نمایندگان مجلس موافقت کردند؛

واگذاری حداقل 50 هزار باب از واحدهای مسکن مهر به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی

به گزارش نویدتهران،نمایندگان مجلس با واگذاری حداقل 50 هزار باب از واحدهای مسکن مهر تکمیل شده نیمه تمام فاقد متقاضی به مستمری‌بگیران تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی موافقت کردند.
نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (دوشنبه، 30 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 97، با بند الحاقی (1) تبصره (10) ماده واحده این لایحه با 140 رأی موافق، 12 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضردر جلسه موافقت کردند.

در بند الحاقی (1) تبصره (10) ماده واحده این لایحه آمده است: به وزارت راه و شهرسازی اجازه داده می‌شود عرصه و اعیان تعداد تا پنجاه هزار باب از واحدهای مسکونی مسکن مهر تکمیل‌شده یا نیمه‌تمام فاقد متقاضی را با مجوزهای مربوطه و تسهیلات پرداخت‌شده برای تحویل به مستمری بگیران تحت پوشش به کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی واگذار نماید.

آیین‌نامه اجرای این بند متضمن نحوه واگذاری و نحوه انتقال تسهیلات توسط وزارتخانه های راه و شهرسازی و اموراقتصادی و دارائی با همکاری بانک مرکزی و کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی کشور ظرف مدت یک‌ماه پس از تصویب این قانون تهیه می‌شود و به تصویب هیأت‌وزیران می‌رسد.