به همت معاونت امور بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری؛

وبينار انتظارات پيامبر(ص) از امت اسلامي در وحدت وهمگرايي برگزارشد

به گزارش نویدتهران،وبينار انتظارات پیامبر از امت اسلامی در وحدت وهمگرایی با شرکت سه تن از شخصیتهای جهان اسلام برگزار شد.
دکتر عباسی مقدم که مدیریت این وبینار را به عهده داشت ضمن خوش آمد گویی به میهمانان برنامه از آنان خواست نظرات خود را در باره عنوان وبینار ارائه کنند.
در این برنامه که به همت معاونت امور بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری، صورت گرفت، شیخ عامر البیاتی از علمای اهل تسنن عراق وسخنگوی شورای افتای این کشور ضمن تشکر از برگذار کنندگان وبینار گفت، همانگونه که پیامبر اسلام خود مایه رحمت برای جهانیان بود، رسالتش نیز مایه گسترش رحمت، امنیت وبرادری وبرابری میان امت است. ایشان با اشاره به حضور عملی پیامبر در تمامی عرصه های زندگی مسلمانان گفت، ایشان نمونه یک انسان کامل بوده، وخداوند نیز در قرآن کریم ایشان را به رفتار وکردار نیک ستایش کرد. شیخ البیاتی در ادامه گفت محبت اهل بیت شرط اساسی برای نجات وعاقبت به خیری انسان می باشد. وی با خواندن ابیاتی در مدح وستایش پیامبر اعظم گفت با عشق ومحبت به اهل بیت پیروی از آنان ودر رأس آنان پیامبر اکرم، جامعه اسلامی می تواند راه آنان را برای نجات بشریت هموار کرده و به سر انجام نیک برسد.
دومین شرکت کننده این وبینار شیخ خلیل افرا رئیس شورای فتوا وعضو شورای پاسخگویی به سوالات شرعی اهل سنت استان بوشهر بود که در ابتدای سخن خود گفت خداوند وحدت را به عنوان دستور لازم الاجرا در قرآن ذکر کرده ومسلمانان را از تفرقه وچند دستگی نهی کرده است. ایشان همچنین تأکید کردند که خداوند تمام پیامبران را به نام خطاب کرده، اما هنگامیکه به حضرت ختمی مرتبت می رسد ایشان را به برترین ویژگی مورد خطاب داده ومی فرماید “وانک لعلی خلق عظیم”. آقای افرا با اشاره به نکات مشترک مسلمانان گفت ما در یکتا پرستی خدا، ایمان به قرآن، نبوت پیامبر، وچنگ زدن به ریسمان الهی مشترک هستیم، وباید این زمینه ها محور وحدت تمامی مسلمانان باشد. ایشان همچنین به رفتار پیامبر با جوان یهودی که به پیامبر جسارت می کرد، ولی با غیبت چند روزه، پیامبر سراغش را می گیرد اشاره کرده وافزود، پیامبر هنگامیکه متوجه می شود جوان بیمار شده، به عیادتش می رود و او را به اسلام دعوت می کند، که جوان وپدرش مسلمان می شوند. اقای افرا در ادامه سخنان خود گفت اگر ما اخلاق پیامبر را در پیش بگیریم، نه فقط هیچ مشکلی در زندگی نخواهیم داشت، بلکه کافران نیز نمی توانند در امنیت، استقلال وسرنوشت ما دخالت کنند.
دیگر سخنران این وبینار حجت الاسلام دکتر عبدالمجید حکیم الهی از اساتید بخش آموزش بعثه مقام محظم رهبری بود که در سخنان خود گفت، پیامبر زندگی را بر سه محور عقلانیت، واقعیت، و گسترش عدالت، برنامه ریزی می کرد واین برنامه ریزی راز موفقیشان در ایجاد یک جامعه نمونه بود. آقای الهی در ادامه سخنان خود ضمن تأکید بر اینکه پیامبر برای ساخت وتربیت جامعه بر سه اصل رحمت، قدرت در عمل، وارائه افکار درست، گفت: پیامبر آنقدر در هنگام عمل با مردم مهربان بود که خداوند ایشان را مایه رحمت برای جهانیان خطاب کرد. آقای الهی پیروی از سیره وعملکرد پیامبر را رمز موفقیت وهدایت دانسته وتأکید کرد، مسلمانان اگر بخواهند جامعه سالم وموفق داشته باشند باید به دستورات الهی برگشته ورفتار وسیره پیامبر را مد نظر خود قرار دهند.
در ادامه این سمینار مجری برنامه از میهمانان شرکت کننده خواست نسبت به شیوه های عملی تبعیت از رفتار وکردار پیامبر اعظم واستفاده از آن برای رفع چالشهای موجود جامعه اسلامی، بیشتر توضیح دهند که هر کدام به نوبه خود نظرات اجرایی خود را تشریح کرد. در پایان، مجری برنامه ضمن ارائه خلاصه ای از جمع بندی نظرات ارائه شده برای شرکت کنندگان ومخاطبان آرزوی توفیق وسلامتی کرد.