محمد حیدری:

هنرمندان به احترام هنر و سینما با لباس رسمی حضور یابند

%d8%ac%d8%b4%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b1%d9%87دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر گفت: خواهشم همینجا از هنرمندان خوب کشورمان این است که امسال در آئین افتتاحیه و اختتامیه و بخش کاندیداها با لباس رسمی حضور پیدا کنند.
نشست خبری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر صبح امروز با حضور محمد حیدری (دبیر) مسعود نجفی (مدیر روابط عمومی)، مجید مظفری و بهروز غریب‌پور و مدیران سایر بخش‌های جشنواره در محل هتل اسپیناس با حضور اهالی رسانه برگزار شد.
به گزارش نوید تهران وبه نقل از بسیج،حیدری در این نشست خبری و در پاسخ به سوال خبرنگار در خصوص علت استفاده نشدن از اهالی رسانه در هیئت انتخاب فیلم های جشنواره گفت: در خصوص حضور اهالی رسانه در بخش انتخاب باید گفت که در جاهایی انتقاد می شود که به هر صورت هیئت انتخاب دولتی هستند و نگاه دولتی دارند و جشنواره فیلم فجر را دولت برگزار می کند. من هم خوشحال می شوم که بتوانیم این ظرفیت را افزایش دهیم و این شکل انتخاب غلط است می توانیم مشاوران انتخاب داشته باشیم و تعداد بیشتری از افراد از اهالی رسانه، جامعه شناسان، منتقدین و بخش های دیگر در این انتخاب حضور داشته باشند و به جشنواره مشاوره دهند. به نظرم می آید که این مسئله هم در کیفیت آثار و هم در تنوع آن تاثیر به سزایی خواهد داشت.

حیدری در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار در خصوص برخی پوشش های نامناسب هنرمندان در جشنواره که حاشیه های زیادی را در سال های گذشته به همراه داشته گفت: هماهنگی ها انجام شده ولی ساختار این مسئله هنوز ایجاد نشده هر سال ما از هنرمندان خوب کشورمان تقاضا می کنیم که در آئین ها و مراسم هایی که انجام می شود از جمله افتتاحیه، اختتامیه و آئین بزرگداشت کاندیداها با لباس رسمی حضور داشته باشند.

وی افزود: این یک مرحله اولیه است همه آئین هایی که در دنیا برگزار می شود به احترام آن آئین و به احترام سینما و هنر با لباس رسمی حضور پیدا می کنند هر وقت این مسئله جا بیفتد می شود به سراغ بخش های دیگر رفت و مثل خیلی از جشنواره ها و فستیوال های مختلف طراحی کرد.

حیدری ادامه داد: هنرمندان باید با توجه به شئونات جامعه ما درجشنواره حضور پیدا کنند من خواهشم همینجا از هنرمندان خوب کشورمان این است که امسال در آئین افتتاحیه و اختتامیه و بخش کاندیداها با لباس رسمی حضور پیدا کنند ونشان دهند که ما برای کار و هنر خودمان اهمیت قائلیم و خواهش می کنم که این اتفاق امسال بیفتد و انشاء الله در سال های آتی هماهنگی بیشتری برای طراحی لباس هنرمندان صورت بگیرد.