رئیس کمیته امدادامام خمینی(ره) در سفر به آذربایجان شرقی:

همکاری مجلس و دولت در رسیدگی به نیازمندان بیشتر شده است

به گزارش نویدتهران،همکاری مجلس و دولت در رسیدگی به امور نیازمندان و رفع فقر در کشور نسبت به سال های گذشته بیشتر شده است.
رئیس کمیته امداد در سفر به استان آذربایجان شرقی با استاندار و نماینده ولی فقیه دیدار و گفت وگو کرد.

مهندس سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد بابیان اینکه رفع فقر یکی از ماموریت های مهم و کلیدی دولت دوازدهم است گفت: ادعا نمی کنیم که فقر مطلق ریشه کن شده ولی وضعیت نسبت به گذشته بهتر شده است.

وی با بیان اینکه امسال همکاری مجلس و دولت در رسیدگی به امور نیازمندان و رفع فقر در کشور نسبت به سال های گذشته بیشتر شده است یادآور شد: سه برابر شدن شدن مستمری مددجویان کمیته امداد در سال جاری مهر تائیدی بر این امر است. همچنین دولت به تعهدات خود در تخصیص اعتبارات کمیته امداد به خوبی عمل کرده است به طوری که ۹۷ درصد بودجه مصوب کمیته امداد در سال گذشته محقق شده است.

فتاح یکی از اهداف کمیته امداد را تامین مسکن مناسب برای مددجویان تحت حمایت اعلام کرد و افزود: رسیدن به این هدف بسیار پرهزینه و سخت است. البته اگر واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی یا زمین های در اختیار شهرداری ها به کمیته امداد واگذار شود این نهاد متعهد می شود که مشکل تامین مسکن اقشار نیازمند را حل کند.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه معضل فقر در کشور حل شدنی است گفت: اگر رونق اقتصادی در کشور حاکم شود ورودی کمیته امداد نیز کاهش می یابد.

وی با تاکید بر اینکه یارانه هیچ مددجوی قطع نشده است اظهار کرد: دولت واریز یارانه خانوارهای تحت حمایت را به کمیته امداد واگذار کرده است بر این اساس از این پس یارانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار تحت حمایت این نهاد از بانک های مختلف به صندوق قرض الحسنه امداد ولایت منتقل و به حساب آنها واریز می شود.

فتاح با اعلام اینکه در طرح اکرام ایتام هر یتیم تحت حمایت پنج حامی قرار دارد افزود: همه ۱۷۵ هزار یتیم تحت حمایت حامی دارند و هر حامی به طور میانگین ۱۴۰ هزار تومان در ماه به حساب فرزند معنوی خود واریز می کند. همچنین امسال ۲۶۰ هزار حامی برای فرزندان بد سرپرست یا دارای سرپرست ناتوان از طریق طرح محسنین جذب شد.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اعتبار دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی تسهیلات اشتغال زایی برای مددجویان تحت حمایت گفت: از این رقم ۱۱۱ میلیارد تومان سهم مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی است.

وی با اشاره به اینکه در ده ماهه نخست سال جاری صد درصد برنامه های کمیته امداد آذربایجان شرقی محقق شده است گفت: در این استان تعداد افراد تحت حمایت کمیته امداد بسیار کمتر از سایر استان هاست و در چند سال اخیر آمار مددجویان تحت حمایت در آذربایجان شرقی ۱۵ درصد کاهش یافته است.

فتاح با بیان اینکه کمیته امداد نهادی مردمی است گفت: استان آذربایجان شرقی، به ویژه شهر تبریز به دلیل نداشتن متکدی و معتاد متجاهر می تواند برای سایر استان ها و شهرها الگو باشد.