فرمانده نیروی انتظامی:

هوشیاری پلیس و مردم سبب ناکامی برهم زنندگان امنیت مراسم عزاداری شد

به گزارش نویدتهران،فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه در ایام عزاداری اخباری به دست ما رسیده بود که نیروهای مخالف به خصوص در برخی از شهرها در صدد ایجاد ناامنی هستند، گفت: با هوشیاری مردم و همیاری نیروهای انتظامی و عزاداران عزیز از بروز هر گونه اتفاقی جلوگیری شد.

سردار حسین اشتری در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری آقا ابا عبدالله حسین (ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم، هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت و اظهار داشت: هفته ناجا با شعار “پلیس برای امنیت، امنیت برای همه” امروز آغاز شد.
عالی ترین مقام انتظامی کشور خاطر نشان کرد: معتقدیم، حفظ و ارتقاء امنیت و برقراری نظم در کشور جمهوری اسلامی بنا به تاکیدات و فرمایشات مقام معظم رهبری، برعهده نیروی انتظامی است و بر این اساس همکاران ما سعی دارند با تمام وجود از آبرو، جان، ناموس و مال مردم دفاع کنند.
وی تصریح کرد: نیروی انتظامی شهدای گرانقدری را تقدیم اسلام و مردم عزیز کشور برای حفظ امنیت کرده است و از تمام ظرفیت و قوای لازم در این راستا استفاده می کند.
سردار اشتری بیان کرد: امروز نیروی انتظامی در اقصی نقاط کشور از جمله در مرزهای آبی و زمینی استقرار دارد و حراست از این مرزها را بر عهده گرفته و به حول و قوه الهی و با همکاری و مساعدت نیروهای مسلح مانند سپاه، ارتش و بسیج توانسته حافظ خوبی برای مرزهای میهن اسلامی باشد.
این مقام عالی رتبه انتظامی تأکید کرد: با هر تحرکی در مرزها با قاطعیت و فوریت برخورد می کنیم و حضور نیروی انتظامی در شهرها و روستاها در تمام فصول سال نشان دهنده آمادگی و عزم راسخ فرزندان این مرز و بوم است تا در برخورد با تهدیدات عملکرد شایسته و خوبی از خود نشان دهند.
وی خاطر نشان کرد: ایجاد امنیت از بعد نظامی، فرهنگی و اخلاقی از وظایف است که باید در آن ورود کرده و اقدامات خوب و پیشگیرانه نیروی انتظامی در جهت کاهش جرم و ناامنی سبب افزایش امنیت شده است.
فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد: در ماه محرم امسال بیش از صدها هزار مراسم عزادارای بحمدالله با کمک آقا ابا عبدالله و عزاداران عزیز در امنیت کامل برگزار شد.
سردار اشتری با اشاره به اینکه در ایام عزاداری اخباری به دست ما رسیده بود که نیروهای مخالف به خصوص در برخی از شهرها در صدد ایجاد ناامنی هستند، افزود: با هوشیاری مردم و همیاری نیروهای انتظامی و عزاداران عزیز از بروز هر گونه اتفاقی جلوگیری شد.
وی با بیان اینکه با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی بیش از هزار و صد جلسه در پیش از ماه محرم جهت ارتقاء امنیت عزاداران برگزار شد، اضافه کرد: صدها هزار نفر از مردم امسال در این مراسم به عنوان همیاران پلیس همکاران ما را یاری کردند، به حمدالله مراسم عزاداری در شأن ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران این بزرگوار برگزار شد.
این مقام عالی رتبه انتظامی با تأکید بر اینکه آمادگی داریم تا مراسم بزرگ و جهانی اربعین را در امنیت کامل برگزار کنیم، گفت: هرساله میلیون ها نفر در مراسم اربعین به سمت عتبات عالیات می روند و باید در این خصوص برنامه ریزی لازم جهت حفظ امنیت صورت گیرد که کاری بزرگ است.
فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه به غیر از لطف و بزرگواری شهدا و خود آقا ابا عبدالله الحسین (ع) نمی توان این جمعیت را با یک نظم خاص جهت ورود و خروج به کشور هدایت کرد، افزود: به حمدالله با این لطف و به کمک همه زائران عزیز هر ساله این مراسم در امنیت کامل به خوبی برگزار می شود.
