هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) گرامی باد

نویدتهران ،به مناسبت هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) ،دیدگاه حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری درباره وزارت اطلاعات را منتشر می کند.

اطلاعات و امنيت در وصيت‌نامه سياسي الهي رهبر كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني‌(ره)

1) آيا مي‌دانيد؟ حضرت امام در اين وصيت نامه در باره مراقبت و هشياري فرموده‌اند:
«بايد با هوشياري مراقب باشيد و با احساس اولين قدم نفوذي به مقابله برخيزيد و به آنان مهلت ندهيد، خدايتان يار و نگهدار باشد.

2)آيا مي‌دانيد؟ بنيان‌‌گذار فقيد جمهوري اسلامي ايران در باره چگونگي مأيوس نمودن كفار و منافقان فرمودند:
«توصيه اينجانب به مسلمين و خصوص ايرانيان به ويژه در عصر حاضر آن است كه در مقابل اين توطئه‌ها عكس‌العمل نشان داده و انسجام و وحدت خود به هر راه ممكن افزايش دهند و كفار و منافقان را مأيوس نمايند».

3) آيا مي‌دانيد؟ حضرت امام خميني رضوان‌الله تعالي عليه، به تمام ملت عزيز ايران در وصيت‌نامه خود توصيه به حفاظت و پاسداري از نظام مقدس جمهوري اسلامي فرموده‌اند:
«اما به ملت عزيز ايران توصيه مي‌كنم كه نعمتي كه با جهاد عظيم خودتان و خون جوانان برومندتان به دست آورديد همچون عزيزترين امور، قدرش را بدانيد و از آن حفاظت و پاسداري نماييد».

4)آيا مي‌دانيد؟ نقش پاسداران امنيت و آرامش امت شريف ايران در بيان امام چنين است؟
«همين جوانان فداكار عزيزند كه شب‌ها بيدارند تا خانواده‌ها با آرامش استراحت كنند. خدايشان يار و مددكار باد.

5) آيا مي‌دانيد؟ حضرت امام خميني‌ در وصيت‌نامه سياسي و الهي خود سران و اعضاي گروهك‌ها چنين نصيحت كرده است؟
نصيحت و وصيت من به گروهها و گروهك‌ها و اشخاصي كه در ضديت با ملت و جمهوري اسلامي و اسلام فعاليت مي‌كنند، اول به سران آنان در خارج و داخل، آن است كه تجربه طولاني به هر كه اقدامي كرديد و به هر توطئه‌اي كه دست زديد و به هر كشور و مقامي كه توسل پيدا كرديد، به شماها كه خود را عالم و عاقل مي‌دانيد بايد آموخته باشند كه مسير يك ملت فداكار را نمي‌شود با دست زدن به ترور و انفجار و بمب و دروغ‌پردازي‌هاي بي‌سر و پا و غير حساب شده منحرف كرد و هرگز هيچ حكومت و دولتي را نمي‌توان با اين شيوه‌هاي غير انساني و غير منطقي ساقط نمود.

6) آيا مي‌دانيد؟ بنيانگذار فقيد جمهوري اسلامي ايران در رابطه با افراد مخالف جمهوري اسلامي ايران فرمودند؟ «دست از اين كارهاي بي‌فايده و غير عاقلانه برداريد و گول جهانخواران را نخوريد و در هر جا هستيد اگر به جنايتي دست نزديد، به ميهن خود و دامن اسلام برگرديد و توبه كنيد كه خداوند ارحم‌الراحمين است و جمهوري اسلامي و ملت از شما ان‌شاءالله مي‌گذرند و اگر دست به جنايتي زديد كه حكم خداوند تكليف شما را معين كرده، باز از نيمه راه برگشته و توبه كنيد و اگر شهامت داريد تن به مجازات داده و با اين عمل خود را از عذاب اليم خداوند نجات دهيد و الا در هر جا هستيد عمر خود را بيش از اين هدر ندهيد و به كار ديگر مشغول شويد كه صلاح در آن است».

