سرتیپ دکتر اسکندر مومنی:

هر 58 دقیقه یک نفر درتصادفات نوروزی جان خودراازدست داده است

به گزارش نویدتهران،جانشین فرمانده ناجا با اشاره به کاهش میزان حوادث و تلفات جاده‌ای در نوروز امسال گفت: در عین حال هر 58 دقیقه یک نفر در جاده‌های کشور کشته شده اند.

سرتیپ دکتر اسکندر مومنی در حاشیه بازدید از پلیس راه سمنان گفت: با توجه به پایان دور اول سفرهای نوروزی و شروع دور دوم سفرها تمام جاده‌ها چه در مسیر رفت و چه در مسیر برگشت دارای بار ترافیکی پر حجم اما روان است.

وی گفت: آمار نشان می‌دهد از آغاز طرح ترافیک نوروزی تا کنون در مرحله اول سفرها میزان حوادث و تلفات جاده‌ای نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر شده است.

سرتیپ مومنی گفت: اما در عین حال در همین ایام هر 58 دقیقه یک نفر در حوادث جاده‌ای کشته شده‌اند.

جانشین فرمانده ناجا سه علت اصلی وقوع حوادث را عدم توجه به جلو، سرعت غیر مجاز و سبقت غیرمجاز عنوان کرد.

وی همچنین در این بازدید از صدور دو میلیون گواهینامه جدید در سال 96 در کشور خبر داد و گفت: 85 درصد از تصادفات منجر به فوت ناشی از خستگی رانندگان، سرعت و سبقت غیرمجاز است.

سرتیپ مومنی افزود: امسال به‌عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده است و همه ما از تمام ظرفیت‌های سازمانی خود استفاده می‌کنیم تا فعالیت‌ها به تولید و اشتغال در کشور منجر شود.

وی تصریح کرد: تعطیلات نوروز در کشور ما منحصربه‌فرد است و مردم پس از یک سال کاری به مدت دو هفته به سفر می‌روند و این امر بسیار پسندیده و مطلوب است.

جانشین فرمانده ناجا افزود: آمارها حاکی از افزایش سفر به‌صورت سالانه است و امسال نیز شاهد افزایش میزان سفرها بوده‌ایم.

مومنی بیان کرد: در سال ۹۶ حدود دو میلیون نفر گواهینامه جدید گرفتند و حدود یک میلیون خودروی جدید وارد جاده‌های کشور شد.

وی تصریح کرد: هر کدام از سازمان‌ها وظایفی دارند که باید آن را به انجام برسانند؛ اگر انجام این تلاش‌ها در سایه تعامل و همکاری باشد، منجر به هم‌افزایی خواهد شد.

جانشین فرمانده ناجا گفت: امنیت به‌عنوان یک زیرساخت در جامعه مطرح است و رشد و توسعه کشور حاصل امنیت موجود است.‌

وی افزود: باید از مردم به خاطر همکاری عالی و بسیار خوبشان با پلیس در بخش اول سفرها تشکر کنیم و برای دور دوم سفرها و بازگشت مسافران نیز آمادگی کامل داریم.

مومنی گفت: بیش از 80 درصد از تصادفات منجر به فوت در استان سمنان ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان است.

وی تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، بیش از 70 درصد از تصادفات منجر به فوت در جاده‌های کشور ناشی از خستگی و خواب آلودگی رانندگان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از نیروهای مستقر در جاده‌های استان سمنان می‌خواهم از ابتدای شب به‌منظور کاهش تصادفات و افزایش امنیت، چراغ گردان‌های تجهیزات نقلیه پلیس را روشن نگه دارند؛ اگر همین اقدام کوچک نیز بتواند جان حتی یک نفر را نجات دهد، ارزشمند است.