربازم که موفق به پوشیدن لباس مقدس سربازی شده‌اید تبریک می‌گویم. با خانواده‌های محترم شما که به لطف خدا صاحب برکت وجود شما شده‌اند نیز تبریک می‌گویم. به کسانی که از این جمع به جهات گوناگون برگزیده شده‌اند نیز تبریک ویژه عرض می‌کنم. برای ملت بزرگ ایران و برای شما جوانان پیش قراولان دفاع از ملت عزیزمان در مسیر تحقق آرمان‌های والای انقلاب شکوهمند اسلامی و اهداف بلند این نظام مقدس و رهبری بزرگوار آن و دستیابی بر بلندترین قله ها، آرزوی توفیق دارم.