هشدار پلیس آگاهی درباره وکالت نامه های جعلی

به گزارش نویدتهران،معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا گفت: کارکنان پیشخوان های رسمی در صورت دریافت وکالت نامه از اشخاص حتماً قبل از هر اقدامی اصالت وکالت نامه را از مراجع رسمی درخواست کنند.
سرهنگ محمدرضا اکبری  با اشاره به اینکه «جعل» زمینه و بستر ارتکاب جرایم اقتصادی از جمله اختلاس، تسهیلات غیر مجاز و … را فراهم می سازد، اظهار داشت: یکی از شگردهای جاعلان و کلاهبرداران، جعل و سرقت هویت افراد و همچنین تهیه وکالت نامه های جعلی با عناوین مختلف می باشد.

وی در خصوص شیوه این جاعلان بیان کرد: افرادی برای انجام معاملات اقتصادی همانند خرید و فروش اموال منقول و غیر منقول و یا ارائه به اشخاص حقیقی و حقوقی برای دریافت کالا، خدمات و همچنین انتقال و تخلیه موجودی حساب افراد مبادرت به کلاهبرداری می کنند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا هشدار داد: کارکنان پیشخوان های رسمی، آگاه و هوشیار باشند که در صورت دریافت وکالت نامه از اشخاص حتماً قبل از هر اقدامی اصالت و صحت وکالت نامه را از مراجع رسمی درخواست کنند،کارکنان پس از طی این فرایند و در صورت تأیید و اصالت سنجی نسبت به عقد معامله یا پذیرش وکالت نامه، می توانند اقدامات بعدی را انجام دهند تا در دام کلاهبرداران نیفتند.