سید حسن نصرالله :

هزینه مقاومت کمتر از هزینه تسلیم شدن است

به گزارش نویدتهران،سید حسن نصرالله گفت: هزینه مقاومت از هزینه تسلیم شدن، خضوع کردن (در برابر دشمن) و چانه زنی کمتر است

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: امنیت و ثبات را نه آمریکایی ها و دیگر کشورها بلکه خود لبنانی ها به ارمغان آورده اند.
سید حسن نصرالله در سخنانی به صورت ویدئو کنفرانس در همایش «پیروزی و شرافت» در مربع رویارویی و ایستادگی، (رویارویی و ایستادگی در برابر رژیم صهیونیستی در مناطق بنت جبیل, عیناته, مارون الراس و عیترون) افزود: مناطق جنوب لبنان عیدقربان را در کمال امنیت و بدون داشتن هیچگونه نگرانی و هراس از تجاوز برگزار کردند.
سيد مقاومت خاطرنشان کرد: عمران و آبادی بسیاری که در مناطق مرزی لبنان صورت می گیرد نشان از اعتماد مردم به توانمندی ما برای مقابله با دشمن و قدرت بازدارندگی ما دارد. جنوب لبنان از امنیت، آرامش و اطمینان خاطر بهره مند است و این بهره مندی از موضع قوی و پیروز میدان است. این خود لبنانی ها بوده اند که از طریق معادله ارتش، مردم و مقاومت امنیت و آرامش خود را رقم زده اند.
سيد حسن نصر الله تاکید کرد: حضور مردمی گسترده حاکی از اطمینان به توانمندی ما برای مقابله با دشمن است.

دبیر کل جنبش حزب الله لبنان گفت: امروز که مردم لبنان در این امنیت بالا زندگی می کنند به برکت آن مردان و مجاهدان و خانواده ها، پدران و مادران و همسران فداکاری است که سختی ها و رنج ها را تحمل کردند و تحمل می کنند و این آمادگی و قدرت و توان مقاومت باید حفظ شود و خدا را به خاطر همه این ها شکرگزاریم.

سید حسن نصر الله خاطر نشان کرد: ما درک می کنیم که چرا آمریکا تلاش می کند منابع مالی مقاومت لبنان را بخشکاند و از بین ببرد، زیرا وجود مقاومت در این معادله طلایی (ارتش، مردم و مقاومت) دشمن را از تجاوز و تعرض نظامی به لبنان باز داشته است.

ایران قوی و شجاع است
دبیر کل حزب الله لبنان گفت: جنگ علیه ایران به منزله جنگ علیه کل محور مقاومت است و در این صورت سراسر منطقه شعله ور خواهد شد.آمریکایی ها فهمیدند که نمی توانند به ایجاد دودستگی در نظام ایران دل خوش کنند. ایران ثابت کرده است که از شجاعت برخوردار است و دلیل آن نیز سرنگونی پهپاد آمریکایی و توقیف نفتکش انگلیسی است.
دبیر کل حزب الله لبنان گفت: ترامپ دیگر دم از جنگ با ایران نمی زند زیرا فهمیده است که ایران قوی و شجاع است. با توجه به اینکه مسئولان آمریکایی دیگر دم از جنگ با ایران نمی زنند ما در برابر یک پیروزی بزرگ و واقعی قرار داریم.