7) آيا مي‌دانيد؟ حضرت امام خميني همواره فريب‌خوردگان گروهك‌هاي مزدور را به توبه و بازگشت و جبران مافات دعوت مي‌فرمودند و در وصيت‌نامه سياسي الهي با صحبت پدرانه و عاشقانه چنين فرمودند: «تا چه وقت و براي چه گوش به فرمان اشخاصي هستيد كه جز نفع شخصي خود فكر نمي‌كنند و در آغوش و پناه ابرقدرتها باملت خود در ستيز هستند و شما را فداي مقاصد شوم و قدرت طلبي خويش مي‌نمايند؟ شما در اين سالهاي پيروزي انقلاب ديديد كه ادعاي آنان با رفتار و عملشان مخالف است و ادعاها فقط براي فريب جوانان صاف‌دل است و مي‌دانيد كه شما قدرتي در مقابل سيل خروشان ملت ندارد و كارهايتان جز به ضرر خودتان و تباهي عمرتان نتيجه‌اي ندارد. من تكليف خود را كه هدايت است ادا كردم و اميد است به اين نصيحت كه پس از مرگ من به شما مي‌رسد و شائبه قدرت طلبي در آن نيست، گوش فرا دهيد و خود را از عذاب اليم الهي نجات دهيد. خداوند منان شما را هدايت فرمايد و صراط مستقيم را به شما بنمايد.

8) آيا مي‌دانيد؟ بنيان‌گذار فقيد جمهوري اسلامي ايران، بيداري اسلامي را سال‌ها پيش‌بيني نموده بودند؟ «اكنون ملت‌هاي محروم جهان بيدار شده‌‌اند و طولي نخواهد كشيد كه اين بيداري‌ها به قيام و نهضت و انقلاب انجاميده و خود را از تحت سلطه ستمگران مستكبر نجات خواهند داد و شما مسلمانان پاي‌بند به ارزش‌هاي اسلامي مي‌بينيد كه جدايي و انقطاع از شرق و غرب بركات خود را دارد و نشان مي‌دهد و مغزهاي متفكر بومي به كار افتاده به سوي خودكفايي پيشروي مي‌كند و آنچه كارشناسان خائن غربي و شرقي براي ملت ما محال جلوه مي‌دادند، امروز به طور چشمگيري با دست و فكر ملت انجام گرفته و ان‌شاءاله تعالي در دراز مدت انجام خواهد گرفت و صد افسوس كه اين انقلاب دير تحقق پيدا كرد و لا اقل در اول سلطنت جابرانه كثيف محمدرضا تحقق نيافت و اگر شده بود ايران غارت زده غير از اين ايران بود.

9) آيا مي‌دانيد؟ حضرت امام در رابطه با نقش آمريكا با آيا نمي‌دانيد؟ چنين فرمودند: «آيا نمي‌دانيد كه كشور اسلامي در آن زمان (پهلوي) يك پايگاه نظامي براي آمريكا بود و با آن، عمل يك مستعمره مي‌كردند. از مجلس تا دولت و قواي نظامي در قبضه آنان بود و مستشاران و صنعتگران متخصصان آنان با اين ملت و ذخائر آن چه مي‌كردند؟

10) آيا مي‌دانيد؟ حضرت روح‌الله خميني خطاب به تمام مستضعفان جهان و كشورهاي اسلامي چنين فرماني داده‌اند؟
«و شما اي مستضعفان جهان و اي كشورهاي اسلامي و مسلمانان جهان بپا خيزيد و حق را با چنگ و دندان بگيريد و از هياهوي تبليغاتي ابرقدرت‌ها و عمال سر سپرده آنان نترسيد و حكام جنايتكار كه دسترنج شما را به دشمنان شما و اسلام عزيز تسليم مي‌كنند از كشور خود برانيد و خود و طبقات خدمتگزار متعهد زمام امور را به دست بگيريد و همه در زير پرچم اسلام مجتمع و با دشمنان اسلام و محرومان جهان به دفاع برخيزيد و به سوي يك دولت اسلامي با جمهوري‌هاي آزاد و مستقل به پيش رويد كه با تحقق آن همه مستكبران جهان را به جاي خود خواهيد نشاند و همه مستضعفان را به امامت و وراثت ارض خواهيد رساند. به اميد آن روز كه خداوند تعالي وعده فرموده است.