سردار اشتری یادآور شد: از همه زائران اربعین حسینی (ع) می خواهم تا همه مدارک لازم را جهت ورود و خروج از کشور به همراه و همکاری لازم با عزیزان خود در نیروی انتظامی را داشته باشند تا در جهت ارتقاء امنیت گام موثری بردارند.
وی با تصریح بر اینکه نیروی انتظامی در مقابله با جرائم اقدامات خوبی انجام داده است اما متاسفانه گزارش های موجود حاکی از رشد 40 درصدی جرائم در فضای مجازی است اظهار کرد: با تلاش همکاران ما در این حوزه بیش از این میزان کشفیات داشته ایم و اقدامات خوبی نیز در این حوزه انجام شده است؛ از همه جوانان و خانواده های این عزیزان می خواهم نسبت به توصیه های پلیس توجه بیشتری داشته باشند تا خدای ناکرده به دامن باندهای تبهکار نیفتند.
این مقام عالی رتبه انتظامی بیان کرد: در بحث مقابله با اشرار و پیشگیری از جرائم خشن اقدامات خوبی انجام شده است، البته در وقوع جرائم خرد چند درصدی شاهد افزایش بوده ایم اما برای مقابله با این جرم باید سهم دستگاه های دیگر مشخص شود چرا که فقط این موضوع بر عهده نیروی انتظامی نیست هرچند ما سعی می کنیم خلاء ها را پر کنیم.
سردار اشتری با اشاره به اینکه مقابله برای ورود کالای قاچاق به کشور از تاکیدات مقام معظم رهبری است، اعلام کرد: در حوزه مقابله و کشف کالای قاچاق، نسبت به سال گذشته بیش از 40 درصد افزایش داشته ایم اما برای ارتقاء اثربخشی تلاش ها نیاز به همت همه دستگاه ها داریم.
وی افزود: انشاءالله بتوانیم با حمایت مسئولان در حوزه بنادر و مبادی ورودی کالا که سرچشمه های اصلی کالای قاچاق است استقرار یابیم و این آمادگی را داریم تا در این مبادی به مبارزه با قاچاق کالا بپردازیم.
این مقام عالی رتبه انتظامی تصریح کرد: امیدواریم پس از استقرار در مبادی ورودی کالا بتوانیم از ورود کالای قاچاق جلوگیری کنیم و همانطور که مقام معظم رهبری نسبت به بحث تولید و اشتغال تأکید دارند نیروی انتظامی هم بتواند در این راستا گام های موثری بردارد.
سردار اشتری اضافه کرد: در موضوع مبارزه با مواد مخدر و برخورد با باندها و شبکه های قاچاق و اشرار اقدامات خوبی صورت گرفته است اما کافی نیست؛ در موضوع جمع آوری معتادان و متجاهران نیز اقدامات موثری صورت گرفته است، هرچند کفایت نمی کند.
وی با بیان اینکه آمادگی داریم در صورت همکاری مسئولان امر ظرف کمتر از یک هفته همه معتادان متجاهر را جمع آوری کنیم و تحویل مسئولان ذیربط دهیم، گفت: البته جلساتی در سال های گذشته برگزار و منجر به صدور مصوباتی شد اما هنوز منتظر نتیجه هستیم به هر حال نیروی انتظامی در صحنه های مختلف با تمام تلاش امنیت را ارتقاء می دهد تا احساس رضایت مردم و اعتماد مسئولان و در رأس آنها مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به دست آید.
سردار اشتری اعلام کرد: افتخار می کنیم وصایای حضرت امام (ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را سرلوحه و نصب العین کارهای خود قرار داده ایم .
وی خاطر نشان کرد: ناجا در تثبیت و پاسداری از ارزش های انقلاب ایستادگی و تلاش می کند، انشاء الله با همت شما نمازگزاران و مردم عزیز بتوانیم این توفیق را روز به روز و بیش از گذشته افزایش دهیم.
فرمانده نیروی انتظامی گفت: فرزندان شما عزیزان در نیروی انتظامی با تمام وجود و با عشق و علاقه وافر در جهت افزایش تأمین امنیت آماده هرگونه جانفشانی برای شما مردم عزیز هستند.
این مقام عالی رتبه انتظامی افزود: امنیتی که امروز مثال زدنی است به برکت خون شهدا، رهنمودهای مقام معظم رهبری و همیاری و همکاری شما مردم عزیز به دست آمده است، انشاءالله به یاری خدا این امنیت هر روز نسبت به روز گذشته بیش از پیش ارتقاء یابد تا شاهد پیشرفت بیشتر در کشور باشیم.