حزب الله به قدرتی منطقه ای تبدیل شده است
دبیر کل حزب الله لبنان گفت: نیروی زمینی ارتش اسرائیل همچنان توان انجام دادن عملیات نظامی زمینی علیه لبنان و غزه را ندارد.
سید مقاومت خطاب به اسرائیلی ها گفت: اگر وارد لبنان شوید نابودی لشکرهای اسرائیل به طور زنده پخش خواهد شد. جنگ سی و سه روزه از واقعیت اسرائیل پرده برداشت و خود مسئولان اسرائیلی اعلام کردند جبهه داخلی آنها برای جنگ آمادگی ندارد.
وی افزود: مقاومت از تجربه جنگ سی و سه روزه استفاده کرد. ما سامانه ای مبتکرانه برای دفاع از سرزمین مان طراحی کرده ایم. ما از جنگ سی و سه روزه تا کنون به آموزش نیروها، کسب تجربه و ارتقا بخشیدن به توانمندی های مان اشتغال داشته ایم.
سید حسن نصرالله تاکید کرد: حزب اللهی را که می خواستند نابودش کنند؛ هم اکنون به قدرتی با حضور منطقه ای تبدیل شده است.
سید مقاومت گفت: هزینه مقاومت از هزینه تسلیم شدن، خضوع کردن(در برابر دشمن) و چانه زنی کمتر است.
وی افزود: ما جزو محوری هستیم که جلوی جنگ را می گیرد نه آنکه منطقه را به سمت جنگ سوق دهد. تکیه به محور مقاومت نهایتاً منجر به توقف تجاوز علیه یمن خواهد شد.

هدف جنگ ۳۳ روزه، نابودی مقاومت بود
دبیر کل حزب الله لبنان گفت: جنگ سی و سه روزه در سال ۲۰۰۶ صرفاً جنگ با اسرائیل نبود بلکه در این جنگ اسرائیل تنها یک ابزار بود. جنگی که در سال ۲۰۰۶ علیه لبنان به راه افتاد با هدف ایجاد خاورمیانه جدید صورت گرفت. اسرائیل تنها می خواست در روز نخست جنگ پاسخی به اسیر گرفتن دو نظامی خود بدهد اما این آمریکا بود که اسرائیل را به یک جنگ سوق داد.
سيد حسن نصر الله خاطر نشان کرد: طرح جنگ آغازی برای نابودی مقاومت در لبنان، فلسطین و عراق، سرنگونی نظام سوریه، تثبیت اشغالگری آمریکا در عراق و کنار زدن ایران از تحولات منطقه بود. تنها دلیل توقف جنگ سی و سه روزه این بود که آمریکا و اسرائیل به شکست خود در این جنگ پی بردند. اسرائیل فهمیده بود اگر به جنگ سی و سه روزه ادامه دهد با فاجعه ای بزرگ رو به رو خواهد شد.
سید مقاومت در ادامه افزود: اهداف طرح آمریکا از به راه انداختن جنگ ضد لبنان عبارت بودند از:
۱- نابود کردن مقاومت در لبنان
۲- از بین بردن مقاومت در فلسطین
۳- سرنگون کردن حکومت بشار اسد رئیس جمهور سوریه به عنوان حکومتی مقاوم و حامی مقاومت
۴- تثبیت اشغال عراق توسط آمریکا و قطع ارتباط مقاومتی که در عراق آغاز شده بود, مقاومتی جدی و منتسب به مقاومت. من نه از القاعده نه از النصره و نه از دیگر گروههای زاییده آنها سخن نمی گویم زیرا این گروهها مردم عراق را می کشتند و در برابر اشغال آمریکایی مقاومت نمی کردند.
۵- محاصره ایران به عنوان مقدمه ای برای سرنگون کردن آن.
این طرح اگر به موفقیت می رسید, به سلطه مطلق آمریکا بر منطقه منجر می شد.