11) آيا مي‌دانيد؟ قائد اعظم حضرت امام خميني‌ در مورد بيداري و هشياري و خنثي كردن توطئه‌ها چنين فرمودند: «بايد ملت بيدار وهشيار ايران با ديد اسلامي اين توطئه‌ها را خنثي نمايند و گويندگان و نويسندگان متعهد به كمك ملت برخيزند و دست شياطين توطئه‌گر را قطع نمايند.

12) آيا مي‌دانيد ؟ حضرت امام خميني از خدمات سربازان گمنام وزارت اطلاعات در تاريخ 14/4/1366 چنين تجليل فرمودند:
«با تشكر از زحمات اعضاي محترم وزارت اطلاعات، اين سربازان گمنام امام زمان كه در جنگ با ايادي استكبار در داخل كشور صدمات بسيار ديده‌اند و از طعن و لعن ضد انقلاب و اغفال شده‌ها نرنجيده و وظيفه اسلامي ميهني خود رانجام مي‌دهند.

13)آيا مي‌دانيد؟ بنيان‌گذار فقيد جمهوري اسلامي ايران سربازان گمنام وزارت اطلاعات را در تاريخ 19/11/1363 چنين دعا فرمودند:
«بارالها! اين عزيزان مجاهد في سبيل‌الله را براي ملت ما حفظ فرما و به شهداي آنان رحمت به بستگان آنان خصوصاً مادران و پدران و همسران آنان صبر و خير و بركت عنايت فرما و از خداوند متعال توفيق سعادت و سلامت شما را خواستارم. اميدوارم حضرت ولي‌عصر پشتيبان شماباشد».

بيانات مقام معظم رهبري «مد‌ظلّه‌العالي»در باره وزارت اطلاعات

1) آيا مي‌دانيد؟ مقام معظم رهبري مد‌ظلّه‌العالي در جمع كاركنان وزارت و در مورخه 12/12/1389 چنين فرموده‌‌اند: بحمدالله، دستگاه ما دستگاه توانايي شد، دستگاه مجربي شد. ما براي تشكيل اين تشكيلات بزرگ اطلاعاتي از هيچ كس الگو نگرفتيم. از هيچ جا درس نگرفته‌ايم؟!

2) آيا مي‌دانيد؟ مقام معظم رهبري مد ظلّه‌العالي در تاريخ 12/12/1389 در جمع صميمي كاركنان وزارت اطلاعات چنين فرموده‌اند: «وزارت اطلاعات مال همه كشور است».

3) آيا مي‌دانيد؟ مقام معظم رهبري مدّظلّه‌العالي در مورد جايگاه وزارت اطلاعات چنين فرمودند: «وزارت اطلاعات محور اطلاعات، مادر اطلاعات است»

4) آيا مي‌دانيد؟ رهبر معظم انقلاب اسلامي دامت بركاته، كاركنان وزارت اطلاعات را به الماس تشبيه نموده‌‌اند و مطلب زير را در تاريخ 6/4/1385 بيان فرموده‌‌اند:
«شما ايستادگي كرديد، ايستاديد، اين خيلي مهم است، يعني وزارت اطلاعات ماند، مثل الماس زير فشارها طاقت مي‌آوَرَد، اگر ذغال بوديد، پودر شده بوديد، اما شما الماس هستيد، محكم ايستاديد، از اين روحيه الماس‌گون هر چه مي‌توانيد استفاده كنيد. اين را در راه خدا به كار ببريد».

