آیت الله خاتمی در جمع مردم آران و بیدگل:

هرکس و جریانی ملت را به انقلاب ونظام ناامید کند خائن است

به گزارش نویدتهران،امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دشمنان می خواهند امید به آینده را در ملت قهرمان و مقاوم ایران بشکنند، آینده کشور را براساس فرمایشات مقام معظم رهبری روشن دانست و گفت : هرکس و جریانی که ملت را نسبت به انقلاب و نظام ناامید کند خائن است.
آیت الله سید احمد خاتمی، در مراسم شام شهادت حضرت موسی کاظم (ع) و گرامیداشت شهید مدافع حرم مهدی دهقان یزدلی، در آستان محمد هلال بن علی (ع) آران و بیدگل، گفت : شهدای مدافع حرم حق حیات به گردن همه ما دارند و اگر این شهیدان نبودند ما الان باید با داعش در خیابان های شهرهای بزرگ کشورمان می جنگیدیم

امام جمعه موقت تهران، با بیان اینکه شهدای مدافع حرم ایثار کردند و امنیت را برای ما به ارمغان آوردند، گفت: شهید مهدی دهقان یزدلی و همراهانش مستقیم به دست جنایتکارترین جانیان (رژیم صهیونیستی ) به شهادت رسیدند و ما باید پاسدار خون آنها باشیم.

وی با بیان شهید دهقان یزدلی با پنج شهید دیگری که در قم و دیگر شهرهای کشور تشییع شدند، ادامه دهنده راه شهید حججی بودند، اظهار گرد: این شهیدان بزرگوار خنجر داعش را دیده اند که جلادان شهید حججی را می برند، ولی گویا شهید حججی آنها را به اسارت برده بود، لذا با آگاهی به میدان نبرد رفتند و به شهادت رسیدند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به اینکه هرکدام از امامان معصوم (ع) مختصات و مشترکاتی داشتند، گفت : عشق به خدا، ایثار، دگر دوستی، شجاعت و گذشت مهمترین مختصات امامان معصوم (ع) بود

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با بیان اینکه در عصر امام موسی کاظم (ع) تازه بنی العباس قدرت را به دست گرفته بودند و از پر خفقان ترین دوران ها بود، ادامه داد: در دوره امام موسی کاظم (ع) به دلیل فضای خفقانی که وجود داشت هیچ کس به اندازه آن حضرت اسم مستعار نداشت .

وی، با بیان اینکه امام موسی کاظم (ع) درحالی که در زندان بود به هارون پیغام دادند هر روزی که از زندانم می گذرد یک روز هم از خوشی ات در دنیا می گذرد و فردای قیامت بازجویی خواهی شد تو زیان کاری نه من، از امام کاظم (ع) به عنوان نماد و قهرمان مقاومت در آن دوران نام برد و گفت: هرچند همه امامان معصوم قهرمان مقاومت هستند، ولیکن شرایط زندگی امام کاظم (ع) این ویژگی را به نام آن حضرت رقم زده است .

آیت الله خاتمی با بیان اینکه عنصر مقاومت، عنصر قرآنی است که می گوید مومن یعنی مقاوم و خستگی ناپذیر، به واژه های مقاومت و نقطه مقابل آن در قرآن اشاره کرد و افزود: صبر از مهمترین واژه های مقاومت در قرآن می باشد، لذا تمام انبیاء برای دین هزینه دادند.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه دین مداری در طول تاریخ هرینه داشته است، تصریح کرد: براساس روایات، اگر پای دین نایستیم دین مان از دست می رود و کالبد بی روح می شود .

امام جمعه موقت تهران، استقامت و ثبات را از دیگر واژه های قرآن برای زنده نگه داشتن دین دانست و اظهارکرد: در مقابله با دشمن باید محکم ایستاد و عقب نشینی نکرد.

وی، روحیه باختن در مقابل دشمن را نقطه مقابل مقاومت دانست و به تهدیدات ابرقدرتها و نوکرهای آنها اشاره کرد و خطاب به جوانک بی عقل، نادان و نپخته سعودی که می گوید اگر در۱۵ سال آینده ایران سرجای خودش ننشیند ما مجبور می شویم بجنگیم، تصریح کرد: بچه این حرفها از دهان تو بزرگتر است و اربابت امریکا نتوانسته هیچ غلطی بکند آن وقت تو تازه به دوران رسیده، در عالم بچگی خیال بافی می کنی ؟

آیت الله خاتمی در ادامه با انتقاد از اینکه وهن است که عده ای فکر می کنند با افزایش قیمت دلار اگر امریکا از برجام بیرون بیاید، مشکل اقتصادی برای کشورمان پیش خواهد آمد، خطاب به مردم گفت: اقتصاد کشورمان از ابتدا تاکنون به این منفورها گره نخورده است که اگر آمریکا از برجام بیرون بیاید، به مشکل برخواهیم خورد.

استاد حوزه علمیه قم، ضعف در مقابل دشمن را از دیگر نقطه مقابل های مقاومت در برابر تهدیدات دشمنان دانست و به فرهنگ مقاومت از زبان مقام معظم رهبری در برابر فشارهای آمریکا اشاره کرد و خاطرنشان کرد: حضرت آقا فرمودند «اگر دشمن فشار بیاورد ما عاشورا می آفرینیم و آنها هستند که کشته می شوند و ما پیروز می شویم و می مانیم».