برخی کشورهای عربی در جنگ سی و سه روزه امید داشتند ما شکست بخوریم
دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه افزود: برخی از کشور های عربی ترجیح دادند دو هفته انتظار بکشند به امید اینکه اسرائیل اهداف خود را محقق کند.سید حسن نصرالله خاطر نشان کرد: جان بولتون در نیویورک به کشورهای عربی گفته بود که جنگ تموز تنها زمانی پایان می یابد که حزب الله به شدت آسیب دیده باشد و سلاحش را تسلیم کند. طرح آمریکا اگر با موفقیت همراه شده بود منجر به هیمنه آمریکا بر منطقه می شد. اسرائیلی ها از بسیاری از شروط که در ابتدای مذاکرات مطرح کرده بودند دست کشیدند. نماینده اسرائیل بر ضرورت توقف جنگ تاکید کرده بود و بولتون نیز خواهان توقف جنگ شده بود.
دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: همه برآوردها نشان می داد که اگر جنگ ۲۰۰۶ ادامه می یافت, برای اسرائیل فاجعه بود. شاهد این سخن مطلبی است که یکی از مسئولان عرب که جزو هیئتی بود که هنگام جنگ به نیویورک رفتند به من گفت. پس از دو هفته از جنگ دیدند که لبنان ایستاده است, مقاومت ایستاده است و در نتیجه معلوم نیست جنگ به کجا خواهد انجامید. این مسئول عرب گفت که ما به نیویورک رسیدیم و جان بولتون هنگام ورود منتظر ما بود و از ما استقبال کرد زیرا نماینده آمریکا در سازمان ملل و در شورای امنیت بود. این مسئول عرب گفت بولتون مرا در آغوش گرفت و به من گفت شما برای چه آمده اید؟ گفتم ما می خواهیم برای توقف جنگ تلاش کنیم. گفت بروید هر جا می خواهید, نفسی تازه کنید و خودتان را خسته نکنید زیرا این جنگ هرگز متوقف نخواهد شد مگر با نابودی حزب الله.
وی ادامه داد: بولتون به طور مشخص از حزب الله نام برد. بولتون افزود یا اینکه حزب الله با تسلیحات خود, تسلیم شود. من به او گفتم که ما با مسئولان لبنانی در ارتباط هستیم و باید تلاش خود را به کار بگیریم. این مسئول عرب گفت هفته اول و هفته دوم گذشت و ما در آستانه پایان جنگ قرار گرفتیم و در یک جلسه خسته کننده بودیم و اسرائیلیها شروط دشوار برای لبنان تعیین کردند. این مسئول در هیئت عربی با تلفن به طور مستقیم با نبیه بری در تماس بود. داشتند شرط و شروطها را تعیین می کردند و اسرائیل شروط پراکنده تعیین می کرد.
این مسئول عرب گفت هنگامی که به سفارت کشورم رفتم تا هنگام شب استراحت کنم, نماینده اسرائیلی نزد من آمد و گفت باید شما را ببینم. نماینده اسرائیل گفت از تل آویو با من تماس گرفته اند که باید جنگ را متوقف کنیم. این مسئول عرب گفت من و هیئت همراه عرب, نیمه شب رفتیم و دیدیم که جان بولتون هم نزدیک ورودی منتظر ما است, همانگونه که هنگام ورود منتظر ما بود. بولتون بار دیگر مرا در آ غوش گرفت و گفت ای جناب فلانی باید تلاش کنیم که جنگ را به سرعت متوقف کنیم. جنگ امروز باید متوقف شود.
من به او گفتم آیا حزب الله را نابود کردید؟ گفت نه.
گفتم آیا حزب الله تسلیم شد؟ گفت نه.
گفتم پس چرا می خواهید جنگ را متوقف کنید؟ گفت زیرا اسرائیلیها دیگر نمی توانند جنگ را ادامه دهند.
سید مقاومت تصریح کرد: ما به خاطر شرایط انسانی خواهان توقف جنگ شدیم. آنچه جنگ را متوقف کرد توانمندی لبنان و توانمندی مقاومت و توانمندی معادله طلایی ارتش، مردم و مقاومت بود و هیچ کس نمی تواند برای توقف جنگ منت بر سر ما بگذارد. توانمندی امروز ما قابل مقایسه با توانمندی ما در جنگ سال ۲۰۰۶ نیست.
دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: موضع سیاسی و عدم انسجام داخلی در جنگ سی و سه روز باعث شد ما نتوانیم شروط خود را به طرف اسرائیلی تحمیل کنیم.
وی خاطر نشان کرد: در جنگ سی و سه روزه وحدت ملی وجود نداشت و اگر وحدت ملی وجود داشت لبنان در موقعیتی قرار می گرفت که شروط خود را به متجاوزات تحملی می کرد. موضع کنونی میشل عون رئیس جمهور لبنان، موضعی شجاعانه و قوی است و وضعیتی را رقم زده که دشمن را در وارد کردن هرگونه شکست به لبنان ناکام می گذارد.