مدیر حوزه های علمیه در پیامی؛

هم اندیشی عالمان جهان اسلام از قدرت گیری دوباره جریان‌های تکفیری جلوگیری می کند

به گزارش نویدتهران، آیت الله اعرافی در پیام تبریک خود تصریح کرد: پیروزی امروز وامدار رهبری حکیمانه و داهیانه مقام معظم رهبری مرجعیت اعلی شیعه در عراق و حمایت معنوی مراجع معظم تقلید و جانفشانی جوانان مؤمن از کشورهای عراق و سوریه و لبنان از سوی دیگر است. و حضور مستشاری سپاه قدس به فرماندهی سرلشکر قاسم سلیمانی و مدافعان حرم است.
پیام تبریک آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه به مناسبت پیروزی میدانی ‌ـ‌ نظامی جبهه مقاومت بر خلافت دروغین داعش به این شرح است:
إِنَّا فَتَحْنا لَكَ فَتْحاً مُبِيناً
إِن تَنصُرُواْاللَّهَ یَنصُرْكُمْ وَ یُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ‏
پیروزی میدانی ‌ـ‌ نظامی جبهه مقاومت بر خلافت دروغین داعش، گامی بزرگ برای تثبیت حق در منطقه غرب آسیا و شکست مفتضحانه جبهه غربی‌ ـ‌‌ عبری ‌ـ عربی به سردمداری امپریالیسم‌ـ‌صهیونیسم است.
پیروزی امروز وامدار رهبری حکیمانه و داهیانه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) از یک سو و حضور عالمانه مرجعیت اعلی شیعه در عراق و حمایت معنوی مراجع معظم تقلید و جانفشانی جوانان مؤمن از کشورهای عراق و سوریه و لبنان از سوی دیگر است. و حضور مستشاری سپاه قدس به فرماندهی سرلشکر قاسم سلیمانی و مدافعان حرم از فاطمیون و زینبیون را باید پر اهمیت دانست؛ زیرا این مردان سربدار با حضور در میادین نبرد، گروه‌های تروریستی‌ـ تکفیری خطرناک را از عتبات مقدسه و حرم زینب کبری(سلام‌الله‌علیها) دور ساخته و اجازه ندادند تا حرمت اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) و وحدت امت اسلامی هتک شود.
بی‌گمان باید هوشیار باشیم که شکست داعش و بسته شدن پرونده خلافت خود خوانده آنان به معنی نابودی تفکر تکفیری نیست؛ زیرا ریشه این تفکر وجود دارد و اندیشه‌های ساخته و پرداخته انگلیسی و آمریکایی با تمام قدرت فکری و مادی با دلارهای نفتی دولت‌های وابسته به استکبار هم چنان فعالانه بر طبل تکفیر و تفرقه می‌کوبد تا استکبار به مطامع اهریمنی خود برسد و اسرائیل در حاشیه امن قرار گیرد.
حوزه‌های علمیه هم چون گذشته باید با همکاری عالمان و نخبگان جهان اسلام به تبیین و احیای اندیشه تمدن اسلامی و ارائه معارف ناب توحیدی و الهی و روشنگری و نقد اندیشه‌های تکفیری بپردازند و از فریب جوانان مسلمان به دست جریان‌های انحرافی و فتنه‌گر وهابی و تکفیری جلوگیری به عمل آورند.
افزایش هم اندیشی و نشست‌های تخصصی با عالمان جهان اسلام و ارائه طرح‌های وحدت بخش و نظریه‌های نجات بخش و بهره‌گیری از همه ابزار‌های رسانه‌ای می تواند از قدرت گیری دوباره جریان‌های انحرافی تکفیری جلوگیری کند؛ چرا که دشمنان اسلام و مسلمانان از جریان استکبار جهانی هرگز دست از توطئه و فتنه انگیزی بر‌نمی‌دارد. بنابراین هوشیاری و همکاری‌های علمی و روشنگری‌های مختلف می‌تواند از تکرار این امر جلوگیری به عمل آورد.
در پایان این جانب این پیروزی بزرگ را به صاحب الامر(عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی، مراجع عظام تقلید نجف و قم و جبهه مقاومت تبریک عرض می‌کنم و از خداوند متعال و منان استقامت و پایداری را برای ملت ایران و سوریه و عراق و لبنان و سایر بلاد اسلامی مسالت می نمایم.
علیرضا اعرافی
مدیر حوزه های علمیه