وی، تسلیم شدن در برابر خواسته های دشمن را از دیگر نقطه های مقابل های مقاومت عنوان کرد و با اشاره به اینکه دشمن می خواهد در عرصه اقتصادی، سیاسی و مقاومت مردم را بشکند. گفت: دشمن می خواهد با وارد کردن فشار اقتصادی صدای بعضی ها را در بیاورد .

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با ابراز تاسف از کوته فکری عده ای که زمان شاه را با زمان فعلی مقایسه می کنند، افزود: چرا متوجه نیستیم زمان شاه اسلام ، قرآن ، آستقلال، آزادی، مردم سالاری، اخلاق و عفاف نبود، حالا یک مقدار تخم مرغ که گران شده می گویند که زمان شاه چنین و چنان بود، والله این ناشکری و ناسپاسی است، لذا کسی که این ناسپاسی را می کند در همین زندگی دنیوی اش ضربه خواهد خورد .

وی ، با اشاره به اینکه باید شکر گذار نعمتهای فراوانی که خداوند در نظام جمهوری اسلامی ایران به مردم داده است باشیم گفت : چرا عده ای حاکمیت دین در دوران طاغوت را با قانون اساسی که معجونی از قانون اساسی های بیگانگان بود با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که ۵۰ فقیه ، مجتهد و مرجع تقلید ۹۰ روز کلمه کلمه نشسته اند روی آن بحث کرده اند تا دینی باشد مقایسه می کنند.

وی، با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران تنها کشور مستقل دنیا است ، به فشارهای دشمنان درعرصه اقتصادی اشاره کرد و گفت : دشمن در عرصه اقتصادی تمام تلاش خود را بکار می برد تا در این تنور اقتصادی به منافع خودش برسد ، ولی ملت ایران همانطور که ازابتدای پیروزی انقلاب در برابرتهدیدات دشمن ایستاده است الان هم با حضور در صحنه های مختلف سیاسی شجاعانه مقاومت می کند

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دشمنان می خواهند امید به آینده را بشکنند، آینده کشور را براساس فرمایشات مقام معظم رهبری روشن دانست و گفت: هرکس و هرجریانی ملت را نسبت به انقلاب و نظام نا امید کند، خائن است .

وی، شکستن حریم ولایت را از دیگر نقطه مقابل های مقاومت دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه دشمنان می دانند که طی ۴۰ سال گذشته کشور را حریم ولایت حفظ کرده است، به دنبال شکستن این حریم هستند تا بتوانند به اهداف شوم خودشان برسند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه دشمن هیج موقع نخواهد توانست حریم ولایت را بشکنند و روز بروز بر ارادت و علاقه مردم نسبت به ولایت افزوده می شود، افزود: مردم کشورمان انسان های فهیمی هستند و وقتی می بینند پیام عزت، شجاعت و غیرت پیام رهبری است، هیچ موقع از حمایت از ایشان دست برنخواهند داشت .

آیت الله خاتمی، ایجادنا امنی درعرصه سیاسی را از دیگر نقطه های مقابل مقاومت نام برد و با اشاره به اینکه امنیت ۴۰ شهر را دشمنان در اغتشاشات دی ماه گذشته به هم ریختند، گفت: براساس آماری که وزیر کشور اعلام کردندازجمعیت ۸۰ میلیونی کشورمان ۴۰ هزارنفر به ندای اسرائیل و آمریکا لبیک گفتند و با سایت ضد انقلاب آمدنیوز همراهی کردند، لذا معترضین مراقب باشند ضد انقلاب براعتراضاتشان سوار نشود .

امام جمعه موقت تهران، دروغ پراکنی و شایعات در جامعه را از دیگر نقطه های مقابل مقاومت سیاسی نام برد و تاکید کرد: باید در برابر شایعات دشمن نسبت به مقام معظم رهبری، فرزندانش، مراجع تقلیلد، روحانیت زنده و با نشاط و روحانیتی که اهل تبیین است و دشمن را معرفی می کند کاملا مراقب و هوشیار باشیم .

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر هوشیاری مردم در عرصه فرهنگی در برابرتهدیدات دشمنان، تصریح کرد: اگر خدای ناکرده در دیوار مقاومت فرهنگی ترک پیدا شود به این راحتی ها جبران پذیر نیست .

وی با بیان اینکه قصه عفاف و حجاب امروز دیگر یک مسئله فرعی نیست، بلکه یک مسئله اصلی است، گفت: هر دولتی که با اسلام چپ می کند و یا می خواهد بگوید ما با اسلام آشتی هستیم حجاب را آزاد می کند، معلوم می شود حجاب نماد است .

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به این که عده ای با طرح حجاب اجباری می خواهند اسلام ستیزی کنند، اظهار کرد: جماعتی که با حجاب اجباری می خواهند حجاب را منکوب کنند و قدرت پیدا کنند، می گویند حجاب اختیاری هم نباشد .

آیت الله خاتمی در پایان، ارائه الگوهای بدلی را خطرناک دانست و گفت: کسی که برای یک بار پیشانی اش در برابر خدا سجده نکرده، می خواهد بیاید الگو بشود و یا بازیگری که زندگی اش تجربه چند تا طلاق دارد می خواهد اخلاق به خانواده بدهد ؟