وزير اطلاعات در بازديد از مرز چذابه:

هيچ عنصر ضد امنيتي جرات نزديك شدن به مرزهاي كشور را ندارد

%d8%b9%d9%84%d9%88%db%8cوزير اطلاعات به همراه هياتي پس از بازديد مرز شلمچه امروز ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۵ از مرز چذابه بازديد كرد و از نحوه خدمات رساني به زائران و موكب هاي مستقر در مسير زائران اربعين حسيني در اين مرز قرار گرفت.
وي در اين بازديد ضمن ديدار با مسئولين و دست اندركاران و موكب داران استان هاي مختلف كشور از اقدامات و خدمات صورت گرفته در مسير زائرين اربعين حسيني در مرز چذابه قدرداني كرد.
به گزارش نوید تهران و به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات،دكتر علوي با موكب داراني كه از هموطنان عرب زبان كشورمان بودند با زبان عربي صحبت و از اقدامات آن ها تشكر كرد.
وزير اطلاعات در مصاحبه با خبرنگاران گفت: با تجارب حرفه اي سربازان گمنام امام زمان (عج) هيچ عنصر ضد امنيتي جرات نزديك شدن به مرزهاي كشور را ندارد.
حجت الاسلام سيد محمود علوي روز پنجشنبه در جريان بازديد از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران افزود: سربازان گمنام و نيروهاي نظامي و انتظامي كشور با آموزه هاي ديني و قرآني كه آموخته اند تكريم زائران را به صورت خود جوش و با عشق به امام حسين (ع) به جا مي آورند.
وي اظهار داشت: شاخصه امنيتي كشور ايران نسبت به ساير كشورهاي منطقه و جهان بالاتر است و اين نشان از عشق ملت اسلامي و ولايت به امامت است.
وزير اطلاعات گفت: با تدابير انديشيده شده، تمهيدات لازم به لحاظ امنيتي در مرزهاي كشور برقرار است و هيج عنصر ضد امنيتي جرات نزديك شدن به مرزهاي ايران را ندارد.
حجت الاسلام علوي افزود: دشمنان و استكبار در اين برهه از زمان با سرمايه گذاري دست به دست هم داده اند تا جمهوري اسلامي را به چالش بكشند اما همدلي و هم افزايي نيروهاي نظامي، امنيتي، قضائي و مديريت كشور معادلات آنها را بر هم زد.
وزير اطلاعات روند جابجايي زائران از مرزهاي خروجي به سوي عراق را مطلوب ارزيابي كرد و گفت: با تجربياتي كه مسئولان اجرايي و دست اندركاران ستاد اربعين در سال هاي گذشته كسب كردند امسال تردد زائران نسبت به سال هاي گذشته روان تر بود.
حجت الاسلام علوي اجر و ثواب عوامل ستاد اجرايي اربعين را كمتر از زائران ندانست و افزود: كنترل و اعزام ۲ ميليون نفر زائر كشور و ساير كشورها تنها با عشق به امام حسين (ع) صورت مي گيرد.
وي با ابراز خرسندي از روند تردد زائران در سه مرز كشور گفت: سرعت عمل توام با دقت در هر سه مرز منتهي به كشور عراق در بزرگترين همايش جهان اسلام در حال انجام است.