واکنش قاسمی به اظهارات نسنجیده رئیس جمهور جیبوتی

%d9%82%d8%a7%d8%b3%d9%85%db%8cبهرام‌ قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در واکنش به اظهارات نسنجیده و ادعاهای گنگ و مبهم رئیس جمهور جیبوتی در خصوص مداخله ایران در امور کشورهای منطقه اظهار داشت: ضروری است مقامات این کشور قبل از بیان هر گونه سخنی که از اصل و اساس و واقعیت های جاری به دور است با تکیه بر تفکر و مراجعه به منابع بی طرف و دوری گزیدن از القائات آشفته خواهان در منطقه با بهره گیری از استقلال رای و نظر کارشناسان خود، در چارچوب فهم و درک حتی حداقلی خود اظهار نظر نمایند.

به گزارش نوید تهران،قاسمی به ” اسماعیل عمر غیله ” توصیه کرد بهتر است بجای تکرار سخنان ناروا و واهی و صادره از سوی دیگران ، با واقع بینی و نگرشی دقیق و عمیق به ثبات و مصالح کلان مردم منطقه ، به بازنگری کلمات و گفتار یک سویه خود بپردازند، چرا که اینگونه مواضع هیچ خدمتی به صلح و امنیت منطقه ای و به ویژه حل بحران های سوریه و یمن و بحرین نخواهدکرد، لازم است ایشان ضمن خودداری و پرهیز از اجرای منویات غلط دیگران، واقع گرایی بیشتری پیشه کند.

قاسمی افزود: بار دیگر لازم است به ایشان نیز توصیه نمایم به مطالعه هرچه دقیق تر تاریخ و تمدن جهان به خصوص منطقه بپردازند. تاریخ منطقه مملو از عبرت های پرشماری است که می تواند به عنوان چراغ راه آینده به کار آید.