هشدار پلیس درباره کلاهبرداری به شیوه پیامکی

به گزارش نویدتهران، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با توصیه به شهروندان گفت: ارسال پیامک های فریب دهنده یکی از شگردهای افراد سودجو برای کلاهبرداری می باشد.
سرهنگ محمدرضا اکبری  در تشریح این خبر اظهار داشت: یکی از روش های افراد سودجود ارسال پیامک با مضامین شما برنده جایزه همراه اول و یا ایرانسل  و یا  شما برنده … گیگ اینترنت رایگان شده اید و برای دریافت جایزه با این شماره تماس بگیرید  است.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا اضافه کرد: در ادامه شهروندان با شماره مورد نظر تماس و مورد اغفال فرد کلاهبردار قرار گرفته و در نهایت ضمن مراجعه به دستگاه خودپرداز حساب آنان خالی می شود.

وی خطاب به شهروندان خاطرنشان کرد: اطلاعات مربوط به شماره حساب، شماره كارت، کد اعتبار سنجی( cvv2 )، رمز اول يا دوم كارت بانكي خود را از طريق پيامك در اختيار هيچ كس قرار ندهيد.

این مقام انتظامی تاکید کرد: براي انتقال وجه به حساب و كارت شما توسط ديگران، لازم نيست شما پای دستگاه خودپرداز حاضر شوید.

سرهنگ اکبری با بیان اینکه با دریافت پیامک از منابع ناشناس و غیر معتبر اعتماد نکنید، خطاب به شهروندان گفت: فریب آگهی های تبلیغاتی را که به هر بهانه ای از شما تقاضای در خواست پرداخت وجه، حتی مبلغی اندک را دارند، نخورید.

این مقام انتظامی عنوان کرد : يکي دیگر از شيوه هاي کلاهبرداري، ارسال پيامک با اين مضمون که   لطفاً مبلغ …. را به اين شماره کارت ارسال کنید ، مي باشد که برخي شهروندان نيز بدون تحقيق در خصوص مشخصات ارسال کننده پيامک و به علت سهل انگاري به محتوای پیام اعتماد می کنند.

وی گفت: ارسال پیامک های فریب دهنده یکی از شگردهای افراد سودجو برای کلاهبرداری است.