با تداوم بارش برف و پیش‌بینی برودت هوا؛

هشدار سازمان پزشكی قانونی در خصوص مرگ ناشی از سرمازدگی و گازگرفتگی

به گزارش نویدتهران،در پی برودت هوا و بارش برف، سازمان پزشكی قانونی كشور در خصوص احتمال افزایش مرگ های ناشی از سرمازدگی و مسمومیت با گاز منوكسید كربن هشدار داد.

دكتر مهرداد علی بخشی، مدیرکل بحران این سازمان با تداوم بارش برف و پیش‌بینی برودت هوا، سبت به احتمال افزایش مرگ بر اثر سرمازدگی به ویژه در مورد افرادی كه بی سرپناه بوده و یا در راه مانده اند هشدار می دهد.

وی تصریح كرد: همچنین در این ایام استفاده از سیستم های گرمایشی افزایش پیدا می كند ضمن آنكه در مواردی مردم نسبت به بستن تمامی منافذ در منازل خود اقدام می كنند یا از وسایلی مانند اجاق استفاده می کنند به همین دلیل به هم میهنان هشدار می دهیم در استفاده از دستگاه های گرمایشی نكات ایمنی و استاندارهای لازم را جهت پیگشیری از هر گونه حادثه از جمله مرگ ناشی از مسمومیت با گاز منوكسیدكربن مورد توجه قرار دهند.

گفتنی است در نه ماهه سال جاری ۴۱۴ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوكسید كربن در كشور جان خود را از دست دادند كه از این تعداد ۱۹۴ نفر در فصل پاییز جان باخته اند.

همچنین به هم‌وطنان توصیه می شود در صورت مشاهده افراد بی خانمان در سطح شهر با شهرداری ها تماس بگیرند تا نسبت به جمع‌اوری و رسیدگی به وضعیت این افراد اقدام شود.