حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی‌صادقی در کنگره فرهنگ و هنر سپاه :

هنرمندان افسران مقابله با جنگ نرم دشمن باشند

به گزارش نویدتهران،نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه بی تردید جبهه حق پیروز است خطاب به هنرمندان گفت: با قوت علمی و قدرت عملی و با اعتماد به نفس و انسجام و همراهی وارد شوید و بدانید جبهه حق پیروز است، انقلاب اسلامی فقط رسالتش زنده کردن اسلام نبود بلکه با نگاه به آینده بوده، چراکه آمده‌ایم تا عالم را برای نهضت ظهور آماده کنیم و زمینه ساز ظهور باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه در آیین اختتامیه کنگره فرهنگ و هنر سپاه که در تالار اجتماعات مصلی امام خمینی (ره) تبریز برگزار شد، با اشاره به اینکه دشمنان تمام تلاش خود را کردند تا انقلاب اسلامی ایران به چهل سالگی خود نرسد ،اظهار داشت: به کوری چشم دشمنان، نه تنها چهل سالگی انقلاب را جشن می‌گیریم، بلکه پیشرفت‌ها و تنومند شدن انقلاب را با ذلت دشمن شاهد خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه در ۴ دهه از انقلاب اسلامی فراز و نشیب داشتیم ولی توقف نداشتیم افزود: از ابتدای انقلاب توطئه‌های زیادی علیه خود داشتیم ولی با همدلی و حضور مردم و ولایتمداری، شکست نداشتیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه با اشاره به اینکه طبیعت و آفرینش انسان به گونه‌ای است که از آن لذت برده و اثربخشی بالایی دارد ، گفت: گفتمانی در جامعه ماندگار است که بتواند هنر را به خدمت بگیرد چراکه هنر سبک زندگی می‌سازد، روش و شیوه تولید می‌کند، به سنین و گروه خاصی اختصاص ندارد و همه اقشار را پوشش می‌دهد، لذا هر کس هنر را فراگیرد کند، در تحقق اهدافش موفق می‌شود.

وی با بیان اینکه پیام این جلسه این است که بگوید انقلاب اسلامی زنده است و چون زنده است، دشمن دارد، ابراز داشت: دشمن می‌داند که یگانه راه ضربه زدن به انقلاب هنر است چراکه استکبار تنها راه نابودی انقلاب بعد از ۴ دهه استحاله انقلاب را می‌داند که راهکار آن نفوذ بوده و یکی از راه های نفوذ، هنر است.

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به اینکه برخی به نام هنر مأموریت می‌یابند که ارزش‌های انقلاب را زیر سؤال ببرند،گفت: آن‌ها انقلاب را به خاطر اینکه ابتذال نداشته زیر سؤال می‌برند. انقلاب اسلامی به زن نگاه انسانی و الهی داشته و نه یک ابزار! اما آن‌ها می‌خواهند انقلاب و افتخارات ما را مخدوش کنند.

وی ادامه داد:فرزندان باکری زنده‌اند و نمی‌گذارند نفوذ و استحاله انقلاب به جایی برسد.

‌حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی‌صادقی با بیان اینکه برگزاری این کنگره در تبریز به عنوان مرکز تمدن ایران، پیام بزرگی دارد، اضافه کرد: افرادی که سر سفره انقلاب به جایی رسیده‌اند، مواظب باشند که دشمن از طریق هنر جان ما را نگیرد چراکه دشمن می‌خواهد سبک زندگی خودش را در قالب هنر دیکته کند.

وی با بیان اینکه تبریز در پیروزی انقلاب در همه صحنه‌ها پیشتاز بوده که این روند آغاز صدرنشینی نیروهای انقلاب در فرهنگ و هنر است خاطر نشان کرد: در سنگر هنر باید تفکر انقلاب، گفتمان مقاومت، ایستادگی، سازش ناپذیری و ارزش‌های انسانی ترویج یابد و در این سنگر نیز دشمن را به عقب برانیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه دشمن هر روز با ادبیات خاصی ارزش‌های انقلاب را زیر سؤال می‌برد، گفت: به حول و قوه الهی شهدا زنده‌اند و کمک می‌کنند که در این میدان اجازه ندهیم دشمن پیشروی کند و آنان را به عقب نشینی و شکست مفتضحانه دیگری وادار می‌کنیم.

وی خطاب به هنرمندان تاکید کرد: با قوت علمی و قدرت عملی و با اعتماد به نفس و انسجام و همراهی وارد شوید و بدانید جبهه حق پیروز است، انقلاب اسلامی فقط رسالتش زنده کردن اسلام نبود بلکه با نگاه به آینده بوده، چراکه آمده‌ایم تا عالم را برای نهضت ظهور آماده کنیم و زمینه ساز ظهور باشیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه استکبار بداند که «سر و جان» می‌دهیم ولی «انقلاب» نمی‌دهیم ابراز داشت: در کشور مشکلاتی وجود دارد ولی باید همه باهم برای حل آن همدل و متحد باشیم. در نظام علوی هم مشکلات بود ولی در نظام علوی مردم هزینه عزت را می‌دادند ولی در نظام غیر علوی هزینه ذلت می‌دادند.

وی انتظارات از هنرمندان را مورد اشاره قرار داد و گفت: ایران در زمانی، یکی از ایالت‌های منفصل آمریکا بود ولی امروز این ایران در دنیا، یگانه قدرتی است که ابهت استکبار را شکسته و شاخص‌های ابرقدرتی را از دشمن گرفته است. این انقلاب بر گردن همه ما حق دارد و کسی خود را طلبکار انقلاب نداند. هنرمندان با احساس دِین و بدهکاری به ملت و شهدا و هویت اسلام و ایران، افسران مقابله با جنگ نرم باشند، نه اینکه سرباز جنگ نرم دشمن باشیم.

‌حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی‌صادقی با بیان اینکه دشمنان ما تلاش می‌کنند در جبهه جنگ نرم کارگردانی کنند و هنرپیشگی این جبهه را خود ما انجام دهیم، ابراز داشت: برگزار کنندگان جشنواره‌ها و چهل سالگی‌ها مراسمشان رنگ انقلاب داشته و گفتمانش ایستادگی در برابر دشمن باشد و فرهنگ جهاد کبیر باید در قالب هنرها رواج یابد.

وی خاطر نشان کرد: دشمن می‌خواهد با فشار اقتصادی و تهاجم فرهنگی و هنری و جنگ روانی، این انقلاب را با مشکلات جدی مواجه کرده و برای استحاله انقلاب تلاش کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان خطاب به مردم اظهار کرد: به مردم عرض می‌کنم که دشمن نمرده و تحرک دارد و باید در برابر دشمن تحرک داشت، همانگونه که حضور مردم در حماسه ۹ دی امسال باشکوه‌تر بود، در ۲۲ بهمن هم باشکوه‌تر از سال‌های گذشته بوده و رنگ استکبار ستیزی آن بیشتر خواهد بود.