سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان:

هنر بهترین وسیله و هنرمندان موثر ترین عناصر برای ارتقاء روحیه دفاعی و ترویج فرهنگ مقاومت هستند

سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و و پشتیبانی نیروهای مسلح در جمع مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنرمندان می توانند با تولید آثار فرهنگی و هنری روحیه دفاعی و فرهنگ جهاد و مقاومت را در جامعه ارتقاء و ترویج دهند و در این ارتباط رسالتی بزرگ را بر عهده دارند.
سردار دهقان با بیان این مطلب افزود: امروز اقتدار دفاعی موجب شده است مردم در مقابل هر تهدید در امنیت به سر ببرند.
به گزارش نویدتهران وبه نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛ وی گفت: در دنیای آشوبناک و پر مخاطره کنونی، عده ای که خود را صاحبان قدرت می دانند و در سایه آن برای خود حقی قائلند به هر وسیله ای تلاش می کنند ضمن توسعه دامنه نفوذ و سلطه خود دیگران را به اطاعت خود وادارند.
وی با اشاره به اینکه منطقه خاورمیانه همواره و در عرصه های مختلف مورد تاخت و تاز صاحبان قدرت بوده است افزود: حکامی که پایگاه اجتماعی ندارند خود دعوت کنندگان ورود، حضور و سلطه نیروهای بیگانه در این منطقه هستند.
وزیر دفاع ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران یک نظام سیاسی مستقل است و در این مسیر متوقف نخواهد شد مگر اینکه دست از آرمان های خود و دفاع از ملت های مستضعف و جریان های مقاومت بردارد.
وی گفت: ایران اسلامی همواره حامی جریان های مقاومت بوده و این حمایت تعیین کننده است به طوری که دشمنان را وادار به عقب نشینی و شکست را برای آنان رقم زده است.
سردار دهقان افزود: پیام انقلاب اسلامی به جهان صادرشده است؛ از جغرافیای ما عبور کرده و ملت ها را تحت تاثیر قرار داده است.
وی تاکید کرد: نیروهای مسلح به لحاظ سازمان، آموزش، تجهیزات، روحیه و آمادگی های عمومی در سطحی هستند که همواره خود را در معرکه می بینند و همین رویکرد موجب شده است همواره آماده برای دفاع از حریم دین و میهن باشد.
سردار دهقان تاکید کرد: وزارت دفاع درحوزه هایی سرمایه گذاری می کند که بتواند برتری را برای ما رقم بزند و ما در این راستا با هوشمندی و تحلیل شرایط به صورت پیشگامانه به مجموعه ای از سامانه دفاعی دست یافته ایم تا دچار غافل گیری از سوی دشمن نشویم بلکه دشمن نسبت به داشته های دفاعی ما غافل گیر شود.
وی با بیان اینکه اگر امریکا و اسرائیل لحظه ای در توان دفاعی ایران تردید می کردند، حملات به ایران را آغاز می کردند، افزود: امروز در بخش دفاع و صنایع دفاعی روی مواردی کار و توان افزایی می کنیم که به هنگام درگیری، پیروزی را برای ما تضمین کند.
وزیر دفاع گفت: امروز قادریم به لحاظ برآوردهای اطلاعاتی، تهدیدات متصور در مسیر حرکت ملت را شناسایی و با اشراف اطلاعات که داریم آنها را خنثی کنیم .
وی افزود: وزارت دفاع با بسیاری از دانشگاه ها همکاری دارد، تعداد 300 رساله دکترا در مسیر تامین دانش و فناوری دفاعی مورد نیاز را حمایت کرده است.
سردار دهقان گفت: در مقابل تهدیدات همواره ایستادگی کرده ایم و از ملت ایران در مقابل تهدیدات دفاع می کنیم.
وی تصریح کرد: برای حفظ استقلال مادی و معنوی کشور هزینه های بسیاری را پرداخت کرده ایم و این هزینه ها دستاوردها و ارزش بزرگی را خلق کرده است که باید ضمن پاسداری از آنها تلاش کنیم تا با بهترین شکل ممکن به نسل های بعدی منتقل شود.
دهقان در عین حال تصریح کرد: بهترین مسیر برای انتقال این امر، مسیر فرهنگی و ابزار هنر است زیرا نباید نسل آینده را نسبت به ارزش های کشور غافل نگه داریم.
وی گفت: مسوولان، صاحبان قلم، هنر و کسانی که دارای مرجعیت هستند، وظیفه دارند که ارزش های نظام را تبیین و ترویج کنند.
گفتنی است کنگره مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدت دو روز در تالار وحدت در حال برگزاری است.