حجت‌الاسلام حاج علی اکبری در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

هندسه قدرت جهانی به نفع انقلاب اسلامی در حال تغییر است

به گزارش نویدتهران، خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه هندسه قدرت در جهان به نفع انقلاب اسلامی در حال تغییر است، گفت: عربده کشی‌های سران آمریکا فریادهای یک دیو در حال مرگ است
حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در خطبه‌های نماز جمعه تهران، اظهار کرد: مسئله روز ما اقدامی است که شورای عالی امنیت ملی در تقابل با بدعهدی‌های برجامی رژیم جهانخوار آمریکا و کم‌کاری دولت‌های اروپایی‌ها انجام داد. این اقدام وفق بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام بود.

وی تصریح کرد: البته این اقدام حداقلی اما انقلابی می‌توانست در سال گذشته که آمریکا از برجام خارج شد، صورت بگیرد. اما به هرترتیب با تاخیر و صرف حوصله زیاد صورت گرفت. امیدواریم گام‌های بعدی و تعریف شده ایران با زمانبندی مشخص برداشته شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، اظهار داشت: ما از این اقدام مناسب و انقلابی حمایت می‌کنیم و یقین داریم این اقدام گشایش های فراوانی را در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اتحادیه اروپا در معرض یک آزمایش بزرگ است، گفت: توقع از اتحادیه اروپا این است که تاخیرهای خود در قضیه برجام را جبران کند و عصبانیت‌های آنها از اقدام تقابلی ایران نشان دهنده صحت این اقدام است.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به آرایش جنگی دشمن در برابر ایران اسلامی، اظهار داشت: دشمن در عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اطلاعاتی در مقابل ملت ایران آرایش جنگی گرفته است اما در عرصه نظامی توانایی این کار را ندارد.

وی افزود: دشمن در پی یک جنگ روانی و شناختی علیه ملت ایران است و هدفش رخنه در اذهان مردم عزیزما است. آنها می‌خواهند القاء کنند که وضعیت مردم ما بحرانی است می‌خواهند القاء کنند شرایط ما شرایط شعب ابی‌طالب است؛ اگر بنا بر شبیه سازی هم باشد ما در شرایط جنگ احزاب هستیم؛ شرایطی دشوار اما امیدبخش؛ دشمن آخرین نفس‌های دشمنی خود را می‌کشد و شرایط نشان دهنده ظهور فتوحات بزرگ است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، بیان داشت: امروز ملت مومن و علوی ما در میدان حضور دارند و آمریکا و رئیس جمهور کم خردش و رژیم صهیونیستی، نعره کش‌های این میدان هستند و به نصرت الهی و با مقاومت و وحدت مردم ان شاء الله گردن این قلدرهای زمان خواهد شکست.

وی با اشاره به رفتارهای غیرطبیعی و مضحک جبهه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، گفت: واقعیت میدان نشان دهنده استیصال دشمن و به گل نشستن کشتی دشمن است و این عربده کشی‌های آنها فریادهای یک دیو در حال مرگ است. رفتارهای نپخته و احمقانه سران استکبار جهانی مخصوصاً رئیس‌جمهور عجب و غریب آمریکا در این روزها اعتبار این کشور را در سطح جهان کاهش داده است.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری، با بیان اینکه هندسه قدرت جهان به نفع انقلاب اسلامی در حال تغییر است، تصریح کرد: شاهد شکست کودتای آمریکایی در ونزوئلا نیز بودیم. آمریکایی‌ها می‌گویند ایران در ونزوئلا نفوذ دارد؛ اینچنین نیست بلکه ما فرمول مقاومت را به جهان تعلیم داده‌ایم.

وی با اشاره به گرفتاری دولت های اروپایی گفت: از یک سو انگلیسی ها گرفتار برگزیت و ماجرای خروج از اتحادیه اروپا هستند؛ از سویی دیگر دولت فرانسه با قضیه جلیقه زردها روبه روست و شاهدیم که این وحشی‌های ادکلن زده چشمان مردم خود را نیز در خیابان های پاریس کور می‌کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، افزود: اروپایی‌ها در جریان برجام هم گرفتارند؛ اگر بخواهند منافع خود را حفظ کنند باید با ایران تعامل کنند و اگر با ایارن تعامل کنند گرفتار کدخدای خود یعنی آمریکا می شوند.

وی با بیان اینکخ اندیشه مقاومت در منطقه نهادینه شده و امروز در منطقه زنجیره طلایی مقاومت و دولت‌های مقاومت را در یمن و سوریه و عراق و لبنان و فلسطین نظاره گر هستیم، گفت: رژیم خبیث و کودک‌کش صهیونیستی در سراشیبی سقوط کامل است و در چنبره مقاومت گرفتار است.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری، بیان داشت: دشواری‌های داخلی در حال از پای درآوردن رژیم صهیونیستی است. در جریان حمله ناجوانمردانه این رژیم کودک‌کش به غزه نیز شاهد بودیم که مقاومت فلسطین در کمتر از ۴۸ ساعت صهیونیست‌ها را تسلیم کرد و موشک‌های مقاومت گنبد امنیتی صهیونیست‌ها را سوراخ کرد.

وی در پایان با اشاره به معلوم بودن نقش نفوذی‌ها و منافقین و عناصر زالو صفت در قضیه مشکلات اقتصادی، خاطرنشان کرد: در این شرایط باید آرایش جنگی گرفت و همچون قضیه سیل از مردم کمک گرفت تذ جلوی این سیل گرانی نیز گرفته شود چرا که مردم ما می‌دانند که این جریان قابل مدیریت است. مردم ما هزینه عزت خود را می‌دهند اما هزینه سوء تدبیرها و تنبلی‌ها را نباید بدهند.