5) آيا مي‌دانيد؟ حضرت آيت‌الله مقام معظم رهبري مد ظلّه‌العالي مطلب مهمي را از نظرات حضرت امام خميني در مورد وزارت اطلاعات در تاريخ 18/04/1386 نقل كردند.
«امام عزيز آن قدر ايشان براي وزارت اطلاعات و مسئولان آن اهميت قايل مي‌شدند و حرف آنها را ملاك مي‌دانستند كه من نمونه آن را برا هيچ دستگاهي نديدم. اين، بلوغ فكري آن بزرگ‌مرد نشان مي‌داد كه همه چيز را با ديد حكمت الهي نگاه مي‌‌كرد.
ايشان خيلي سنجيده فرمودند: برادران مشغول در جبهه اطلاعات، سربازان گمنامند.

6)آيا مي‌دانيد؟ مقام معظم رهبري مد ظلّه‌العالي در تاريخ 5/6/1380 وزارت اطلاعات را «حياط خلوت نظام» معرفي كردند:
«بارها گفته‌ام : «وزارت اطلاعات، حياط خلوت نظام است، شوخي‌بردار نيست، جاي رفت و آمد هر كس و ناكس نيست».

7) آيا مي‌دانيد؟ حضرت آيت‌الله خامنه‌اي مد ظله‌العالي در خصوص اعتماد به وزارت اطلاعات چنين فرمودند: «مجموعه وزارت توانسته است همچنان يك اعتماد مستحكمي را نسبت به خودش در دل بنده و بسياري از مسئولين حفظ كند».
– آيا مي‌دانيد؟ مقام معظم رهبري مد‌ظلّه‌العالي همواره دعاگوي سربازان گمنام وزارت اطلاعات بوده و در اين باره در تاريخ 9/10/1376 چنين فرمودند:
– «بنده حقيقتاً اين مجموعه زحمتكش و مغتنم و عزيز را هميشه گرامي مي‌دارم و براي دعا مي‌كنم». و ان‌شاءالله مشمول ادعيه زاكيه حضرت بقيه‌الله ارواحنا فداه‌ هم باشيد.

8) آيا مي‌دانيد؟ مقام معظم رهبري حضرت آيت‌‌الله سيد علي خامنه‌اي وزارت اطلاعات را در تاريخ مهر ماه 1365 و در مراسم افتتاح دانشكده اطلاعات، منبع صفا و نور توصيف فرمودند:
«روزي اينجا، ]ساواك[ مركز و محور همه فسادهاي دستگاه ظلماني و طاغوتي بوده وامروز اينجا ]وزارت اطلاعات[ منبع صفا و نور و يكي از مراكز عمده مبارزه با همان دستگاه‌ها و نظاير آن‌هاست. اين نعمت را قدر بدانيد، نعمت بزرگي است اين نعمت را قدر خودمان به دست نياورده‌ايم بلكه خدا به ما داده است اگر چه:
ما بِِكُمْ مِنْ نِعْمَهِ فَمِنَ‌الله (نحل آيه 35)
همه نعمت‌ها از سوي خداست، اما اين يكي و برخي از نعمت‌ها، نتيجه توجه و عنايت خاص الهي است، قدر بدانيد.
9) آيا مي‌دانيد؟ حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در مورد نقش وزارت اطلاعات در جنگ تحميلي عراق و در تاريخ 18/4/1368 چنين فرمودند:
«در قضيه جنگ هم اگر ما بيشتر مي‌زديم و كمتر مي‌خورديم، به خاطر اين بود كه كار اطلاعاتي شايسته و ممتازي انجام مي‌داديم. با چشم بسته كه نمي‌شود به جنگ رفت، بايد با چشم باز دشمن را ديد و محل پرتاب ضربه‌اش را برآورد كرد، تا متقابلاً پاسخ كوبنده‌اي به او داد».

10)آيا مي‌دانيد ؟ رهبر معظم انقلاب اسلامي در تاريخ 25/12/1364 از وزارت چنين تجليل نمودند:
«بحمدالله كارها تا حدود امكان شماها، دارد خوب انجام مي‌گيرد و حاكي از يك تلاش انصافاً صادقانه است. لذاست كه جا دارد از شما برادران عزيز، و به وسيله شما از همه همكارانتان تشكر كنم.

هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) گرامی باد