سردار قاسم رضایی:

هیچ مورد خاصی طی اغتشاشات در مرزها رخ نداد

به گزارش نویدتهران، فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه همزمان با بروز فتنه اخیر کنترل مرزها تشدید شد، گفت: در اغتشاشات اخیر هیچ مورد خاصی در مرزهای ایران رخ نداد.

سردار “قاسم رضایی” در حاشیه کارگروه ویژه مرز استان بوشهر در جمع خبرنگاران با اشاره به انسجام و همدلی مسئولان در راستای تقویت مرزهای دریایی استان ادامه داد: با مدیریت عالی استاندار بوشهر، امنیت پایداری در مرزهای دریایی خلیج فارس و ساحل استان بوشهر وجود دارد.

وی در خصوص تشکیل کارگروه ویژه مرز استان بوشهر گفت: برای خدمات دهی به مرزنشینان، تجار، صیادان استان بوشهر و … نیاز به ساماندهی مضاعف داریم که در این راستا کارگروه ویژه مرز تشکیل و مصوبات قابل توجهی برای تامین مطالبات مرزنشینان در این کارگروه مطرح شد.

فرمانده مرزبانی ناجا یکی از مصوبات جلسه را تسریع در تخلیه بار تجار در بنادر استان بوشهر عنوان کرد و ادامه داد: در این راستا افزایش ساعت کار بنادر و گمرکات برای تسهیل و کمک به مرزنشینان، لنج داران و بازرگانان از دیگر مصوبات جلسه کارگروه ویژه مرز است.

سردار رضایی با تاکید بر ساماندهی بنادر حوزه شمالی استان بوشهر عنوان کرد: ترمیم ۴ بندر بر اساس زمان بندی از دیگر مصوبات جلسه است.

وي مديريت بار قاچاق را مورد اشاره قرار داد و افزود: بر‌اساس مصوبات مقرر است در آن مکان هایی که داراي خلاء انسدادي است ترتيبي اتخاذ شود که گمرکات و بنادر، برنامه‌ها و طرح‌هاي لازم را تدوين و اجرا کنند.

فرمانده مرزباني ناجا به افزایش بسترهاي تخلف در عرصه شناورها اشاره و تصريح کرد: افزايش ظرفيت‌هاي سوخت شناورها زمينه جرم و تخلف را هم افزایش داده بر اين اساس دستگاه‌هاي ذيربط اين مهم را مديريت و اطلاع رساني کنند و با متخلفان بر اساس قانون برخورد شود.

وي با بيان اينکه مرزباني نیروی انتظامی جمهوري اسلامي ايران در لبه برنامه‌هاي دشمنان در صفر مرزي قرار دارد، خاطر نشان کرد: خوشبختانه با اقدامات مناسبی که توسط مرزبانان انجام شد، هيچ مورد خاصي در اغتشاشات اخير در مرزهاي ايران رخ نداد.

فرمانده مرزباني ناجا با بيان اينکه همزمان با بروز فتنه اخير تشديد کنترل مرزها در دستور کار قرار گرفت، تصريح کرد: در اين راستا کشفيات مواد مخدر افزايش يافت به‌گونه‌اي که در ۷۲ ساعتي که فتنه تحميل شد، افزون بر ۳ تن مواد مخدر و کالاهای ضدفرهنگي بسیاری در مرزها کشف شد.

فرمانده مرزبانی ناجا هماهنگي و تعامل مرزنشينان در مقابله با فتنه اخير را مطلوب ارزيابي کرد و گفت: در بسياري از مرزهاي ايران به دلیل افزایش آگاهی مرزنشینان نسبت به قوانين و مقررات در مرزها، جرايم و تخلف‌ها نیز کاهش يافته و ضرورت دارد رسانه‌ ها از جمله صدا و سيما که تاثیرگذار و مورد اعتماد همگان هستند در تشريح قوانين و مقررات مرز، یاری رسان ما باشند.