سخنرانی دبیرکل حزب‌الله در روز عاشورا؛

واشنگتن مسئول فجایع کنونی در خاورمیانه است

به گزارش نویدتهران،سید حسن نصرالله در سخنرانی خود به مناسبت روز عاشورا، اظهار کرد: داعش با مخدوش کردن چهره اسلام، خدمات زیادی به آمریکا و اسرائیل کرده است.
سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، در سخنرانی خود به مناسبت روز عاشورا، اظهار کرد داعش از بدترین پدیده‌ها در منطقه ماست؛ چرا که چهره اسلام را مخدوش و خدمات زیادی به آمریکا و اسرائیل ارائه کرده است.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: رژیم صهیونیستی به تجاوزات خود در سوریه تحت عنوان جلوگیری از رسیدن سلاح به نیروهای مقاومت ادامه می دهد.

سید حسن نصرالله همچنین تأکید کرد: جنگ ما با متجاوزان صهیونیستی است نه با یهودیان. او به یهودیان هشدار داد آنها قربانی سیاست های آمریکایی هستند که منطقه را هدف قرار داده است. دبیرکل حز‌ب‌الله لبنان گفت: من به نخبگان و علمای یهودی اعلام می‌کنم کسانی که مردم یهود را به فلسطین اشغالی می‌آورند،‌ در حقیقت دارند مردم یهود را نابود می‌کنند، مردم یهود حساب خود را از صهیونیست‌ها جدا کنند. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، اکنون با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در حال برنامه‌ریزی برای جنگی جدید هستند و شما [یهودیان] هستید که تاوان این سیاست‌های احمقانه نتانیاهو را خواهید داد.

سید حسن نصرالله افزود: از یهودیان ساکن فلسطین اشغالی می‌خواهم که سرزمین فلسطین را ترک کنند و به جایی که آمده‌اند بازگردند و سرنوشت خود را دست نتانیاهوی احمق ندهند؛ زیرا در صورتی که نتانیاهو جنگی را آغاز کند هیچ مکان امنی در فلسطین اشغالی وجود نخواهد داشت. دبیرکل حزب‌الله لبنان اضافه کرد نتانیاهو و (رژیم) او جنگی را آغاز کرده اند که نمی دانند چگونه پایان خواهد یافت و چه مناطقی را شامل خواهد شد.

سید حسن نصرالله همچنین تأکید کرد جهانیان باید کسانی را که گروه تروریستی داعش را به وجود آوردند و از آن حمایت کردند، بشناسند تا آنها را مجازات کنند. دبیرکل حزب‌الله لبنان تصریح کرد اگر عراقی ها در مبارزه با داعش به ائتلاف آمریکایی اعتماد می کردند، هیچ چیزی در این کشور تغییر نمی کرد. تجزیه، طرح آمریکا در منطقه (خاورمیانه) است. او افزود دولت آمریکا مسئول فجایع (جاری) در منطقه است و دولت کنونی آمریکا جهان را به طرف جنگ هدایت می کند.